ח'כ שלי יחימוביץ': ותודה לנתניהו, שיזם, דחף, והרס. אין שחרור מהמאבק לשוויון לנשים ונגד הדרתן והכנעתן ועוד

25.12.2011

 

ותודה לנתניהו, שיזם, דחף, והרס. אני פמיניסטית מגיל 14 - אבל אין שחרור מהמאבק לשוויון לנשים ונגד הדרתן והכנעתן. אנחנו בעיצומו של מפקד - בואו תעזרו, וראיון עם שני קפיטליסטים

 

ראש ממשלתנו, שיזם, דחף, עזר, רתם, עודד והקים. דברי החנופה לנתניהו שהוכתבו לדן כנר האומלל בטקס האזכרה לנספים באסון הכרמל, לא היו סתם טעם רע. זו חציית גבול וולגרית של מה שמותר ומה שאסור לראש ממשלה במדינה דמוקרטית לעשות. זו ציניות, זה ריקוד על הדם. במיוחד זה צורם על רקע חלקו של נתניהו במה שהוביל לאסון: ייבוש שירותי הכבאות, הרעבתם, קיצוץ תקנים, הזנחה מוחלטת והתנערות של הממשלה מאחריותה לאזרחיה. הנה ראיון שלי על זה לאריה גולן ביומן הבוקר של קול ישראל, ועוד תקשורת. אם זה לא היה כל כך טראגי ומכמיר לב, זה היה יכול להיות מצחיק.

 

"אני פמיניסטית מגיל 14, הרבה שנים... בשנים האחרונות אמרתי לעצמי: אולי אפשר להוריד הילוך, להתרכז בפערים האיומים במדינת ישראל, בעוד שלל נושאים... אבל זה בא וטופח בפרצופנו ומחזיר אותנו עשרות אם לא מאות שנים לאחור, למקום בו נשים נשלחו לאחור, מודרו, הודרו והושפלו... יש כאן גם אקט סימבולי של השפלה, של הפרדה ושל הכנעה. רגרסיה קשה וחמורה... אתה יודע שאני לא זוללת חרדים לארוחת בוקר... אבל כאן יש כאן איום על המבנה הדמוקרטי של מדינת ישראל, על שוויון זכויות בין אזרחיה. אלה דברים שהם בנפשנו, הם בדמנו, הם חוצים ימין ושמאל. זו נקודת ציון שאסור להבליג עליה...". מתוך ראיון על הדרת נשים עם בן כספית ב"עושים סדר" בערוץ 2. עוד חלק מהראיונות על זה: אצל רזי ברקאי ב"מה בוער", בגל"צ אצל ירון וילנסקי, ואפילו בחדשות ערוץ הילדים בהוט. הנה גם הנאום שלי מהבוקר בכנס החירום נגד הדרת נשים: "הנקודה הזו בזמן מסוכנת, אבל יש בה הזדמנות. היא נותנת לנו, הנשים, סיבה טובה להתאחד סביב מטרה חשובה משותפת. במאבק הזה אנחנו ראש חץ אחד, ואסור לנו לאפשר לבדל ולבודד אותנו לפי שבטים ולפי מפלגות פוליטיות. זה מאבק אזרחי על הדמוקרטיה, אבל אנחנו הלוחמות העיקריות בו. לא נאפשר להחזיר את הנשים לאחורי האוטובוס, לאחורי החברה, לאחורי האליטות. המאבק שלנו משותף לנשים עשירות ועניות, מזרחיות ואשכנזיות, חרדיות וחילוניות, ערביות ויהודיות. נצליח בו אם נאבק ביחד. בהצלחה לכולנו".

הנה ציפי לבני, אני, לימור לבנת וזהבה גלאון בכנס החירום:

   

שכר הבכירים - השקט שלפני הסערה. הצעת החוק שלי ושל חיים כץ בעניין נקברה בכוח, כזכור, בידי נתניהו. גם הבכירים שממשיכים לשלשל לכיסיהם שכר מופקע, גם הממשלה וגם בעלי ההון שקונים כך את נאמנות המנכ"לים - חושבים שאפשר להירגע. בצרפת זה אחד הנושאים החמים ביותר, שגם גרמו לנסיקתה של המפלגה הסוציאליסטית בסקרים. גם אצלנו השקט לא יימשך ואנחנו נחכה לשעת כושר. הנה כתבה של תומר אביטל בכלכליסט השבוע, ולמתעניינים עוד בעניין.

 

תוכנית ויסקונסין שאותה קברנו לשמחתנו, מרימה את ראשה (המכוער) ומאיימת לחזור בדלת האחורית באמצעות הקמת 22 "מרכזי תעסוקה" שלא דרך שרות התעסוקה. בקיצור, הפרטה. הנה הפרטים, וגם מכתב ליועץ המשפטי של הכנסת על המחטף. נאבק בזה כמובן.

 

הג'ונגל של שוק ההון שופע בעלי מקצוע מדומים: חלבנים, ספרים, מה לא. הפעם זה (שוב) נוחי דנקנר, שמעביר את אי.די.בי שבשליטתו לשיטה חשבונאית שתאפשר לה לא לדווח על הפסדים ולהמשיך לחלוב דיבידנד. "זהו מהלך שכל תכליתו להיטיב עם בעלי השליטה על חשבון ההגנות להן זכאים המשקיעים מהציבור... אבקשך להבטיח כי אי.די.בי אינה חומקת מדיווח מלא על הפסדיה ונושאת באחריות להם". למכתב המלא ששלחתי ליו"ר הרשות לניירות ערך שמואל האוזר, לתקשורת, ולמאמר מאיר עיניים של עופר קורנפלד.

 

ירושלמים - בחרנו להשיק אצלכם את קמפיין המפקד הפתוח, אז בואו ביום שני הקרוב (ה-26.12) בשעה 18:00 לרובע המדיה, דרך חברון 28 בירושלים - והביאו חברים המתעניינים בדרך שלנו. אני אהיה שם, וכמוני כל חברי הכנסת של העבודה. בסוף תהיה גם מסיבת ריקודים. לאישור הגעה כתבו ל-yaya@havoda.org.il

 

זקוקים למתנדבים שיעזרו לנו להפעיל את עשרות דוכני ההתפקדות שהוצבו וכבר פועלים בכל רחבי הארץ. נשמח גם לעזרה בשעות הערב במוקד ההתפקדות הטלפוני בתל אביב. המוקד פעיל בימים א'-ה' בין השעות 16:30-21:30, אם אתם מעוניינים כתבו ל-mitpakdim2012@gmail.com וחוץ מזה תמיד אפשר לפקוד את החברים והמשפחה כאן, וגם לצלם את עצמכם מסבירים למה התפקדתם ואנו נצרף את סרטי הוידאו לעמוד ההתפקדות החדש שלנו (את הסרטים שלחו ל-amijaisar@gmail.com).

 

אנשי רעננה ועמק הירדן - בשבוע הבא אשמח להיפגש איתכם. ביום ראשון (25.12) בשעה 19:00 ניפגש ברעננה במועדון ויצ"ו, רח' קלאוזנר 3, עם אנשי סניף רעננה. וביום חמישי (29.12) אתם מוזמנים למפגש איתי בקיבוץ אפיקים, בשעה 17:00 במועדון לחבר.

 

שני קפיטליסטים. ונקנח בריאיון ארוך שלי בתוכנית "שאלה משפטית" בחדשות ערוץ 2. שני קפיטליסטים מראיינים אותי.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית