ח'כ שלי יחימוביץ': על אמא ואבא שלי, על קדימה והמתקפה על שלטון החוק בימי אולמרט, על עיתונאים עניים ועל חופש הביטוי, על קצב החצוף ועוד

20.11.2011

 

על אמא ואבא שלי, איפה הייתה קדימה במתקפה על שלטון החוק בימי אולמרט, על עיתונאים עניים ועל חופש הביטוי, על שתי הצעות חוק שלי לטובת הפריפריה, על קצב החצוף, וגם - תהיו בקשר עם הצוות שאיתי

 

שלום חברות וחברים,

 

הפעם לשם גיוון נתחיל באמא ואבא שלי. לכלכליסט יש מדור בשם DNA שחוזר לילדות של אנשים, התראיינתי לשם, הנה קטע מהכתבה: "האתוס של העבודה היה כל כך חזק בבית, עד שכשהיה מיתון במשק, שכרנו דירה לחצי שנה בבאר שבע כי שם הייתה עבודה בבניין. המסר היה שאיפה שיש עבודה - לשם הולכים... כשאבא ז"ל נפצע בתאונה הגיעו שני אנשים לבקר אותנו, ואמא הגישה להם, כנהוג אז, בונבוניירות עבשות. כשהתברר לאמא שאחד מהם היה הקבלן של אבי ואחד פועל בניין שעבד אצלו, היא כעסה על אבי: 'למה לא לחשת לי באוזן מי הקבלן ומי הפועל? הייתי מגישה לפועל ארוחה של שלוש מנות ולא את הבונבוניירה העבשה הזאת'. במשפט הזה היה המון: היעדר חנופה לחזק ואמפתיה לחלש." לכתבה המלאה, והנה גם תמונה שלי עם אבא:

 

על הפגיעה המעמיקה בשלטון החוק, בפתיחת ישיבתה של סיעת העבודה בכנסת, גם בראיון אצל אורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת (עם תזכורת הכרחית לכך שממשלת אולמרט ניהלה גם היא מתקפה נגד שלטון החוק ואנשי קדימה דווקא שיתפו פעולה אז בהתלהבות), וגם אצל אורלי וגיא בערוץ 10, שם אני מדברת גם על הפיטורים בפרטנר שבשליטת מיודעינו אילן בן דוב.

 

מי אמר שאם חברה מרוויחה פחות היא צריכה לפטר? כנסו לוידאו של הופעה שלי בועידת כלכליסט, כולל עימות עם שר האוצר שטייניץ שנאם לפני, חשיפת הצביעות שלו בכל הנוגע לעובדי קבלן, המשבר במערכת הבריאות, הסוציאל דמוקרטיה שחוזרת בעולם, ועוד.

 

מהי אחריות מזמין ולמה המדינה ומעבידי עובדי הקבלן רוצים להתנער מהאחריות הזאת? וידאו מועדת העבודה והרווחה עם הסברים שלי על חוק אחריות מזמין שירותים (חוק שלי ושל דב חנין, חד"ש, וליה שם טוב, ישראל ביתנו), שתקוע בתהום הנשייה של האכזריות ושל העיוורון המכוון, ושאם יעבור - יחסל את התופעה המבישה של העסקת עובדי קבלן.

 

לא כל העיתונאים הם כוכבים זוהרים. רובם עניים. על הפגיעה הגוברת בחופש העיתונות, בנאום שלי במליאה. אני משווה בין הכפייה והלחץ של בעלי ההון על העיתונאים ובין זו של משרד ראש הממשלה (חוויתי את שתיהן כעיתונאית), על ההידרדרות של חופש העיתונות, על הציפיה המופרכת מהתקשורת שתחלק ליטופים, ועל כך שעיתונאי עני בלי איגוד מקצועי הוא עיתונאי מבוהל וצייתן. עוד נדבך של פגיעה בחופש הביטוי גם ב"חוק הטוקבקיסטים" שנועד לרדוף אחרי טוקבקיסטים. אני מנמקת התנגדות כאן בועדת המדע שדנה בחוק.

 

על הספר שלי "אנחנו" בראיון בתכנית "הינשופים" בערוץ 8 אצל מודי בר און. לצפייה.

 

קצב תוקף אותי על המעורבות שלי בהרשעתו, ובהזדמנות זאת גם מכין את הקרקע לקראת בקשת חנינה מהנשיא. אני מתחייבת שאעשה הכל שלא יקרה כדבר הזה. הנה ראיון ברשת ב', וגם על מכתב של חברות כנסת לנשיא, שגם אני חתומה עליו.

 

פיצוי לתושבי הדרום, עובדים הורים ומעסיקים - על הפסד ימי עבודה בגלל טילים, בהצעת חוק שלי שהונחה השבוע (ותודה למאיר בביוף על הסיוע). הנה גם ראיון ברשת ב' בתוכנית "רוח דרומית".

 

החדשות המקומיות מהפריפריה שוב ניצלו מסגירה - בפעם הרביעית אני מעבירה חוק שיאפשר את המשך השידורים ויציל 120 מקומות עבודה. הנה תקשורת בנושא.

 

אבי שיטת השקשוקה, רם כספי, יקבל את הסכום השערורייתי של 1,450 ש"ח לשעה למשך שנה על בוררות בין המדינה ובין כימיקלים לישראל שבשליטת משפחת עופר והנה התגובה שלי.

 

נשאר לנו עוד קצת אוברדראפט מהפריימריס... מכסים אותו בעזרת תרומות קטנות ובינוניות מכם. היכנסו לכאן כדי לתרום.

 

תהיו בקשר עם הצוות שאיתי, הנה גם לינקים למיילים שלהם. קודם כל חדשות - עופר קורנפלד הנהדר, שהיה ראש המטה שלי בפריימריס, הסכים לנהל עבורי בהתנדבות את גם את המטה שלי כיו"ר מפלגה, והוא ינהל וירכז את העניינים. הצטרף אלי ללשכת היו"ר יאיר (יאיא) פינק, עוזר לפרויקטים מיוחדים (ויש ויהיו הרבה...) ירדן בן-צור שלנו ממשיך במלוא המרץ, הוא עוזר פרלמנטרי בכנסת ועומד לרשותכם גם בענייני המפלגה, ולורה טלינובסקי (כבר ותיקה...) גם היא בכנסת - ואליה תפנו בענייני חקיקה ובעניינים פרלמנטריים. ענת מרציאנו היא מזכירת היו"ר המעולה כבר הרבה שנים, ועכשיו לשמחתי היא עובדת איתי. על עוד אנשי קשר - בפעם הבאה.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית