ח'כ שלי יחימוביץ': בואו נילחם נגד פיטורים מיותרים ומקוממים של אלפי עובדים בסלולאר. נתונים מחפירים על אי השוויון אצלנו ועוד...

11.12.2011

 

בואו נילחם נגד פיטורים מיותרים ומקוממים של אלפי עובדים בסלולאר. נתונים מחפירים על אי השוויון אצלנו ומה עושים, רוני דניאל מראיין אותי במטבח, אל תאמינו כשמאשימים אתכם שאתם לא דואגים לפנסיה שלכם, והמתנדבים שלנו מונצחים בציור השבועי לילד של ידיעות אחרונות

 

שלום חברות וחברים,

 

משימה שאפתנית בשבילכם: בואו נמנע יחד פיטורים של אלפי עובדים מחברות הסלולאר. הפיטורים הם חזירות לשמה, אחרי שהחברות האלה חלקו 13 מיליארד שקלים דיבידנדים, ורשמו רווח נקי של 11.8 מיליארד! הרווחים האלה הם פרי עמלם של העובדים, שעכשיו נזרקים בלי סיבה. אין להם ועד (וחבל), ולכן הם זקוקים לכם שתגנו עליהם. הנה מכתב ששלחתי למנכ"לי החברות ולדירקטוריונים, ובו אני תובעת לעצור את הפיטורים הלא מוסריים והלא כלכליים. עזרו לי להפיץ את המכתב ולהבהיר לבעלי השליטה שאנחנו נלחמים לא רק על מחירים מופקעים, אלא גם למען פרנסה של עובדים. הנה תקשורת על המכתב, ובפייסבוק זכה סטטוס שלי בנושא ל-552 לייקים, וגם לכמה דפים יפים ויצירתיים שכבר טורדים את מנוחתן של חברות הסלולאר. הנה:

 

נשים למטבח. רוני דניאל הפרשן הצבאי של חדשות ערוץ 2 מראיין אותי לפרוייקט אנשי השנה של גלובס, שבו מראיינים בלתי צפויים מראיינים את אנשי השנה. הראיון גם צולם, וזכה לשם "במטבח של שלי יחימוביץ'". אל תחשדו בי שאני מכניסה את כולם ישר למטבח (למרות שאני מאוד אוהבת לבשל ולהאכיל) - זה פשוט כי המטבח והסלון הם אותו חדר.  הנה.

 

שירת נשים וסימני ההתחרדות השקטה בצה"ל. בשבוע שעבר הייתי בשדה בוקר בטקס האזכרה הממלכתי לבן גוריון. ישב לידי אהרון ידלין, מאושיות התנועה הקיבוצית ושר חינוך לשעבר, והוא לחש לי כמה יפה וחשוב שחיילת שרה בטקס. האמת - זיעזע אותי שמחזה כזה, שהוא כה נפוץ וטבעי וישראלי - חיילת שרה בטקס ממלכתי - הפך להיות יוצא דופן. באותו יום קיבלתי מכתב תמוה משר הביטחון ברק, ובו הוא מבקש ממני להוריד מסדר היום של הכנסת הצעת אי אמון שלנו בנושא מצבן של החיילות בצה"ל. כמובן שסירבתי. אלה לא סודות הגרעין בישראל אלא דיון ציבורי על אופיה של החברה הישראלית.

 

"חינוך פנסיוני" בטח כבר שמעתם את רעיון ההבל הזה, שבא להאשים את כולכם בכך שהפנסיה שלכם בסכנה, כאילו הכל נובע מרשלנות ו"היעדר חינוך" שלכם ולא מכך שהמדינה התנערה מאחריותה לפנסיה, והשוק החופשי כשל בניהול כספי הפנסיה. הרי אם כל חטאת הייתה בשנת 2003 כשנתניהו היה שר אוצר, 70% מכספי הפנסיה עברו אז לקזינו של שוק ההון. הנה קצת תיעוד של ועדה משותפת לועדת כספים ולועדת עבודה ורווחה שבה השתתפתי, וגם מה אפשר לעשות

 

נתונים מחפירים של ארגון ה-OECD על המשך העליה באי שוויון בישראל: ההכנסה הממוצעת של העשירון העליון במדינות החברות ב-OECD גדולה פי 9 מזו של העשירון התחתון, ובישראל הפער גדול מהממוצע ועומד על פי 14! זו חרפה, תעודת עניות לממשלה, וכישלון של שיטה כלכלית קפיטליסטית קיצונית. הנה ראיון בקול ישראל, פירוט של למה זה קרה ומה צריך לעשות.

 

חברותא לבני עשירים בלבד. השבוע התקבלה החלטה חשובה של בית המשפט העליון לתת למשרד החינוך רשות לערער על מתן רישיון ותקצוב לבית הספר הפרטי "חברותא". זו החלטה חשובה שתוליד דיון משפטי וציבורי ערכי ומהותי בדבר הסכנה שבהפרטת מערכת החינוך בישראל. משרד החינוך עושה נכון כשהוא מתעקש למנוע הכרה רשמית לבית הספר הפרטי הראשון בישראל הגובה סכום מופקר של 35 אלף שקלים בשנה לתלמיד. אם חלילה הם יקבלו תקצוב מהמדינה, ייווצר מצב שבו שערי בית הספר יהיו נעולים בפני ילדי מעמד הביניים, ובוודאי בפני ילדי העניים, אבל אותו מעמד ביניים, יצטרך לממן את בית הספר מהמסים שהוא משלם.

 

ירון זליכה הוא חבר שלי עוד מהתקפה שהיה קפיטליסט אדוק, אבל עכשיו מתגלים אצלו פה ושם גם איים של סוציאליזם. השבוע השתתפתי בערב לכבוד צאת הספר שלו "שינוי בהרגלי הצריכה", מוזמנים להיכנס לדברי הברכה/ההרצאה - על אי שוויון, על שוק ההון כאקס טריטוריה של היעדר מוסר, על מילטון פרידמן, זכויות עובדים - ועוד... הנה ההרצאה.

 

השבוע התחלנו בקמפיין המפקד הפתוח! הכשרה ראשונה לרכזי מטות המתנדבים ואחראי הדוכנים הייתה בבית ברל. הגיעו אליה מתנדבים מנהריה בצפון ועד ירוחם בדרום והיה מוצלח ומעניין. גם אתם רוצים להתנדב באזור שלכם בדוכני הרחוב? מעדיפים להגיע למוקד הטלפוני בתל אביב? כתבו למייל: mitpakdim2012@gmail.com

 

עוד קצת חומרים מצולמים על ועידת מפלגת העבודה שהתפרסמו אחרי ששלחתי לכם את המיל הקודם: הנאום שלי בוועידה, כתבת ליווי באולפן שישי שמתעדת את יום הועידה ואת תוצאותיו, וראיון בערב חדש.

 

ולסיום, פסגת התהילה: הונצחנו בחידה לילד של ידיעות אחרונות:

 

בכיתוב למטה: טל (טל אביטבול, רכזת המטה שלנו בחולון בפריימריס) ואחיה פלא אביטבול, יחד עם חברם נועם (נועם פורר, רכז מרחב מרכז שלנו בפריימריס) הציבו שלט המעיד על ההצלחה של שלי בפריימריז שבחולון. בעודם צוהלים משמחה, נעלם לפתע נועם רכז המטה המנצח. התוכלו אתם לגלותו?

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית