ח'כ שלי יחימוביץ': בואו לשחק ולהתפקד באפליקציה המגניבה 'האדרת נשים', הקיצוץ השערורייתי בתקציב ועוד...

8.1.2012

 

בואו לשחק ולהתפקד באפליקציה המגניבה "האדרת נשים". הקיצוץ השערורייתי בתקציב: למי ניתן יותר ליאיר או לאבנר? והבה נבנה לנו מאגר ביומטרי וראשו בשמיים

 

שלום לכולכם,

 

השבוע הייתי חולה, וזו הייתה הפעם הראשונה מאז שנבחרתי לחכ"ית שנעדרתי שלושה ימי כנסת רצופים. חוויה מעניינת שאפשרה לי להקפיא לרגע את סדר היום העמוס ורב הזירות, ולחשוב על מה שמתרחש כאן, ועל האג'נדות שמתחלפות בקצב מסחרר: מחאה חברתית - גלעד שליט - איראן - חקיקה פרועה - הדרת נשים. בתוך כל זה אנחנו חייבים לזכור כל הזמן, שהתפקיד הלאומי והפוליטי שלנו - הוא מאבק על סדר יום סוציאל דמוקרטי. על מאבק בפערים שבין המוני העובדים העניים ובין קומץ בעלי הון, על חיים הגונים ופוריים למעמד הביניים, על חלוקת משאבים הוגנת, על הקטנת הפערים, ועל הזכות להתפרנס בכבוד תחת קורת גג ראויה וליהנות מחינוך ומבריאות ראויים. נגד הפיכתנו לחברת ג'ונגל, בעד מדינת מופת צודקת ונאורה. להיאבק, ולהיות נושאי הדגל – לא רק כשזה בטרנד ובאופנה. לא להיגרר אחר סדר היום, אלא ליצור סדר יום. כי אנחנו לא בענייני אופנה וטרנד. זו לא תצוגת אופנה, זו השליחות שלנו. ובכל זאת, מהמיטה, הספקתי קצת, הנה.

 

למי ניתן יותר, ליאיר או לאבנר? הכוונה לקצץ בתקציב כדי לממן חינוך חינם מגיל שלוש היא הודעה רשמית לכולכם שמעתה תקבלו חינוך חינם מגיל 3 בתנאי שתתחילו לממן מכיסכם בריאות, רווחה וביטחון פנים שיילקחו מכם דרך הקיצוץ. כשיד אחת מוסיפה שירות והאחרת מקצצת מדובר בהונאת הציבור, בפגיעה בצרכי היסוד שלו, ובהגדלה נוספת של הפערים החברתיים. אם נתניהו לא מבין זאת, אפשר להסביר לו בפשטות שזה משול לבקשה מבנו הבכור שיאכל פחות ויממן את ארוחותיו של אחיו הצעיר. אין שום הצדקה לבצע קיצוץ רוחבי כאשר עודפי המיסים השנה עומדים על 3.5 מיליארד ש"ח. הנה ראיון בגלצ עם ספי עובדיה.

 

"'הבה נבנה לנו מאגר ביומטרי וראשו בשמים' הוא פרפרזה יפה ומדויקת שטבעו בלוגרים על המאגר הביומטרי תוך שהם משווים אותו למגדל בבל, שנבנה ביוהרה ובבורות. המדינה במו ידיה, בעצם הקמת המאגר הביומטרי, יוצרת את הסיכון החמור ביותר לכבוד האדם, שלומו, זכויותיו ופרטיותו. זרימת המידע החופשי ברשת היא הזדמנות לאחת משעותיה היפות של ההיסטוריה האנושית. אם לא נגן על הציבור, הן יכולות להפוך בקלות לאמצעי של כאוס, דיכוי ושליטה." זה מאמר שלי בדמרקר ובבלוג בעקבות הפריצה הסעודית לפרטי האשראי של עשרות אלפי ישראלים (ואני ביניהם) לראיון מקיף ב-FM 102, לעוד ראיונות ותקשורת.

 

נמאס מפשרות עלובות. ההסכם שחתם האוצר עם כי"ל בנוגע לתמלוגי ים המלח שאושר בממשלה, הוא הסכם אומלל שמשאיר לציבור פירורים זעומים מאוצרות הטבע השייכים לציבור כולו. כן, יכול להיות שעד לא מכבר היה הסכם שכזה מחליק בקלות, ממש כשם שבשעתו עברה בשקט עסקת השקשוקה השערורייתית, אבל הציבור בישראל בגר, והוא אינו מוכן עוד לקבל פשרות עלובות שבהן הוא מקבל פירורים ואילו מעטים מקבלים ממון רב. ההסכם מותיר רק חלק זעום מהכנסות ים המלח בידי המדינה, הוא הועבר בחוסר שקיפות ותוך מסירה מכוונת של נתונים שגויים לציבור, וקבלה שלו היא (עוד) הסכם כניעה לבעלי ההון. לתקשורת.

 

הולילנד: שני תמרורי עצור לנתניהו. פרויקט הולילנד הוא מפלצת המגלמת בתוכה שחיתות שלטונית נוראה, קשרי הון שלטון, פלילים ופגיעה אנושה בסביבה ובציבור. כתב האישום החמור נגד רה"מ לשעבר אולמרט הוגש השבוע אך ורק בזכות עוצמתם ואומץ לבם של מוסדות שלטון החוק. הם היו קורבן למתקפה אלימה של אולמרט בעודו מכהן כרה"מ ושל פוליטיקאים רבים מקדימה שלא בחלו בשום אמצעי למוטט את מערכת שלטון החוק ולהחלישה כדי למנוע הגשת כתבי אישום נגדו (ועכשיו מתחפשים לאבירי שלטון החוק). שני תמרורי עצור מוצבים היום בפני נתניהו. אחד: הפסק לאלתר את הרדיפה אחר מוסדות שלטון החוק. והשני: עצור מייד את הרפורמה בבנייה אשר תהפוך את הפרצות שאפשרו את פרשת הולילנד לפתחי ענק שיאפשרו שחיתויות נוספות. מי שרוצה לדעת עוד על משמעויותיה של הרפורמה מוזמן לאתר שלי.

 

הסטרייטים הכי גאים שיש. הקהילה בוחרת את עשרת ידידיה הסטרייטים, ואני גאה להיות שם: "עוד כשהייתה חברת כנסת חדשה, ומפלגת העבודה עדיין הייתה שטופת הומופוביה, שלי תומכת בולטת של הקהילה. יחימוביץ' הייתה מהלוחמות הבולטות נגד ההסתה הארסית בכנסת, על רקע ההתנגדות שהייתה למצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, ולעתים מצאה עצמה נאלצת להתעמת גם בתוך מפלגתה עם גזענים והומופובים. כיום, עם השתלטותה על המפלגה והקמת החוג הגאה במפלגה, אין ספק שרוח חדשה מנשבת בתוך המפלגה".

 

ולסיום, בואו לשחק, להתפקד ולהעצים נשים. "מגניב וכיפי" ככה קורא גל מור לקמפיין ההתפקדות החדש שלנו, "האדרת נשים", באתר שלו "חורים ברשת": "התרגלנו לאתרי מפלגות מייבשים וחסרי השראה. על כן, מרענן במיוחד להיתקל בפיצ’ר מגניב וכיפי... הגולשים יכולים להרכיב את נבחרת החלומות הנשית שלהם עבור העבודה ולהתפקד לעבודה. 'נראה לך ששלי תהיה האישה היחידה בעבודה? איזה עוד נשים היית רוצה לראות ברשימת העבודה לכנסת?'" הנה הכתבה, הנה הלינק למשחק ולהתפקדות (הפיצו אותו עם המלצה לכל מי שאתם מכירים ועזרו לנו לפקוד!) ושתבינו, ככה זה נראה (נכון לרגע זה, משתנה כל הזמן על פי הבחירות שלכן ושלכם):


תודה לצוות מתנדבי האינטרנט הכישרוני והמסור להפליא שלנו, ובמיוחד למנהיג - עמיחי סרגובי, ליניב שחם, ערן להב, ולירון הגאון.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית