ח'כ שלי יחימוביץ': הבושה: פוליטיקאים עולים לרגל להתחנף לנאשם אולמרט ועוד...

22.1.2012

 

הבושה: פוליטיקאים עולים לרגל להתחנף לנאשם אולמרט. מה נהגתי לעשות כשהייתי ילדה ולא הרגשתי טוב, המלחמה נגד העסקת עובדי קבלן ועוד חוק שלי למענם שעבר, בואו תתגייסו למאבק הפוליטי והציבורי על צדק חברתי אמיתי, ודוברי רוסית - אני זקוקה לכם

 

שלום לכולכם,

 

השבוע המיל קצת מאחר, מודה שהסיבה היחידה לכך היא שלא הצלחתי לחצוב את כמה השעות הרגילות בשישי שאני מקדישה לכם, כי הבן שלי הגיע סוף סוף הביתה (הוא בקורס קצינים) ופשוט בישלתי, כיבסתי, גיהצתי, פינקתי..

 

כבוד הרב אולמרט. פסק הדין בפרשות טלנסקי-מרכז ההשקעות-ראשונטורס כבר בפתח, אישום חמור על שוחד בהולילנד, ועוד ועוד - אבל העליה לרגל לביתו של הנאשם אולמרט בעיצומה. קודם היה זה יאיר לפיד שהתייעץ אתו, וכעת זוהי יו"ר קדימה ציפי לבני שמתחנפת אליו והולכת אליו בתחינה לקבל את ברכתו (!). זו התנהגות קלוקלת ששמה ללעג את המאמצים של גורמי שלטון החוק להוציא את הצדק לאור. זה מעשה לא חינוכי ושגוי ציבורית, שמאותת לציבור ששחיתות ופלילים בצמרת השלטון הם עניין פעוט ומקובל. לתקשורת.

 

"יום יבוא... הוא קרב והולך בנתיבו... לא יושפל שום אדם על גזעו וצבעו..." הפגנות הן כלי של הציבור, לפוליטיקאים יש כלים אחרים, שעד היום השתמשתי בהם בשביל יוצאי אתיופיה: החוק למניעת אפליה בכניסה למקומות ציבור, איסור אפליה בעבודה, ועוד. אבל בהפגנת יוצאי אתיופיה השבוע הייתי כי יש כאן נקודת מפנה חשובה ומרגשת. חבר׳ה צעירים, יוצאי אתיופיה אומרים "עד כאן" ו"אחרי" ומובילים במו ידיהם את המאבק נגד הגזענות ועל פניה של החברה הישראלית. לתקשורת.

 

עוד חוק שלי, ועוד צעד קטן בדרך הקשה לקץ עבדותם של עובדי הקבלן. מכירים את שיטת העבדות שמאבטחים ועובדים בכלל נדרשים לתת "בטחונות" כך שאם הם מתפטרים המעסיק יכול לפדות את הצ'ק ולגזול את כבשת הרש? מקץ ארבע שנות עבודה עבר השבוע בועדת העבודה חוק שאוסר לקיחת בטחונות וקובע כי מדובר במעשה פלילי שעונש מאסר בצדו. בשבוע הבא הוא יעבור סופית במליאה. לעומת זאת, לצערי, הקואליציה התגייסה נגד הצעת חוק אחרת שלי, והפילה אותה. זו הצעת חוק להורדת גיל הפרישה לנשים במקצועות ששוחקים אותן פיסית עד כדי התעללות. הנה הצעת החוק שכתובה באופן מאוד מובן ואני ממליצה לקרוא אותה.

 

שימורי טונה וצדק חברתי. צרכנות זו לא אידיאולוגיה, ולפני שאנחנו צרכנים אנחנו אנשים עובדים ומתפרנסים. מחיר זול הוא חשוב, אבל לא כשהוא ממוטט את התעסוקה והכלכלה בישראל. לפעמים עוף בשקל וספר בשקל הם גם עובד בשקל. זה מסר מורכב בעולם צרכני, ולא תמיד הוא מובן. עכשיו יש כוונה להוריד מכסים על יבוא טונה. נחמד מאוד, אבל מאות עובדים בפריפריה יפוטרו בגלל זה. האם זה צודק ומוסרי? האם זה חכם כלכלית? הנה קצת תקשורת על הדיון שהיה על זה בועדת כספים.

 

כשהייתי ילדה, ולא הרגשתי טוב, הלכתי לאחות בית הספר והיא הייתה מטפלת בי. כשבתי הקטנה (היא בכתה י') לא מרגישה טוב, היא מסמסת לי או לאבא שלה, כי אין מי שיעזור לה. 6 שנים אני עוסקת בניסיונות להלאים בחזרה את שרותי בריאות התלמיד שהופרטו לקבלנים, ומאז הידרדרה הרפואה המונעת בישראל, אלפי ילדים לא מחוסנים, האחיות הפכו לשפחות של עובדי קבלן, וסכנת מגפות מאיימת על מערכת הבריאות. השבוע הייתה (עוד) ישיבת ועדת עבודה בנושא, הנה הדברים שלי וגם תקשורת.

 

אין גבול לציניות. בית ספר לאיכות הסביבה על שם כימיקלים לישראל (!) יפתח בבינתחומי. וזו לא בדיחה. הטוקבקיסטית רונית כתבה: "הבין תחומי לא מפסיק להפתיע - החוג לדיפלומטיה על שם נסראללה? החוג לתזונה על שם מקדונלדס?" הנה ראיון על כך אצל קרן נויבך.

 

הו כמה נפלאה הכלכלה אצלנו! לפי התיאורים הפסטורליים של שר האוצר שטייניץ השבוע על צמיחה ושגשוג, תוך שהוא מביע דאגה ואמפתיה לבעלי ההון. לא יאמן הניתוק מהמתרחש בחברה הישראלית. הצמיחה הזאת נשארת נחלתם של החזקים ולא מחלחלת למעמד הביניים ולעניים, ואת הדאגה הזאת ראוי להפנות לגורלם המר של מאות אלפי עובדי קבלן שעובדים מבוקר עד לילה, נעשקים בידי המדינה, ונותרים עניים.

 

אם לא שמתם לב, כל המייל הזה מתכנס לעבודה מאוד קשה שיש לנו לעשות, פוליטית ותודעתית, כדי לסחוף אחרינו קהלים גדולים, ולא להניח לציבור לתעות לכוונים חסרי מהות ופשר, ואפילו הפוכים לשלנו אבל מחופשים ל"חברתיים" כמו לפיד וקדימה. הנה כאן כמה משימות שאתם יכולים להתגייס אליהן: הייתם פעם חברי מפלגת העבודה ועזבתם במרוצת השנים? יש לכם חברים כאלה? השבוע השקנו את "המפקד ההיסטורי" במטה מיוחד שהקמנו בתל אביב. מתנדבים שלנו מתקשרים מהמטה לעוזבים, ומציעים לחזור הביתה. זה עובד מצויין! השבוע הצטרפנו למתנדבים - בוז'י (הוגה הרעיון), אבישי, ראלב ואני. הנה:

 

רוצים להתנדב במטה ההתפקדות בתל אביב? כתבו ל-Mitpakdim2012@gmail.com. רוצים פשוט להתפקד ולפקוד חברים? עשו זאת עכשיו דרך כאן. זכרו: זה מחזק את העבודה, מחזק את סדר היום שלנו, ומחזק אותי. השבוע עברנו (משרדי העבודה והלשכה שלי) מבית ברל ליד אליהו בתל אביב. אמנם קטן אבל כיף שם ומאוד נגיש - קרוב לרכבת ולכל אוטובוס, ובחוץ יש חורשה נעימה שגם בה אנחנו עובדים. מי שרוצה להתנדב במפלגה שיכתוב לכאן. דוברי רוסית מביניכם: אני זקוקה לכם. לתרגום טקסטים, לפעילות במרחב הוירטואלי, ובעיקר להקמת קבוצה אקטיביסטית סוציאל דמוקרטית שתפעל בקרב הציבור החשוב הזה. בקרוב מפגש. כתבו ל-Mitpakdim2012@gmail.com.

 

עוד כמה דברים שאולי יעניינו אתכם: ההחלטה החשוכה והשוביניסטית של נאמן על ילדים להורים גרושים. הכי אני אוהבת, במרכאות כפולות ומכופלות, את אלה שמתחילים את המסע לשוויון בין גברים לנשים בשלילת זכויות המגן שיש לנשים וילדים. הנה תקשורת על ההחלטה ובה גם עמדתי. "יש לנו אתגר מאוד גדול - והוא מורכב - להציב אלטרנטיבה סוציאל-דמוקרטית" ראיון פוליטי אצל אטילה שומלפבי ב"משחק המרכזי". "אקירוב: נתניהו פופוליסט כמו יחימוביץ" יש אנשים שהשמצות מפיהם הן המחמאות הכי גדולות: יושב-ראש חברת אלרוב, אלפרד אקירוב, משמיץ אותי חופשי וגורס בזעם שנתניהו מושפע ממני. פוסט יפה עלי של רחלי אבידוב. האפליקציה "האדרת נשים" ממשיכה להצליח ולקצור שבחים, כבר ספרתי לכם על הקודמים, אבל הנה עוד פרגון גדול באתר "סלונה". כנסו גם אתם לאפליקציה, שחקו בה, שלחו לחברים, ושימו על הקיר בדף שלכם בפייסבוק. וגם, לסיום, תמונה נהדרת של אובאמה מסתחבק עם מנקה בבית הלבן:

 

שבוע טוב,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית