ח'כ שלי יחימוביץ': נחשו מי סבל יותר מגלעד שליט? על מס חכם וצודק ומס טיפש ואכזר ועוד...

5.3.2012

 

נחשו מי סבל יותר מגלעד שליט? על מס חכם וצודק ומס טיפש ואכזר, הרפורמה בתכנון ובבנייה: אלף מפלצות כמו הולילנד, תכירו את הכלבה שלי, והאתר שלנו מדורג בגוגל כהכי פופולרי מבין אלה של כל הפוליטיקאים, כולל ביבי!

 

שלום חברות וחברים,

 

האסיר שסבל יותר מגלעד שליט. היה אפשר לפטור כסתם דברי הבל את דבריו של העבריין שלמה בניזרי עת יצא טרם זמנו מהכלא (הוא השווה את עצמו לגלעד שליט, אבל סבל בכלא יותר מגלעד, ועוד פנינים שהמייל אינו סובל). אלא שאלה דברי בלע והסתה נגד המדינה. מדובר בעבריין מורשע, פוליטיקאי מושחת שנטל שוחד - וכשהוא משווה את עצמו לגלעד שליט, חייל שנפל בשבי האויב, הוא קורא לראות במדינה ששפטה ואסרה אותו - אויב. הוא פשוט לא מכיר בסמכות המדינה לעצור, לחקור פשעים, לשפוט ולכלוא. ועוד על הפרשה העגומה הזאת: שחרור של מאות עבריינים מהכלא בטרם הזמן, הוא מסר קשה מאוד לקורבנות. הצפיפות בכלא, שבגללה שוחררו, היא לא גזרת גורל. זה התפקיד של המדינה לבנות כלא נוסף. שימו לב, בזמן שלתקציב הביטחון נמצאים תמיד מקורות תקציביים - האוצר מייבש וחונק את מערך הכליאה ופוגע בכך בביטחון אזרחיה, ממש באותו אופן שבו יובש מערך הכיבוי עד לאסון הכרמל. לתקשורת.

 

"אתרה העשיר בתוכן של יחימוביץ' מייצר אצל הגולש הישראלי עניין רב יותר משל כל מועמד". כתבה מקיפה בדה מרקר: "לפי גוגל האתר של יחימוביץ' הוא בעל הדירוג הגבוה בישראל מבין אתריהם של כל המועמדים. יחימוביץ' היא היחידה מבין ראשי המפלגות המהווה איום ממשי על הפופולריות האינטרנטית של נתניהו. אתר האינטרנט של יו"ר העבודה פועל כפורטל חדשות שמעורר עניין רב בקרב הגולשים ומסומן על ידי מנועי החיפוש כבעל שיעורי צפייה גבוהים ביותר בישראל." אז כנסו כנסו כנסו.

 

מס חכם וצודק לעומת מס טיפש ואכזר. נתניהו אמנם נכנע ללחץ, והוריד את מחיר הדלק בעשר אגורות, אבל זה נראה יותר כמו סוחר שמציג את מרכולתו עם סיומת של 99 אגורות. חשוב לזכור שיש כאן סוגיה עמוקה של שיטת מיסוי קפיטליסטית. כזו שמפחיתה כל הזמן מיסים צודקים ופרוגרסיביים (*מס פרוגרסיבי: מס הדרגתי המטיל חבות גבוהה יותר על בעלי ההכנסות הגבוהות). זה כדי לצ'פר חברות ובעלי הכנסות גבוהות. ואז - בשביל למלא את הקופה המתרוקנת - אותה ממשלה מעלה מיסים עקיפים כמו מע"מ ודלק. את המיסים האלה כבר משלמים עניים ומעמד ביניים. המחיר המופקע של הדלק נובע בעיקר ממיסים כפולים, עקיפים ובלתי שוויוניים, שהופכים את מעמד הביניים ואפילו את העניים שלא מגיעים לסף המס - למחלבת מיסים. שינוי מדיניות המס הוא אחד התנאים לצדק חברתי. לתקשורת.

מס ירושה, לעומתו, הוא המס הכי פרוגרסיבי ולכן גם הכי צודק שיש. הנה ראיון שלי על זה אצל צביקה זרחיה בדה מרקר טי.וי.

 

אלף מפלצות כמו הולילנד. הרפורמה לחוק התיכנון והבנייה בפתח... אם הרפורמה תעבור יהיו לנו אלף מפלצות תכנוניות כמו הולילנד. ואם בהולילנד זה קרה תוך עבריינות ושחיתות, אחרי הרפורמה זה כבר יעשה בסמכות וברשות. קרקע היא משאב שיש לנו בצמצום והוא מתכלה, ולכן יש לנהוג בו זהירות. אם החוק הזה יעבור - אישורי הבניה יהיו נטולי כל שיקולים לאומיים, סביבתיים, מקצועיים וחברתיים, וספסרים יוכלו לרכוש קרקע לא מתוכננת ואז בקלילות לעשות עליה בוננזה. לתקשורת, ולמי שרוצה לדעת עוד על הפרטת הקרקעות שהייתה שלב א' במכירת המדינה לפני הרפורמה בתכנון ובבניה.

 

השבוע נפרדנו ממנהיגה אמיצה וחכמה. נשיאת בית המשפט העליון השופטת דורית בייניש פרשה. היא ידעה להתמודד בנחישות מול לחצים של ראשי שלטון, שביקשו לפגוע בשלטון החוק. היא השאירה אחריה פסיקות מדהימות ופורצות דרך: אסרה על הכאת ילדים ופסלה לחלוטין מכות כגישה חינוכית, שירטטה את גבולות ההפרטה בכך שמנעה את הפרטת הכלא כשקבעה כי כוח וכליאה הם בסמכות הריבון בלבד ואין למוסרם לבעלי הון, ועוד. מאחלת לה ולנו שתמשיך לפעול בזירה הציבורית ולהשפיע על הפיכתה של החברה הישראלית לחברה צודקת ואחראית יותר. הנה ראיון שלי ב"שש עם" עודד בן עמי בערוץ 2, מול ח"כ יריב לוין שכמובן משמיץ את בייניש ואת בית המשפט העליון.

 

אם עוד לא הכרתם, זאת לונה, אחות לחתולים פיצי וסוקי. "ישראל היום" ראיינו וצילמו ח"כים עם בעלי החיים שלהם לקראת יום זכויות בעלי החיים שצויין השבוע. לונה (כנראה) בת 15, אימצנו אותה לפני 11 שנים מצער בעלי חיים.

 

נסו בעצמכם קצת פוליטיקה! בעוד שבועיים יהיו במפלגת העבודה בחירות לצירי העבודה בועידת ההסתדרות ובנעמ"ת. מהם גם תיבחר הסיעה בהסתדרות, היו"ר שלה, ותפקידים נוספים. אם אתם חברי מפלגה וחברי הסתדרות גם יחד, עד יום ראשון הקרוב (04.03) ב-16:00 אפשר להגיש מועמדות. אז קדימה אנשים טובים וערכיים, גם אם לא התמודדתם אפילו על ועד הבית, ואתם רוצים להשפיע על מה שקורה בהסתדרות - זו הזדמנות. עוד פרטים, תקנונים והרשמה כאן. אם הגשתם מועמדות - עדכנו את ירדן בן-צור, העוזר שלי, במייל yarden@havoda.org.il תוכלו גם לשאול אותו שאלות.

 

ולסיום מדגם ממפגשים מעניינים שהיו לי השבוע (נגד כיוון השעון): עם תלמידי י"ב דרוזים בעוספיא, עם תיכוניסטים מהתיכון הקיבוצי עמקים תבור בכנסת, עם כמה מאות סטודנטיות חרדיות בקרייה האקדמית אונו (הן ביקשו לא להצטלם, סיוון רהב מאיר ואני בתמונה), ובמפלגה - מפגש עם בלוגרים שכותבים ברוסית.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית