ח'כ שלי יחימוביץ': נאום בית שמש. לא מוכנה לשמוע את הביטוי 'ג'וקים' על בני אדם; ההסכם המביש של תמלוגי ים המלח; האם גם השכול והאבל יופרטו?

1.1.2012

 

נאום בית שמש. לא מוכנה לשמוע את הביטוי "ג'וקים" על בני אדם. ההסכם המביש של תמלוגי ים המלח. האם גם השכול והאבל יופרטו? גורלן העגום של 14 מגישות תה, ואנחנו בעיצומו של המפקד הפתוח - בואו תתנדבו

 

שלום חברות וחברים,

 

הנאום שלי בהפגנה בבית שמש: "מדרכות אסורות לנשים. זה נשמע כמו סרט מדע בדיוני על מציאות אפלה והזויה במיוחד. אבל זו מציאות. ומציאות כזאת, במדינת ישראל, במאה ה-21, היא כתם שחור על החברה הישראלית, כתם שיש לנו חובה להסיר אותו... אנחנו מדינה דמוקרטית, תוססת, דעתנית, קוראת תיגר... וכשיש עוול כמו העוול הזה, אתם קמים, אומרים לא עוד, ונוהרים לכאן בהמוניכם, במפגן מרהיב של מחאה... אצלנו אזרחים לא פוחדים מהממשלה. אצלנו, כשהממשלה לא ממלאה את תפקידה - האזרחים תובעים ממנה לעשות זאת. וכשהיא אינה עושה זאת - מחליפים אותה!" הנה וידאו של הנאום המלא ביו-טיוב, וגם הטקסט. עוד תקשורת בעניין אפליית הנשים: ראיון אצל דוד ויצטום בערוץ 1, ביומן הערב של רשת ב', אצל עינב גלילי והילה קורח בערוץ 2 ועוד חלק מהתקשורת הרבה שהייתה בנושא.

 

מתרבים כמו ג'וקים?! חשוב לי להפנות אתכם לראיון ביומן הבוקר ברשת ב' שבו אני מביעה הסתייגות עמוקה ואף מתווכחת בשידור עם יעקב אחימאיר על כך שבכתבה ששודרה לפני הראיון איתי הושמע תושב בית שמש שאמר שהחרדים הם מקקים, ו"מתרבים כמו ג'וקים". זה ביטוי מזעזע עם ניחוח אנטישמי כבד. אסור שבלהט המאבק הוא יעבור בשקט ליד האוזן.

 

אפשר גם אחרת. "כיפה אדומה - הדתיים של שלי", זו כותרת של כתבה על המתפקדים החדשים שומרי המצוות שמגיעים כעת למפלגה במספרים לא מבוטלים. זה בדיוק המקום שבו ערכי היהדות ההומניסטיים, הסוציאליים והסובלניים נפגשים עם ערכי תנועת העבודה. במיוחד זה חשוב לי על רקע ההקצנה, השבטיות והשסע. מתברר שאפשר גם אחרת. הנה כתבות במקור ראשון וגם בידיעות אחרונות.

 

בואו, התפקדו ופיקדו, וחזקו את מפלגת העבודה בראשותי. השבוע השקנו את קמפיין המפקד הפתוח ואנחנו מסתערים על הרחוב, על הרשת ועל מי שעזבו את המפלגה בשני העשורים האחרונים ואנחנו רוצים להחזיר הביתה. קמפיין המפקד הפתוח הושק באירוע מקסים שארגנה אסתי קירמאייר, ראש מחוז ירושלים. הנה תמונה מהאירוע, של מיטב נשותינו בירושלים - מימין לשמאל: נעה ולדן, פעילה במשמרת הצעירה, אני, נגה כהן, יו"ר תא אופק, יעלי סיני, סגנית יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, ויערה צישינסקי, מזכירת תא אופק. קצת הדרת גברים לא תזיק בימים אלה:

 

והנה גם סרטון מהשקת הקמפיין.

 

זקוקים למתנדבים שיעזרו לנו להפעיל את עשרות דוכני ההתפקדות שהוצבו וכבר פועלים בכל רחבי הארץ. נשמח גם לעזרה בשעות הערב במוקד ההתפקדות הטלפוני בתל אביב. המוקד פעיל בימים א'-ה' בין השעות 16:30-21:30, אם אתם מעוניינים כתבו ל-mitpakdim2012@gmail.com וחוץ מזה תמיד אפשר לפקוד את החברים והמשפחה כאן, וגם לצלם את עצמכם מסבירים למה התפקדתם, ואנו נצרף את סרטי הווידאו לעמוד ההתפקדות החדש שלנו (את הסרטים שלחו ל- amijaisar@gmail.com)

 

משפחת עופר ואנחנו. ההסכם שהאוצר חתם עם כי"ל שבשליטת משפחת עופר על מימון קציר המלח בים המלח ועל התמלוגים הוא הסכם כניעה מביש. העלאת התמלוגים ל-10% ממילא הייתה כבר קיימת בחוק, ומדובר בשיעור תמלוגים מגוחך על אוצרות טבע שממילא שייכים לכולנו. משפחת עופר הפיקה, ועודה מפיקה מהם הון עתק תוך שהיא משלמת שכר מופרז ומושחת למנהליה. הנתונים המסולפים והמוגזמים שהאוצר מסר על "העסקה המוצלחת" שנעשתה במחשכים מראים ששומר הסף שלנו לא רק נרדם בשמירה, אלא משרת בהכנעה את מי שהוא צריך להגן עלינו מפניו. על כי"ל היה צריך, במינימום, להחיל את מה שנקבע בששינסקי. ובכלל, מציעה להתחיל לחשוב על החזרת ים המלח לבעליו. גם מימון קציר המלח אינו בגדר טובה שכי"ל עושה למדינה ובכל מדינה מתוקנת היא הייתה נושאת במאה אחוזים מהעלות. לתקשורת בעניין.

 

14 מגישות תה, עניות, לא צעירות, מפוטרות אחרי 10 שנות עבודה בחברת חשמל. קורבן של הסכם קיבוצי כושל שנחתם לפני 10 שנים ויש לו, לצערי, תוקף חוקי. אני מנסה לעזור להן בכל דרך, הנה מכתב למנכ"ל חברת חשמל, כתבה בחדשות ערוץ 2, וראיון של אחת מהן אצל קרן נויבך - הכל עבודה שלנו. יש סיכוי מסויים שנצליח להציל אותן.

 

איווט ופוטין. הפגנות ההמונים בשבת מול הקרמלין בדרישה לדמוקרטיה ולמלחמה בשחיתות מוכיחות שוב שצעירים ברחבי העולם לא מוכנים עוד להיות נתינים חסרי קול של שלטון מושחת המתנכר לעמו. וליברמן, הו, ליברמן, הוא ממשיך להעניק חיבוק נלהב ומביך למשטר ברוסיה, וקובע שהבחירות היו "הוגנות, חופשיות ודמוקרטיות", גם אחרי התחקירים שמראים על זיופים. לקצת תקשורת בעניין.

 

האם גם האבל הלאומי של ימי הזיכרון יופרט? ואיך הגענו למצב מפלצתי שבו דורשים מהציבור לשלם על השתתפות בטקסי יום הזיכרון לחללי צה"ל? הצעת חוק שלי ושל מוץ מטלון אוסרת גביית תשלום כזה, והנה עוד חוק שהיה עדיף שלא אצטרך לחוקק, אבל פשוט אין ברירה. לכתבה בערוץ 10.

 

השבוע התקבל החוק שקובע שגיל הפרישה לנשים יישאר על 62. הייתי שותפה לחוק שאושר אחרי שנים של מאבק. למתעניינים, הנה החוק עצמו.

 

מיליונר עם מכונית דפוקה. תעודת זהות של עופר קורנפלד, ראש המטה האישי שלי, ואביו יצחק. עופר, שהיה תלמיד גרוע בקרית אתא של שנות ה-60' הקים חברת סטרט-אפ מצליחה 30 שנה אחרי ונשאר צנוע כשהיה. הוא סוציאל-דמוקרט ולמזלי גם ניהל את מטה הפריימריס שלי. היכנסו לקרוא סיפור ישראלי מרתק.

 

החוג הגאה שלנו רק נולד, אבל אנשיו כבר נבחרו למקום 44 ברשימת הגאים והגאות של 2011.

 

ולסיום, מוזמנים להאזין לסקר מעניין שנעשה עבור רשת ב' ושודר אתמול, על המפה הפוליטית, מצב מפלגת העבודה, ומה הציבור חושב עלי.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית