ח'כ שלי יחימוביץ': היום הקסום שבו הנוסעים בנתב"ג לא צעקו על השובתים; השחיתות שבשיטת הלוביסטים מתפוצצת; ועוד...

12.2.2012

 

היום הקסום שבו הנוסעים בנתב"ג לא צעקו על השובתים. השחיתות שבשיטת הלוביסטים מתפוצצת. חשיפה בלעדית של רות ומנחם, וחלי חוזרת לארץ נהדרת

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

השביתה למען עובדי הקבלן היא הכי צודקת שאפשר. עובדים ממעמד הביניים, שיש להם זכויות בסיסיות, שובתים לא למען עצמם אלא למען מאות אלפי עבדים: עובדי הקבלן. זכות ההתארגנות וזכות השביתה הן זכויות דמוקרטיות שנקנו בדם. מכירים את המתחכמים, שהם "בעד" עובדי הקבלן אבל נגד הועדים וההסתדרות? לא מאמינה להם. לא מאמינה להם שהם לא מבינים שביום שלא יהיו ועדים ולא תהיה הסתדרות - כו-לם, אבל כו-לם, חוץ מכמה בעלי הון, יהיו עובדי קבלן ב-עשרים ושניים שקלים וארבע אגורות לשעה, נדונים לחיי עבודת עוני. בחזון שלי, יום יבוא וכל העובדים יהיו מאוגדים ויוכלו לומר "אנחנו" ולא רק "אני". ראיון שלי בגל"צ אצל אילנה דיין: "יש עוד הרבה לעשות, אבל קרה דבר דרמטי. התרחש אקט מוסרי של סולידריות, שמראה שהתפתחנו כחברה אנושית מבחינה מוסרית. אתמול נשלחו כתבים להקליט את הקולות הרגילים של האנשים הממורמרים בשדה התעופה, שיצעקו על השובתים - וראי איזה פלא, אותם אנשים שחיכו בתור לטיסה שלהם שהתעכבה, הצדיקו את השביתה. בעיניי, קרה כאן משהו מקסים, של סולידריות וערבות הדדית". וגם בערוץ 2 אצל אברי גלעד והילה קורח והנה עוד תקשורת.

 

בתמונה: חברי המשמרת הצעירה ותא אופק הירושלמים אלון מרקוס, נועה ולדן, אדיר חרמון, יערה צישינסקי, איתי גוטלר, מרטין וילר ורועי פרלמן בהפגנת התמיכה בעובדי הקבלן מול בית הדין לעבודה.

 

בשש השנים שלי בכנסת נאסרה כניסת לוביסטים לחדר שלי ולא החלפתי איתם מילה. זו הדרך היחידה לחסום את המניפולציות, השוחד הגלוי והסמוי, ואת כוחו של הכסף הגדול. זו תופעה מכוערת, שנותנת בידי קומץ אינטרסנטים בעלי ממון יתרון מטורף על פני כל אזרחי ישראל. ההיפך המוחלט מדמוקרטיה ושוויון. שנים שאני עוסקת בזה, מתריעה, מחוקקת נלחמת ומנג'סת. השבוע שודרה ב"עובדה" של אילנה דיין כתבה מדהימה עם עדויות מצולמות על השיטה. סטטוס שלי בפייסבוק ובו דעתי על התופעה זכה לשיא של 886 לייקים, ולאין סוף תגובות חכמות. זה מסוג הרגעים המרגשים שבו מתברר שלאט לאט נעורה הבנה עמוקה לתופעה הרסנית ומזיקה שהציבור העדיף להשתעמם ממנה. הנה ראיון שלי על זה בלילה כלכלי בערוץ 10, ועוד הרבה תקשורת עם התפתחויות מעניינות. מי שרוצה להכיר את התופעה ואת הפעילות שלי לעומק מוזמן לצלול לאתר שלי לכאן.

 

וכך נראה המפגש של מתנדבי סיירת הפייסבוק שעשינו אתמול בבית המפלגה. היה כיף ומעניין. רוצות/רוצים להצטרף? צרפו את ירדן בן-צור כחבר ושלחו לו הודעה אישית.

 

בתחילת דרכי ככתבת צעירה של קול ישראל בבאר שבע, הייתי פרילנסרית. קיבלתי סכום זעום בכל חודש כנגד חשבונית, בלי שום זכויות. אבל ידעתי שאם אצטיין ואהיה חרוצה - אעבור לשיטת העסקה אחרת, וכך היה. היום להיות פרילנסר – זה לנצח. אין עתיד ואין תקווה. מדובר בעצמאים שהם נחותים עוד יותר משכירים, כי חוקי המגן וחוקי העבודה לא חלים עליהם. השבוע נפגשנו בכנסת, שלל מקצועות הפרילנסרים, יחד עם מטה המאבק וח"כים נוספים.היה מעניין וחשוב, נמשיך להיאבק. הנה ידיעה של צביקה זרחיה בדה מרקר על הכנס.

 

תכירו את רות ואת מנחם. בכל יום מגיעות אלי לכנסת כ-300 פניות מאזרחים. חלקן ממש בגדר זעקה נואשת לעזרה. זו כמות אדירה, ולא היינו עומדים בזה בלי המתנדבים הנהדרים שלנו, צעירים ומבוגרים, שעושים עבודה מדהימה. תכירו: רות ומנחם שלומוביץ' מבני ברק, היא עובדת סוציאלית בפנסיה והוא מנהל בית ספר בפנסיה. מגיעים לכנסת פעם בשבועיים כמו שעון, ועוזרים לאנשים. אם גם אתם רוצים להתנדב היכנסו לכאן.

 

חלי (הדמות שלי) חזרה לארץ נהדרת... בתוכנית האחרונה היא גערה בעמיר פרץ שלא הביא לה את הכביסה מהניקוי היבש, דרשה מאסד שינהיג סוציאל-דיקטטורה, ברחה מיונת השלום והסכימה לאמץ אותה רק אם תהיה יונת הצדק החברתי או לחילופין תהיה ממולאת בצנוברים, השתעממה קשות מלבני, מופז ולפיד, וכשציפי אמרה "רק אני אפיל את נתניהו", חלי אמרה לה: "נכון, מצחוק תפילי אותו". צפו ותהנו

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית