ח'כ שלי יחימוביץ': תודה על התמיכה הגורפת בוועידה, מפקד ענקי לחיזוק כוחנו! הקיצוץ בתקציב, גל הפיטורים הצפוי ועוד

4.12.2011

 

תודה על התמיכה הגורפת בוועידה. ועכשיו עם הפנים החוצה - מפקד ענקי לחיזוק כוחנו! הקיצוץ בתקציב, גל הפיטורים הצפוי - אם האוצר ותורת נתניהו היו ב-48, לא הייתה קמה מדינה, כי זה לא היה רווחי. וגם סוציאליזם והמקורות היהודיים, פרילנסרים, וטוקבקיסטים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

תודה נרגשת לצירים בוועידת המפלגה שהביעו בי אמון גורף השבוע, והצביעו בהמוניהם, בכינוס מאוד מרשים (אמרתי לכם שמשעמם זה לא יהיה!) בעד הצעתי להמשיך את הברית בין מפלגת העבודה ובין ההסתדרות. קריאת התיגר נגד הברית הקיימת הזאת, דווקא כשההסתדרות בשיא כוחה מזה שנים - לא הייתה עניינית ונועדה לייצר סכסוכים שיחבלו במכוון בכוחה של מפלגת העבודה בראשותי. כן, זה היה מבחן פוליטי ראשון לעוצמת התמיכה בי במפלגה, וגם ליכולת שלי לייצר אחדות ולכנס יחד את כל חלקי המפלגה, ולהתנהל כמו שאני מאמינה: באופן דמוקרטי, בהצבעה ובהכרעה, שהייתה גורפת ומרגשת. קטע קטן מהנאום שלי בוועידה: "הקרב על העבודה המאורגנת משותף לנו ולהסתדרות. בלי עבודה מאורגנת אדם הוא בודד בעולם, נרמס וזכויותיו נרמסות. הקרב על העבודה המאורגנת הוא קרב חשוב מאין כמותו ובלי ההסתדרות כולנו נהיה עובדי קבלן ב-22.04 ש"ח לשעה... פוליטיקה היא רק מכשיר למימוש השקפת עולם. ואנחנו צריכים לממש את השקפת עולמנו עם הפנים החוצה לציבור הישראלי. אני קוראת לכל מי שמאמין בערכי תנועת העבודה, לכל מי שהמדינה חשובה לו, לכל מי שמאמין בצדק חברתי, להתפקד עכשיו למפלגת העבודה". הנה תקשורת על הועידה.

 

מהשבוע הבא - אנחנו פותחים בקמפיין המפקד הפתוח! כולכם מוזמנים להתפקד ולפקוד, להרחיב את השורות ולהביא את רוח ההתחדשות והשינוי מהרחוב אל תוך המפלגה. קודם כל ממש הרגע אתם יכולים לפקוד עוד אדם אחד כאן. רוצים גם להתנדב באזור שלכם בדוכני הרחוב? מעדיפים להגיע למוקד הטלפוני בתל אביב? כתבו לכאן

 

הזכות לקיום בכבוד תעוגן בחוק יסוד. הצעת חוק חדשה שלי ושל ח"כים מסיעות נוספות, נרחבת ומקיפה, שהוכנה בידי האגודה לזכויות האזרח ומבקשת לכלול זכויות אזרחיות בתחומי הבריאות, העבודה והדיור כחוקתיות. לפרטים

 

להיות פרילנסר זה יותר גרוע מלהיות שכיר, ותכירו את הטלוויזיה החברתית. עבדים קצת פחות מוכרים: הפרילנסרים. הם מועסקים באלפיהם כנגד חשבונית, עצמאים בכאילו, אבל בפועל בלי זכויות בכלל - נחותים אפילו יותר מעובדים. חוק שלי בעניין נתקל בחומה בצורה של האוצר. הנה כתבה מצויינת של ירמי ברנר בטלוויזיה החברתית.

 

כשנשיאת העליון דורית בייניש (אשה שאני מעריכה מאוד מאוד) נאלצת לגונן בחריפות על המוסד שהיא עומדת בראשו ושבלעדיו אין דמוקרטיה - זה תמרור אזהרה חריג בפניו של נתניהו שנותן להפקרות להימשך כאילו אין לזה קשר אליו.

 

סוציאליזם והמקורות היהודיים. "דור מחדש ויוצר איננו זורק אל גל האשפה את ירושת הדורות. הוא בוחן ובודק, מרחיק ומקרב ויש שהוא נאחז במסורת הקיימת ומוסיף עליה , ויש שהוא יורד לגלי גרוטאות, חושף נשכחות, ממרק אותן מחלודתן, מחזיר לתחייה מסורת קדומה, שיש בה להזין את נפש הדור המחדש". (ברל כצנלסון). בית המדרש ליהדות וערכי תנועת העבודה ע"ש ערן שפרמן ז"ל פותח את שעריו. השיעור הראשון יהיה ביום רביעי הקרוב בשעה 19:00. הרב בני לאו ידבר על סוציאליזם במקורות המוקדמים, ואחר כך גם יהיה לימוד משותף. אני אהיה שם. לפרטים.

 

החוק לחשיפת פרטי טוקבקיסטים ימנע את החירות ברשת, ישרת רק חזקים, ימנע מהציבור להתבטא, הוא שייך למשפחה הרעה של הרחבת לשון הרע ויפגע קשות בבלוגרים. רק אני התנגדתי לחוק במליאה, הנה הנאום שלי במלואו, היכנסו לראיון איתי בתוכנית "צינור לילה" שם אני מסבירה בפירוט איזה כוח קטלני זה נותן בידי תאגידים גדולים, ועוד תקשורת.

 

ההרצאה שלי בכנס שדרות. אצל ביביציפי עסקים כרגיל. כאילו נתוני הביטוח הלאומי לא מראים על 10% רעבים, כאילו תשובה לא עושה תספורות לחוסכים שעה שדלק בשליטתו מרוויחה הון תועפות שהוא מחלק למקורבים ולמנכ"לים בכירים, כאילו כי"ל שבשליטת משפחת עופר לא גורפת רווחי עתק שעה שהיא משלמת למדינה רק 3% עלובים תמלוגים על אוצרות הטבע ששייכים לכולנו, כאילו ה-OECD לא חותך לנו את תחזית הצמיחה, כאילו חשרת העבים של ההאטה בשוקי העולם לא מאיימת להגיע לישראל ולייצר מיתון ופיטורים. ומה עושה ביבי בלי מלת ביקורת מקדימה? מקצץ בתקציב המדינה! ההיפך ממה שצריך! פוגע בתעשיית כחול לבן! ההיפך ממה שצריך! לא נוקף אצבע כדי לשלוט על הבריונות של שוק ההון! בהרצאה שלי בכנס שדרות השבוע על כ"ט בנובמבר אני מתייחסת לכל העניינים האלה, ואף אומרת שלו זו הייתה הגישה הכלכלית ב-1948, המדינה בכלל לא הייתה קמה, כי נתניהו והאוצר היו חושבים שהמפעל הציוני הוא לא עסק מספיק רווחי. הנה הוידאו של ההרצאה, שם אני גם מתפלמסת עם טרכטנברג שנמצא בקהל.

 

הזכות לעבודה בישיבה מקבלת תוקף עמוק ומחייב בפסק דין מרתק של הרכב של שלושה שופטים בבית הדין הארצי לעבודה בראשות הנשיאה נילי ארד. בעצם, לראשונה, סוגיית מהותה של הזכות לישיבה ופרשנותה כפי שהיא באה לידי ביטוי בחוק הזכות לעבודה בישיבה שחוקקתי ב-2007, נידונים בבית הדין הארצי לעבודה. הנה פסק הדין המלא בערעור של מכון הכושר דיזינגוף קלאב, שלא נתן לפקיד קבלה אצלו לשבת ונקנס בשל כך.

 

והמגזין הבינלאומי "מונוקל" (אחד מחמשת הנפוצים בעולם) בוחר בי לאחת מחמישה מנהיגים עולמיים בולטים המייצגים את האזורים הנפיצים בעולם... הנה הידיעה בדה מרקר, והנה הראיון עצמו.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית