ח'כ שלי יחימוביץ': אצל ביביציפי סדר יום כלכלי חברתי הוא אופנה שחלפה. אצלנו זו משימה לאומית ואמונה ועוד...

27.11.2011

 

אצל ביביציפי סדר יום כלכלי חברתי הוא אופנה שחלפה. אצלנו זו משימה לאומית ואמונה. ובואו לחזק אותי כיו"ר המפלגה בוועידה ביום רביעי

 

אצל ביבי וציפי הנושא החברתי יצא מהאופנה. אצלנו הוא לא אופנה, הוא אמונה. השבוע היה דיון במליאה בנושא "כישלון ממשלת נתניהו". 40 ח"כים נאמו, ואת הרשימה סגרו על פי המנהג יו"ר האופוזיציה (לבני) וראש הממשלה נתניהו שהשיב. וראו זה פלא: אף מילה, אבל אף מילה, על כלכלה וחברה, כאשר עד לפני כמה ימים עוד הייתה תחרות והידחפות מי ידבר על זה יותר. אה, רגע, לבני אמרה "ושכחת אדוני ראש הממשלה את המחאה היפה שהייתה כאן בקיץ". איזה עומק! איזה רוחב יריעה!

 

אז במקום שבו המחאה יצאה מהאופנה אנחנו נמצאים תמיד, עם תפקיד לאומי שמתברר שהוא התפקיד שלנו באופן בלעדי: להחזיר את המדינה למקום של אחריות המדינה על אזרחיה, סולידריות, חלוקת משאבים הוגנת וחיים בכבוד. הנה וידאו של הנאום המלא שלי באותו דיון, שבו אני מטיחה בפני נתניהו את תוצאות מדיניותו הקלוקלת. "... רק חילופי שלטון יביאו לכך קץ. רק ממשלה סוציאל דמוקרטית תוכל להציל את המדינה ממדיניותך ההרסנית".

 

וכאילו לא די לנו בבעלי ההון ששולטים בתקשורת בא נתניהו ומשליט טרור בכל כלי תקשורת שלא מתחנף אליו דיו. עכשיו זו החינוכית, שמשדר בה בן כספית שראש הממשלה לא מחבב (כן, זו הסיבה). ובאותו עניין, נאום שלי על חוק לשון הרע "החוק לא ישרת שום אדם רגיל שכבודו נרמס. הוא יהיה מכשיר רב עוצמה רק בידי מי שיש לו ממון רב לנהל הליכים משפטיים. כבר היום משועבדים רבים מכלי התקשורת לאינטרסים של בעלי ההון, ועיתונאים... ומחר נקום בבוקר אל עולם מופלא, שבו נצפה רק באח הגדול ונקרא ידיעות עיתונאיות על פרחים ועל פרפרים, ותהיה לנו יופי של מדינה". הנה גם ראיון אצל רזי ברקאי, ועוד תקשורת על התקשורת שנחלשת והולכת.

 

פמיניזם פמיניזם אבל נשים ממשיכות להירצח ולספוג אלימות מבני זוגן. יום המאבק באלימות נגד נשים היה השבוע. הנה וידאו של נאום שלי במליאה.

 

השבוע הייתי, לא בפעם הראשונה, בפרי הגליל שבחצור הגלילית. הצטרפו פעילים שלנו באזור, וחברי תא אופק של מפלגת העבודה ממכללת תל חי הסמוכה. על המאמצים להצלת המפעל ולמניעת פיטוריהם של 58 עובדים, לרבות ניסיון שלי לתקן את חוק עידוד השקעות הון כך שגם מפעלים בפריפריה שאינם מייצאים יקבלו סיוע - קראו כאן.  והנה תמונה מחצר המפעל עם מוטי חזיזה יו"ר הוועד משמאלי והסטודנטים מתל חי.

 

ירון זליכה (כשהיה החשב הכללי) ואני פעלנו יחד לפני כמה שנים לחייב את משרדי הממשלה לבצע ביקורות אצלם על מימוש זכויותיהם של עובדי הקבלן. עכשיו מתברר (כנסו לדו"ח של במעגלי צדק) שגם ההוראות הצנועות האלה מופרות. "הדרך למיגור הניצול והשעבוד של עובדי הקבלן היא ארוכה, ולהשקפתי שיטה נפסדת זאת של העסקת עובדים חייבת לעבור מהעולם, אבל גם בהינתן העובדה שהשיטה נמשכת - אין זה מתקבל על הדעת שהמנגנון החלקי (אך המוצדק) שקובעת הוראת התכ"מ - אפילו הוא לא ייאכף ולא יבוצע..." הנה המכתב המלא שלי לשר האוצר. 

 

כתבה יפה בהארץ על החוג הגאה במפלגה: "חוג חדש של מפלגת העבודה המיועד לחברי קהילת ההומואים, לסביות, בי וטרנס מושק בימים אלה. צמד הצעירים שהקימו את החוג - ניב סוניס ודן סלייפר - מקווים כי באמצעותו יוכלו לקדם את זכויות הקהילה... מטרה נוספת של החוג היא להחזיר לעבודה מצביעים שנדדו למפלגות אחרות, ובעיקר לקדימה... " כנסו לכתבה המלאה של אופיר בר זוהר והנה גם התמונה מהכתבה:

 

סוניס, יחימוביץ' וסלייפר. צילום: סלמן אמיל. "הארץ".

 

פוליטיקה. יש עימות? קדימה, נכריע בהצבעה. ביום רביעי השבוע בשעה שש וחצי בערב בבית החייל בתל אביב ועידת מפלגה וכולכם מוזמנים. נכון שרציתי ועידת מפלגה ראשונה בראשותי - אידיאולוגית, יום שלם של קבוצות דיון בנושאים מדיניים, כלכליים, ביטחוניים, חברתיים, אזרחיים - שבסופו יגובשו עקרונות מצע המפלגה. אבל לפוליטיקה יש מקצב מאתגר משל עצמה, וכייוון שנפתחה חזית שמוביל עמיר פרץ נגד המשך השותפות הקיימת זה שנים בין העבודה ובין סיעת עוגן בראשות עופר עיני - החלטתי למנוע את חידוש המסורת הקלוקלת של התכתשויות פנימיות ופשוט להביא את העניין בהקדם ובלי לבזבז זמן להכרעתו הדמוקרטית של המוסד הקובע בעניין - יותר מאלפיים צירי ועידה.

 

על הפרק: האם ממשיכים את השותפות עם עופר וסיעתו (שכל חבריה גם הם חברי מפלגת העבודה) או האם מציבים מועמד מול עופר (פרץ רוצה את איתן כבל). זהו עימות פוליטי לכל דבר, ועימותים פוליטיים אני מעדיפה להכריע חד וחלק בהצבעה דמוקרטית, ולבקש מהוועידה אמון ותמיכה בדרכי.

 

צירי ועידה - אני מבקשת את תמיכתכם בהצבעה, וכל יתר החברות והחברים - זוהי ועידה פתוחה אז אתם מוזמנים! בואו בהמוניכם לקחת חלק ולחזק אותי כיו"ר. נעסוק כמובן גם בכל הסוגיות הלאומיות והאקטואליות ובראשן כלכלה וחברה, נציג את המפקד הפתוח שיוצא לרחוב ולפייסבוק, נספר על הקמת בית מדרש לערכי תנועת העבודה על שם ערן שפרמן, על פעילות המשמרת הצעירה ועל פעילות החוג הגאה. משעמם זה לא יהיה, וזה בלשון המעטה.

 

רוצים לעזור? זקוקים למתנדבים עם רכב בשעות אחה"צ ביום הועידה. כתבו לכאן.

 

גוגל פלוס, כמה ימים אחרי אובאמה. צוות האינטרנט שלנו בראשות עמיחי סרגובי הוא החדשני והמקורי מכולם, והוא הזדרז ופתח בשבילי דף גוגל פלוס. גוגל פלוס זה דומה לפייסבוק, בלי חברים אבל עם אנשים שמחוברים במעגלי הכרות, ונוכחות שלכם בו תעזור בחיזוק הנוכחות באינטרנט, כפי שהיא מיוצגת בגוגל. אנשי אובאמה פתחו לו דף לפני כמה ימים, הנה, והנה הדף שלי - מוזמנים להיכנס.

 

אלי הורוביץ, תעשיין ויזם אמיתי בניגוד ללהטוטני שוק ההון, מייסד "טבע" - הלך לעולמו השבוע. עליו, על פרי הגליל, ועל תקשורת שנשלטת יותר ויותר (והפעם באדיבות הכנסת) בידי בעלי הון – בראיון בערוץ 2.

 

שבוע טוב,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית