ח'כ שלי יחימוביץ': מכירה פומבית של בני אדם במשרדי הממשלה; איפה רוח המפקד כשפקידה בלשכת רוה"מ פוחדת להעיד? ועוד...

6.2.2012

מכירה פומבית של בני אדם במשרדי הממשלה, וזו לא בדיחה או הגזמה. איפה רוח המפקד כשפקידה בלשכת רוה"מ פוחדת להעיד? תשובה גילח לכם השבוע מיליארד שקלים מהחסכונות, ואני ממשיכה לגייס אתכם: למטות המתנדבים, לסיירת הפייסבוק, ולמאבק הפרילנסרים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

בצחוק וברצינות. ונתחיל בשני ראיונות השבוע - אחד ב"מצב האומה" בערוץ 2, שם הייתי "העדה המרכזית" ועשיתי צחוק מעצמי עם הצוות המשובח והשנון של התוכנית, ליאור שליין, אורנה בנאי, גורי אלפי ועינב גלילי - המטרה בסוף, כמו שתראו, היא לא להפסיק להעביר את המסרים שלנו, בכל הזדמנות. הנה ההופעה. ועוד ראיון, הרבה יותר רציני, בפוליטיקה בערוץ 1, עם סגירת הקלפיות בליכוד, וכשנתניהו שוב נבחר לראשות הליכוד, עם רבע מהקולות שהלכו לאיש הימין הקיצוני פייגלין. "רק מפלגת העבודה עם סדר היום החד והסוציאל דמוקרטי שלה היא האלטרנטיבה השלטונית לנתניהו". כנסו לראיון.

 

השבוע הצלחנו למנוע מכירה פומבית של בני אדם. עלינו על זה שלראשונה בהיסטוריה הולך לצאת מכרז ממשלתי מקוון לשרותי כ"א (מאבטחים) מדובר במכירה פומבית און ליין של בני אדם. עד היום הממשלה הוציאה מכרזים כאלה רק לאספקת סחורות ומוצרים. זה היה עלול להיות תקדים מסוכן ומבזה שעד מהרה היה זולג ממאבטחים - למורים ולעובדים סוציאליים. הנה המכתב ששלחתי לשר האוצר שטייניץ, לחשבת הכללית באוצר, ולסגן שר הבריאות - בתביעה לעצור את המכרז. המכתב, יחד עם כמה שיחות נוקבות עם בכירים באוצר ובמשרד הבריאות הביאו לביטול מזימת הרשע הזאת. הנה קצת תקשורת. וכנראה שהצלחנו גם למנוע את סגירתו של מפעל בריל, מפעל ליצור נעליים שמשרד הביטחון החליט בחוצפתו שהוא אינו זקוק לו עוד, ושעדיף לקנות נעליים לחיילים שלנו בארה"ב. ברק נכנע ללחץ והורה "לבדוק מחדש" את ההחלטה. הנה דברים שאמרתי בדיון בועדת הכספים.

 

איפה רוח המפקד ולמה ביבי מתנהג כאילו פרשת נתן אשל לא מתרחשת במשרד שלו? שלושה אנשים בכירים ורציניים בלשכה של נתניהו מצאו לנכון ללכת ליועץ המשפטי לממשלה ולדווח על הטרדה לכאורה. העולם מסביב מתהפך, ר' המבועתת לא רוצה לשתף פעולה עם החקירה, וראש הממשלה שותק. שיקרא לה, שיעודד אותה להעיד כדי שהאמת, תהא אשר תהא, תצא לאור, שירגיע אותה, שיבטיח שלא תפוטר. זו רוח המפקד, אבל המפקד שותק, וזה מחפיר. הנה דברים שאמרתי בפתח ישיבת הסיעה, ראיון בערוץ 2 בתוכנית הבוקר, ראיון בגל"צ אצל יעל דן, וגם בערוץ הכנסת, אצל אורית לביא נשיאל.

 

עוד קצת עניינים שהיו השבוע, בקצרה: יצחק תשובה גזל השבוע מיליארד שקלים מכספי הציבור. כסף שנחסך בעבודה קשה ואמיתית של רבים נחתך ב"תספורת" שעה ששערה משערות ראשו לא נפגעת. עופר קורנפלד, כלכלן וראש המטה שלי, כתב על זה מאמר מעולה בגלובס. מומלץ. ראיון שלי ברשת ב' על חוק טל, "אנחנו מדברים פה לא רק על "לא לצאת פראיירים" (לא אוהבת את הרטוריקה הזאת, בעיני לשרת בצבא זו זכות, ולא פראייריות) אלא על ערכים בסיסיים של שותפות בעול שהמדינה מכוננת עליהם". אסון הכרמל: התקשורת מתעלמת מזה, אבל שימו לב שמטיוטות המבקר על האסון בכרמל עולה שהמבקר, בפעם הראשונה, עולה על השיטה של "יבש הרוס והזחל כדי לכפות רפורמה/הפרטה". נעקוב. עוד הפרטה בדרך, אני מנסה לבלום אותה, בניית בית ספר לשוטרים בבעלות שרי אריסון. אייל ברקוביץ' מפתיע ומפרגן לי בערוץ 10 אצל אמנון לוי (ורוצה להיות שר ספורט בממשלה שאקים..); סקר מקיף של מאקו קובע שהציבור חושב שאני הכי אמינה מבין כל ראשי המפלגות. זה חשוב לי, כי כמו שאתם יודעים אני מתעקשת לא מעט על מסרים מורכבים ולא אופנתיים - פשוט כי הם צודקים.

 

שוטף פלוס מאה שנה, כך משלמת הממשלה לספקים ולעצמאים קטנים, שעושים את עבודתם נאמנה וחשופים אחר כך למוסר תשלומים ירוד של הממשלה. השבוע הממשלה דחתה הצעת חוק שלי שתחייב את משרדי הממשלה לשלם שוטף פלוס שלושים. נערער על הדחיה ונמשיך להיאבק. הנה תקשורת בנושא. ובאותו עניין, של "עצמאים" המנוצלים לפעמים אפילו יותר משכירים: מזכירה לכם שהשבוע אנחנו עושים בכנסת כנס ראשון מסוגו בנושא זכויות הפרילנסרים (מכל הסוגים ומכל המקצועות) במשק. נפגש, נכיר, נדבר על המוני הבעיות והקשיים שיש לפרילנסרים, ונקדם הצעות חוק. את הכנס אנחנו מקיימים עם מטה המאבק של העצמאים והפרילנסרים יום שלישי השבוע, 14:30 בכנסת. כדי שנסדר לכם אישור כניסה כנסו למייל freelancers@ser.org.il וכתבו שם מלא, ת.ז. ומספר טל' נייד. לאירוע בפייסבוק .

 

בואו למטות המתנדבים של מפלגת העבודה שמוקמים כעת בכל ישוב בארץ! ככה אנחנו מחזקים את השטח, ומגייסים את אלפי האנשים הנהדרים שרק רוצים לתרום ולעשות. רוצים להיות חלק ממטה המתנדבים באזור מגוריכם? כתבו לנו לכאן - yaya@havoda.org.il, ורכז מטה המתנדבים המקומי יצור אתכם קשר בקרוב. אל תשכחו לציין במייל איפה אתם גרים, ואם בא לכם - גם כמה מילים על עצמכם, שנדע לאן לכוון אתכם.

 

והשבוע יש גם גיבוש לסיירת. מתנדבי הרשת החברתית המובחרים שלנו מוזמנים למפגש של סיירת הפייסבוק שיתקיים בתל אביב בימים הקרובים. בתוכנית: היכרות (איתי ואחד עם השני), העלאת רעיונות וחלוקת משימות, וסיעור מוחות עם ראשי המתנדבים של צוות האינטרנט שלנו - רוצים להצטרף או לקבל פרטים? צרפו את ירדן בן-צור כחבר ושלחו לו הודעה אישית בפייסבוק.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית