ח'כ שלי יחימוביץ':לא פחות מהתקפה על המדינה. מיליון סיבות להתבייש לבנק לאומי, מה בין קיצוץ של שני אחוזים בתקציב ובין הפערים האיומים אצלנו? ועוד

18.12.2011

 

לא פחות מהתקפה על המדינה. מיליון סיבות להתבייש לבנק לאומי, מה בין קיצוץ של שני אחוזים בתקציב ובין הפערים האיומים אצלנו? וכבוד לפעילות של הסטודנטים שלנו באוניברסיטה העברית

 

שלום חברות וחברים,

 

התקפה על המדינה. זה התחיל ב"תג מחיר" וממשיך בהתקפה על המדינה. ההשתוללות חסרת הרסן של חבורת פורעים מול חיילי צה"ל, הצתת המסגדים - הם התקפה על המדינה, לא פחות. זו לא עבריינות פרועה "רגילה" של גורמים קיצוניים, אלא קריאת תיגר על צה"ל, על המשטרה, על שלטון החוק, ועל הסמכות והריבונות של מדינת ישראל. הקבוצה הזאת אינה מכירה במדינה ובמוסדותיה, מאיימת עליהם, ועלולה גם להצית תבערה מסוכנת במזרח התיכון כולו. אין די ברעיונות ממוחזרים כדי לפעול נגד מעשים ואווירה שאנחנו כבר יודעים שבעבר הובילו לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. זה מצב חירום ונתניהו חייב לפעול בנוהל חירום. הנה ראיון שלי על זה אצל אריה גולן בקול ישראל (אני גם מסבירה בו בפירוט למה בוז'י ואני הגשנו הצעת חוק לקיצור תקופת הצינון לקצינים בכירים במעבר לפוליטיקה), ועוד תקשורת על האלימות השבוע.

 

מה בין קיצוץ של שני אחוז בתקציב ובין הפערים האיומים אצלנו? אני מופיעה הרבה לפני תלמידי י"ב, השבוע היו לי כמה מפגשים כאלה, ואחד האתגרים הוא להסביר את הקשר בין השיממון לכאורה של הידיעה מראשית השבוע "הממשלה החליטה לקצץ שני אחוזים בתקציב" לבין חיי היומיום שלהם ושל הוריהם. איך הקיצוץ הזה מעמיק את אי השוויון. הנה נאום שלי (טקסט ווידאו) בהצעת אי אמון שהגשנו השבוע על הפערים העצומים בישראל שנחשפו (שוב) בדוחות ה-OECD, ובו אני מסבירה את הקשר בין הקיצוץ ובין אי השוויון המעמיק. "הנתונים האלה הם לא תוצאה של לוחות הברית שירדו מהר-סיני. גם עובדי הקבלן לא נולדו מהכרוב. הם תוצאה של מדיניות כלכלית, הרסנית, ניאו-ליברלית, מכוונת, אידיאולוגית, לא מקרית".

 

לא תתחנפו לא תקבלו. השבוע הוחלט בעצם לסגור את ערוץ 10. חשוב להבין ששוק תקשורת עם ערוץ מסחרי אחד בלבד (ערוץ 2) ועם חברת חדשות אחת בלבד, שגם גורלה שרוי בערפל, הוא שוק תקשורת שאין בו תחרות, הרמה יורדת בו לרצפה, אין ריבוי דעות, וחופש העיתונות נפגע. בנוסף, מאות עובדי הערוץ יימצאו עצמם מובטלים בין לילה. זה רצון בוטה להיפטר מערוץ שאינו עוסק בחנופה לשלטון, והם לא היחידים על הכוונת של נתניהו. הנה שני ראיונות בנושא, ב"עושים צהריים" בגל"צ, וברשת ב' ביומן הצהריים. והנה עוד תקשורת בענייני תקשורת.

 

סיבות טובות להתבייש. פוסט בבלוג (וגם מאמר שלי בגלובס) על תחרות העמותות של בנק לאומי, "שני מיליון סיבות טובות", שטיפסה לשיא חדש של טעם רע ב"נדבנות" וולגרית. נשים מוכות, ילדים אוטיסטים, חסרי בית, כלבים עזובים, עובדי קבלן - כל אלה ורבים אחרים אולצו להתגושש זה עם זה ולהשפיל עצמם בפומבי בתחנונים לפירורים. שעה וחצי אחרי ששלחתי מכתב לבנק לאומי, הקמפיין בוטל. הנה הפוסט בבלוג

 

עוד קצת סרטוני וידאו שעלו ליוטיוב: על הפגיעה המקוממת בכבאים עצמם כחלק מ"לקחי" אסון הכרמל, על חוק הטוקבקיסטים בנאום במליאה, על הדרת נשים בראיון אצל אורית לביא נשיאל, ועל הפגיעה בחסכונות הפנסיוניים של הציבור באותו ראיון.

 

הלוביסטים ממשיכים להעניק לאינטרסים של בעלי ההון יתרון עצום על פני טובת הציבור. מי שלא מכיר את הסוגיה מוזמן להיכנס לכאן  ולהכיר גם את החוק שחוקקתי בשעתו להגבלת פעילותם. השבוע הגשתי (יחד עם חיים כץ מהליכוד ודוב חנין מחד"ש) חוק נוסף שיחשוף בפומבי את חוט ההזנה הקבוע והמזיק שבין הלוביסטים לחברי כנסת מסויימים. הנה כתבה מהשבוע של צבי זרחיה בדה מרקר.

 

כבוד לתא אופק, תא הסטודנטים של מפלגת העבודה באוניברסיטה העברית בירושלים, בראשות יו"ר התא נגה כהן ומזכירת התא יערה צ'ישינסקי. זה תא שוקק חיים ופעילות פוליטית, אידיאולוגית ומעשית, שהוציא מתוכו את יו"ר אגודת הסטודנטים המכהן איתי גוטלר ואת סגניתו יעלי סיני (שימו לב - שלוש נשים מתוך ארבעת חברי ההנהגה, חבל שזה כה יוצא דופן). הנה תמונות מהמפגש שלי איתם השבוע:

 

עוד מתנדבים לקמפיין המפקד החדש שלנו. אנו זקוקים למתנדבים שיעזרו לנו להפעיל את עשרות דוכני ההתפקדות שנפתחו בערים השונות בארץ. נשמח גם שתעזרו לנו בשעות הערב במוקד הטלפוני שנפתח השבוע בסניף ברחוב זמנהוף בתל אביב. המוקד פעיל בימים א'-ה' בין השעות 16:30-21:30, אם אתם מעוניינים כתבו ל -mitpakdim2012@gmail.com וחוץ מזה תמיד אפשר לפקוד את החברים והמשפחה כאן, וגם לצלם את עצמכם מסבירים למה התפקדתם ואנו נצרף את סרטי הוידאו לעמוד ההתפקדות החדש שלנו (את הסרטים שלחו ל-amijaisar@gmail.com).

 

אנשי אשדוד, גבעתיים, ראשל"צ - בשבוע הבא אדלג בין הדלקות נרות, אתם מוזמנים. (לא רק טקסים, גם אדבר איתכם כמובן): ביום שלישי (20.12) ב-19:45 תוכלו לפגוש אותי בסניף המפלגה בגבעתיים, בית שרת, משמר הירדן 18. ביום חמישי (22.12) אבקר בסניף המפלגה בראשון לציון, ב-18:30 בבית זרובבל, רח' לבונטין 15 בעיר וב-19:45 אהיה במסעדת קלמה באשדוד, בהדלקת הנרות של הסניף המקומי.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית