ח"כ פרופ' ברוורמן בדיון בועדת הכלכלה בנושא שדה תעופה בינלאומי בנבטים: "אם לא נתקן דרכינו נגלה שבנינו פה דגם של הונג קונג בשם מדינת תל אביב וסופנו להתפרק לשבטים'

13.2.2012

 

ח"כ ברוורמן בדיון בועדת הכלכלה בנושא שדה תעופה בינלאומי בנבטים: "אם לא נתקן את דרכינו נגלה שבנינו פה דגם של הונג קונג בשם מדינת תל אביב וסופנו להתפרק לשבטים. על ראש הממשלה לקבל החלטת מפקד, לקדם את הקמת שדה התעופה בנבטים ולהפריח את השממה"

 

ועדת הכלכלה: שדה התעופה המשלים צריך לקום בנבטים

 

ח"כ אבישי ברוורמן (מפלגת העבודה), אשר יזם את הדיון בועדת הכלכלה, אמר: "אם לא נתקן את דרכנו נגלה שבנינו פה דגם של הונג קונג בשם מדינת תל אביב וסופנו להתפרק לשבטים. על ראש הממשלה לקבל החלטת מפקד, לקדם את הקמת שדה התעופה בנבטים ולהפריח את השממה"

 

ח"כ ברוורמן דיבר בדיון בועדת הכלכלה בנושא שדה תעופה בינלאומי חלופי, דיון אשר אותו הוא יזם ומהווה המשך לדיון שהתקיים בוועדה לפני חודש וחצי:

 

במשך שנים הייתה טעות בתפיסה המערכתית לגבי פיתוח הדרום. אם ברצוננו לפתח את הנגב בהתאם לחזונו של בן גוריון עלינו להשכיל לשלב בין בסיסי הצבא, הערים והמוסדות האקדמיים באזור. אין ספק כי הקמת שדה תעופה אזרחי בנגב יגרום לבעיות למשרד הביטחון אך יש כאן עניין אסטרטגי ממדרגה ראשונה ואני משוכנע שאפשר למצוא את הפתרונות בצורה יצירתית ומחשבה מחוץ לקופסה. יש כאן תמימות דעים של ראשי הרשויות בדרום, במרכז ובצפון - כולם בעד הקמת שדה התעופה בנבטים. אם לא נתקן את דרכינו נגלה שבנינו פה דגם של הונג קונג בשם מדינת תל אביב וסופנו להתפרק לשבטים. על ראש הממשלה לקבל החלטת מפקד, לקדם את הקמת שדה התעופה בנבטים ולהפריח את השממה. הקמת השדה תזניק את הנגב קדימה, תקדם את התשתיות באזור ותחבר את הדרום למרכז.

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית