ח'כ שלי יחימוביץ': מלבדנו הפוליטיקה נשארת קפיטליסטית. התגייסו לסיירת הפייסבוק, על ההבדל בין שליט ללפיד, למה ליברמן שונא את ניצב מזרחי ועוד...

15.1.2012

 

הרבה בלגן, אבל מלבדנו הפוליטיקה נשארת קפיטליסטית. התגייסו לסיירת הפייסבוק, על ההבדל בין שליט ללפיד, למה ליברמן שונא את ניצב מזרחי, הקטסטרופה של הקטנת המדינה - ועובדי הקבלן שנכנסו לאופנה, ולמה לא שומעים אותך - העובדות

 

שלום חברות וחברים,

 

שבוע סוער עבר על כוחותינו, והמייל קצת ארוך היום. מדריך קריאה: רפרפו על הכותרות המודגשות, היכנסו רק למה שמעניין אתכם, ולהעמקה נוספת לחצו על הלינקים.

 

פוליטיקה. לחדד ולבדל את עצמנו על רקע הבליל המטושטש הזה. יאיר לפיד הצטרף לפוליטיקה. אני מכירה ומחבבת את יאיר, מתנגדת לחוקי צינון פחדניים, ושמחה על כניסת כוחות חדשים לפוליטיקה. אבל לפיד, יחד עם לבני ונתניהו, הם קפיטליסטים קלסיים, ויאיר לפיד מייצג ערכים הפוכים מאלו שלי, שהם ערכים סוציאל דמוקרטיים חדים וברורים. נמשיך לנהל את המאבק הלא פשוט על סדר יום סוציאל דמוקרטי ונבדל את עצמנו מהעיסה המעורפלת והלא ברורה של עמדות כלליות שמחזקות את השיטה הקלוקלת.

 

בואו לסיירת. יאיר חזק לפחות כמוני ברשת, ובכלל נולדו לנו הרבה יריבים שפועלים נגדנו במדיום הזה, בראשם קדימה - שמחייבים תגבור כוחות. אנחנו צריכים מתנדבים ערניים וחדים שיצטרפו לסיירת הפייסבוק שלנו, בלוגרים ומגיבים. מי שרוצה להתגייס למערכה שיכתוב לעמיחי סרגובי, ראש צוות מתנדבי האינטרנט שלנו ל amijaisar@gmail.com או יפנה אליו בפייסבוק

 

רגע של נוסטלגיה: לפיד מראיין אותי אחרי שנכנסתי לפוליטיקה ומנבא נבואה שלא התגשמה: "אני אגיד לך למה אני חושב שעשית טעות. כי מה שיקרה זה שיהיו לך שלושה חודשים מרתקים עד הבחירות, קודם הפריימריז, התרגשויות עצומות... אחרי זה תהיי חברת כנסת מספר 88, יושבת ליד יעקב חזן, ומקווה שיתנו לה פעם בשנה להגיד את דעתה באיזה עניין באולפן שישי בערוץ 2, מה שהיה לך ביד. את לא מוסיפה לעצמך כוח ציבורי, את מורידה לעצמך".

 

נועם שליט הודיע השבוע שיתמודד על מקום ברשימת העבודה. נועם חבר מפלגה הרבה שנים, הוא ואביבה התפקדו אחרי רצח רבין. המאבק שלו ושל משפחתו לשחרור גלעד החל כמאבק פרטי, אבל הפך למאבק הטומן בחובו את ערכי הבסיס של החברה הישראלית: סולידריות, ערבות הדדית, ציונות. לדעתי המאבק שנועם הוביל הוא דוגמא ומופת למאבק ציבורי ראוי ומאופק, אך בו בזמן נחוש ואפקטיבי. "החברה הישראלית תרמה לנו בשעת צרה, התגייסה למעננו ולמען גלעד, והיום אני שואף לתרום לחברה בחזרה" הוא אמר השבוע, במסיבת העיתונאים שעשינו יחד בבית ברל. הנה פרק מהספר שלי "אנחנו" על המאבק הזה, וגם מאמר יפה של יורם קניוק בוואלה "על ההבדל בין נעם שליט ליאיר לפיד". הנה ראיונות שלי אצל גולן יוכפז בגל"צ, אצל עודד בן עמי ב"שש עם" בערוץ 2, ואצל שרון גל ב"לילה כלכלי". לעוד המון ראיונות ותקשורת, הנה.

 

וגם הלוחם מספר אחת בשחיתות, ניצב בדימוס משה מזרחי, בא להתמודד אצלנו. הוא היה ראש היאחב"ל, ופיקד על חקירתו של ליברמן, שהגיעה לידי סיום בימים אלה. בואו נאמר שאין מישהו שליברמן שונא יותר. מזרחי הוא מבכירי הלוחמים על שלטון החוק וגם שילם מחיר אישי על אומץ לבו. הנה כתבה בהארץ

 

עובדי קבלן. "אנחנו חיים בעידן שבו אג'נדה רודפת אג'נדה. בכל בוקר אנחנו קמים לאג'נדה אופנתית אחרת שהיא לכאורה הדבר החשוב ביותר. אבל אני אומרת לכם בביטחון שהעסקת עובדים באמצעות קבלן זו התופעה הכי מסוכנת. בגלל שהיא מרקיבה אותנו מבפנים, בגלל ההיקפים שלה ובגלל חוסר המוסר הבוטה שבה. נעשה אופנתי לרחם על עובדי הקבלן. אבל מי שמרחם על עובדי הקבלן ולא קורא תיגר על השיטה שותף להמשך העוול". דברים שלי בדיון בשדולת הכנסת להעסקה ישירה.

 

בשתיים לפנות בוקר עבר "החוק למניעת הסתננות", חוק דרקוני וקיצוני ובצדו מאסר של שנים ללא משפט למסתננים לישראל, גם אם הם פליטי רצח עם, ועונשים כבדים גם לארגוני סיוע שמושיטים להם סיוע הומניטארי. כמובן שהצבעתי נגד. ברור שמדינת ישראל אינה יכולה לפתוח את שעריה לכל הפליטים בעולם, אבל יש דרכים הגיוניות, אנושיות, כלכליות ומוסריות למדיניות של כניסה לישראל. היכנסו לכאן: לנאום שלי במליאה בעת הדיון הלילי, להצעת חוק אלטרנטיבית שהגשתי אך נחסמה, ולעוד חומרים.

 

הקטסטרופה של הקטנת המדינה. מי יממן את חוק ההסתננות? אתם, באמצעות 2% קיצוץ בתקציב המדינה, וצרפו את ה-4% שאושרו השבוע כדי לממן חינוך חינם מגיל 3. שישה אחוזים קיצוץ תמידי בבסיס התקציב! זו מכה אנושה על מערכת הבריאות הקורסת, על החינוך ועל ביטחון הפנים. הקיצוץ הזה יפגע בחלשים וגם במעמד הביניים, וישית על הציבור השחוח תשלומים מכיסו כדי לממן מה שלקחה המדינה. הפערים יגדלו, הסולידריות תתרסק. זה ישתנה רק כשהסוציאל-דמוקרטיה תעלה לשלטון.

 

הפיטורים של שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס נשואה, בשל התבטאויותיו הם שגיאה ופגיעה בחופש הביטוי. הדברים הם בוטים, אני לא מסכימה עם רבים מהם ושוללת לחלוטין את התייחסותו להתיישבות העובדת ולמחאה החברתית. אבל חלק מהדברים שאמר הם ניתוח כלכלי וסוציולוגי לגיטימי, גם אם נאמרו בשפה בוטה וקיצונית. מעוז נגע בעצב חשוף וכואב של החברה הישראלית, שיש רתיעה וחשש תמידיים מלעסוק בו. אפשר לחלוק עליו, לתקוף אותו או לגנות אותו - אבל פיטוריו הם מעשה פחדני, סתימת פיות, ופגיעה בחופש הדיון וחופש הביטוי. לתקשורת.

 

גזענות 1. "תגידו תודה על מה שקיבלתם", אמרה שרת הקליטה סופה לנדוור בהתנשאות ובפטרונות לצעיר אתיופי שדיבר בבוטות על היחס המחפיר לעולי אתיופיה. עולי אתיופיה הם אזרחים גאים שווי זכויות, ומה שנותנת להם המדינה ניתן להם בזכות ולא בחסד, והם אינם צריכים לומר תודה לאף אחד. הנה נאום שלי במליאה בדיון שיזמתי על הגזענות כלפי עולי אתיופיה, וגם תקשורת.

 

גזענות 2. המחזה הנתעב והמטורף של אנסטסיה מיכאלי שופכת מים על ראלב מג'דלה, איש מפלגת העבודה, שהגיב באצילות ובאיפוק. אחרי שליברמן מדגים לישראלים מדי יום כיצד מחריבים את יחסי החוץ, מיכאלי מדגימה לנו כיצד מחריבים גם את יחסי הפנים במדינת ישראל. מדובר בהתנהגות פרועה ואלימה. ראלב הוא חבר כנסת רציני וסולידי, והתנהגות כזאת כלפיו נובעת באופן ברור ממניעים גזעניים. נכון שועדת האתיקה גזרה עונש חמור על מיכאלי, אבל הכתם נשאר על הקיר. לתקשורת.

 

קמפיין הפייסבוק שלנו "האדרת נשים" ממשיך לקצור שבחים. בשבוע שעבר זה היה גל מור ב"חורים ברשת", והשבוע טלי מליחי ב"מאקו". היכנסו גם אתם, שחקו, התפקדו, פקדו והפיצו בין חבריכם, ובעיקר בין חברותיכם.

 

"למה לא שומעים אותך" מאז שנבחרתי לראשות מפלגת העבודה אני מתראיינת הרבה יותר משהתראיינתי אי פעם. זו טרחה לא קטנה, וגם ממש לא מרגשת אותי עצם הישיבה באולפן טלוויזיה או ההתראיינות ברדיו. זה גם תמיד בא על חשבון עבודה אמיתית. אבל זה חלק חשוב בלתי נפרד מהעבודה. כך משכנעים, כך מסבירים, כך מייצגים. ובכל זאת , לפעמים אחרי יום עמוס ראיונות אני יכולה לפגוש מישהו שאומר לי "למה לא שומעים אותך". ובכן, הנה התשובה המדעית בדה מרקר: "יחימוביץ' - הדמות הפוליטית עם הגידול המשמעותי ברמת החשיפה - הראשונה בחשיפה מתוך האופוזיציה" מקום רביעי בחשיפה תקשורתית אחרי נתניהו, ברק ושטייניץ. היכנסו לכתבה. תעזרו בהסברה אם תצרפו חברים שלכם למיילינג ליסט באמצעות הלינק בתחתית המייל.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית