ח'כ פרופ' אבישי ברוורמן: עידכונים על הפעילות הפרלמנטית

26.2.2012

אנו נמצאים בתקופה מרתקת בה הציבור מתחיל להפנים איך ממשלות העבר הכזיבו אותו.


במהלך השנה האחרונה עדכנתי אתכם על פעילותי לקידום יוזמת החוק "חופשי ללמוד" שמטרתה להעניק גמול התמדה לחיילים בשירות סדיר ולמתנדבים בשירות אזרחי, להבטחת יכולתם לרכוש השכלה גבוהה. זוהי הצעה מהפכנית שזכתה לתמיכתם של כלכלנים מובילים במשק, אקדמאים בכירים ואלופים בדימוס, משום שהם הבינו שאם ההצעה תעבור היא תגרום לשינוי משמעותי של פני ההשכלה הגבוהה והשוויון בנטל בישראל. לשמחתי, לפני מספר שבועות שר הביטחון הודיע שבכוונתו לאמץ את הצעתי אך ללא החלק של השירות האזרחי והדיפרנציאציה בשכר הלוחמים לעומת תומכי הלחימה וחיילי העורף. כולי תקווה שאכן נצליח להעביר את החוק החשוב הזה במהרה למען ילדינו ולמען עתיד המדינה.

הצעת החוק "חופשי ללמוד"
נאום בן דקה מהכנסת בנושא "חופשי ללמוד"


 

שמחתי לראות שהרבה חברים נוספים הצטרפו אלינו לדיונים של הועדה החברתית כלכלית של מפלגת העבודה. לפני חודש ארחנו את פרופ' אסף חמדני לדיון מרתק על שוק ההון וכספי הפנסיה ולאחר מכן דנו בנושא בשולחנות עגולים. לפני שבועיים קיימו את הועדה לראשונה מחוץ לתל אביב, בסניף המפלגה בירושלים, ולשמחתנו הגיעו רבים, צעירים ומבוגרים מכל קצוות הארץ. ההרצאה שנתן לנו פרופ' יוסי זעירא בנושא מיסוי ותקציב הייתה יוצאת מן הכלל והובילה לדיון מרתק. השאיפה שלנו היא לייצר קהילה משתתפת, חושבת ולומדת שלוקחת חלק בבניית המצע הכלכלי-חברתי של המפלגה.
מאמר שכתב פרופ' זעירא על חווייתו בועדה החברתי! ת כלכלית של המפלגה

 

לפני כמה חודשים פנה אלי סטודנט צעיר שלומד תקשורת חזותית בבצלאל. לאחר שהתקבל ללימודים שלחו לו מכתב בו הייתה דרישה מהסטודנטים לקנות מחשב מדגם ספציפי לצורך הלימודים. הבעיה הייתה שברשותו כבר היה מחשב בעל יכולות גרפיות גבוהות מדגם אחר והוא לא היה מעוניין לרכוש את הדגם שדרשו בצלאל שעלותו למעלה מ-8,000 ש"ח! בעקבות פנייתו, הפניתי שאילתא לשר החינוך ולשמחתי התבשרנו לאחרונה  שבצלאל חזרו בהם מעמדתם ולא יחייבו סטודנטים לרכוש מחשב מדגם ספציפי אחד בלבד.

צוות משרדי ואנוכי נשמח להמשיך לנסות ולעזור לציבור בכל פנייה שהיא במידת יכולותינו. אם ידרש, אשמח גם להעביר בשמי שאילתות לשרים הרלוונטיים כפי שהיה במקרה הזה.
כתבה ב-YNET על הצלחת המאבק שלנו נגד הדרישה הדרקונית של בצלאל

עבר זמנו של חוק טל ואסור לנו לתת לו לעבור בשנית. עלינו לשנות ובמהרה את מדיניות ממשלת ישראל כלפי האוכלוסייה החרדית, לא רק לטובת הציבור החילוני, אלא גם לטובת הציבורי החרדי שמתנוון עם השנים. עד ממשלת בגין החרדים השתתפו בכוח העבודה בשיעור של כ-75%, בדומה לשאר הציבור החילוני והדתי. היום אחוז ההשתתפות שלהם הוא 35 אחוז בלבד! "חופשי ללמוד" הוא צעד חשוב בדרך לשנות את שיטת התמריצים הקלוקלת שמעודדת בטלה במקום גיוס ועבודה, אך אליו צריכים להתווסף צעדים משמעותיים נוספים. יש לקצץ בתמריצים לחוסר עבודה ולהגדיל משמעותית את המכסות לגיוסם בצבא. אם לא נתעשת ומהר, אנו עלולים לפורר את החברה הישראלית לאוסף של גטאות וקנטונים. 
ראיון בתוכנית הרדיו של פלאטו שרון על חוק טל

בשיתוף פעולה עם יו"ר איגוד השינניות בישראל, דלית אורמוזה, אנו מקדמים חוק שיאפשר לשינניות להיות זכאיות לתואר ראשון. זה גם יבטיח לשינניות שכר גבוה יותר וגם יבטיח לנו המטופלים רמה מקצועית גבוהה יותר.
אזכור על חוק השינניות בידיעות אחרונות

לפני שבוע פורסם מאמר שכתבתי לדה מרקר בנושא שלטון פקידי האוצר. בישראל נוצר מצב שאין לו אח ורע בעולם. פקידים צעירים במשרד האוצר, מוכשרים ככל שיהיו, מנהלים את כל משרדי הממשלה עד לפרטי פרטים בגיבויו של שר האוצר. כאשר העניינים כסדרם, משבחים את אותם פקידים על כך שהם שומרים על הקופה הציבורית מפני הבזבוז והשחיתות, כביכול, של שרי הממשלה. כאשר יש תקלות, כמו אסון הכרמל, הם אינם מקבלים אחריות.
המאמר על פקידי האוצר בדה מרקר

 

ראיונות נוספים מהתקופה האחרונה:

ראיון אצל סבר פלוצקר בידיעות אחרונות על המצב הכלכלי בישראל והקפיטליזם האוליגרכי שפשט עלינו 
ראיון ל"שעה הבינאלומית ברשת ב' " בנושא המצב הכלכלי ביוון
ראיון עומק בשבועון "שבע" היוצא לאור בסופי השבוע בבאר שבע והסביבה

 

אני ממשיך לחרוש את הארץ בשיחות על כלכלה צודקת בסניפי המפלגה, חוגי בית וכנסים. אני חולק את מחשבותיי לגבי איך אפשר לבנות כלכלה צודקת וחברה הוגנת. מטרתי היא לעזור ליו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ, בבניית מפלגת עבודה חדשה שתענה על הציפיות של המחאה החברתית ושתהיה אמינה ונקייה. בנוסף, אני מאוד שמח שיותר ויותר צעירים ומבוגרים חדורי אמונה מצטרפים אלינו בהתנדבות למאבק להתחדשות תנועת העבודה בדרך של כלכלה צודקת ומנהיגות מוסרית.

 

אני קורא לכל מי שרוצה לעזור ולהתנדב ליצור קשר עם יותם ברום מלשכתי jotambrom@gmail.com

 

בנוסף, אשמח לשמור איתכם על קשר בעמוד שלי בפייסבוק. 
העמוד שלי בפייסבוק "אבישי ברוורמן - Avishay Braverman"

 

לכל שאלה הערה או יוזמה, אני עומד לרשותכם.
abraverman@knesset.gov.il       

 

שלכם,
אבישי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית