ח'כ שלי יחימוביץ': על הבחירה של רבין בין 'אני' ל'אנחנו', קצב הולך לכלא וזה יום חשוב

13.11.2011

 

על הבחירה של רבין בין "אני" ל"אנחנו", קצב הולך לכלא וזה לא יום עצוב אלא יום חשוב, ובואו להיפגש אתי הערב באוהל של דרור ישראל בכיכר ובעוד מפגשים

 

ערב מלחמת השחרור קיבל יצחק רבין בן ה-19 מלגה ללימודי הנדסת מים בברקלי. הוא ויתר על המלגה כדי להתגייס לפלמ"ח. חד וחלק. בחירה צלולה וחד משמעית בין שתי דרכים: מסלול אישי, הישגי ומבטיח של קריירה, לעצמך, בשבילך. או מסלול קשה ומסוכן, בחירה בנתיב של חזון מכונן משותף, קולקטיבי, לאומי. לעשות לביתך, או לעשות למען הכלל... גם אז נדרשה בחירה. והיא שבה ונדרשת מאתנו בכל פעם מחדש. לא תמיד כה חותכת כפי שעמדה לפני יצחק רבין, אבל תמיד שם. האם לפעול למען הקריירה, האושר, ההגשמה העצמית, הסיפוק - האישיים, או האם לרתום את הכשרונות ואת כוחות הנפש ואת המסירות לטובת ה'אנחנו'... הבחירה של רבין הצעיר ב"אנחנו" היא בחירה מכוננת, ובחלוף השנים הלכה והתמעטה. ה"אני" ניצח את האנחנו. הסולידאריות נפרמה, ודורות חדשים בחרו באני, עצמי ואנוכי.. נדמה שהשנה בפעם הראשונה, נטען איזכורו של רבין בתוכן חדש, וצעירים בני גילו בעת שויתר על ברקלי ובחר בפלמ"ח, נישאים בגל נגד לאינדיבידואליזם הקיצוני, וכמו רבין הצעיר בשעתו הם מביטים לא רק פנימה, אל האני והעצמי שלהם, אלא החוצה, אל החברה ואל המדינה..." מוזמנים לנאום המלא שלי (גם וידאו) בכנסת ביום האזכור לציון 16 שנים לרצח רבין.

 

ומוזמנים גם הערב בשמונה לפגוש אותי באוהל של דרור ישראל בכיכר רבין, אני מתארחת ומדברת שם.

 

קצב הולך לכלא, ולא, זה לא יום עצוב. "... יש לנו סיבה טובה לראות ביום הזה יום חשוב למדינת ישראל ולאזרחיה. בראש ובראשונה, דחיית ערעורו של קצב ושליחתו לכלא הן ההוכחה הנחרצת לכך שבישראל יש שוויון בפני החוק. שדין נשיא כדין עובד בבנק, מורה או מנקה עובדת קבלן. שמוסדות שלטון החוק, המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט ינהגו בשועי ארץ כפי שהם נוהגים בכל אזרח מן השורה. אין דמוקרטיה אמיתית בלי שוויון כזה בפני החוק. החלטת העליון, אפוא, מחזירה לציבור את האמון בכך שלמרות הפערים הגדלים והולכים בחברה הישראלית, עדיין יש דין אחד לכולם..." היכנסו למאמר שלי היום ב"ישראל היום", לראיונות ברדיו ובטלוויזיה, וגם, למי שלא מכיר, לפוסט שלי בבלוג שמפרט את הקשר שלי לפרשת קצב (הייתי עדה במשפט מטעם התביעה).

 

"שמעתי את שר האוצר יובל שטייניץ מזהיר שאם עובדי הקבלן ייקלטו בשירות המדינה אנחנו נחזור 30 שנה לאחור. ואני אומרת לכם שאם עובדי הקבלן לא ייקלטו בשירות המדינה אנחנו חוזרים 150 שנים לאחור, אל עולם של עבדות, של שעבוד, של ניצול פיזי ונפשי, של אדם שרצוע לרגלו של אדונו ולא יכול להימלט, כי הוא עלה נידף ברוח, והוא אינו מאוגד, ואין לו זכויות, והמעסיק האמיתי שלו לא מכיר אותו, לא יודע מי הוא, לא מכיר את פניו, לא יודע מתי הוא חולה, לא יודע מתי הוא מת, כי במקומו יגיע עובד אחר במסגרת חבילת שירותים..." מוזמנים להצעה לסדר שלי במליאת הכנסת, ואם אתם רוצים לראות מה עשיתי בנושא בשש השנים שלי בכנסת, היכנסו לאתר שלי לתגית ”עובדי קבלן".

 

הכתובת הייתה על הקיר, ומאות עובדים מפוטרים מפרטנר, תוצאת התעלולים הפיננסיים של אילן בן דוב הרוחני. התגובות שלי.

 

סטודנטים תל אביבים, מוזמנים לאירוע פתיחת השנה של תא הדור החדש, תא הסטודנטים של מפלגת העבודה באוניברסיטת תל אביב. יום ד', 19:30 בבניין גילמן, באולם 223. לפרטים והצטרפות לתא אתם יכולים לפנות למזכיר התא גלעד ארדיטי בטלפון 050-8862605. בשבוע הבא אני בתא אופק שלנו באוניברסיטה העברית, פרטים על זה ועל עוד אירועים כאן.

 

למי שרוצים להתנדב: צריכים אתכם במפקד חברים חדשים למפלגת העבודה בבית ברל ובתל אביב ובמענה על פניות ציבור במשרד בכנסת. הירשמו כאן. וממשיכים לאסוף תרומות קטנות ובינוניות מהציבור הרחב, ולא מבעלי הון. היכנסו לכאן.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית