ח'כ שלי יחימוביץ': היום לפני 16 שנים נרצח יצחק רבין. וגם: ציפי לבני שרה את האינטרנציונל ועוד...

6.11.2011

היום לפני 16 שנים נרצח יצחק רבין. וגם: ציפי לבני שרה את האינטרנציונל, מדוע טייסי קמיקאזה חובשים קסדה, על האמפטיה השקרית והמזוייפת לגורלם המר של עובדי קבלן, ובואו תתנדבו אצלנו

 

שלום לכולכם,

 

היום לפני 16 שנים נרצח יצחק רבין. ראש ממשלה, מנהיג מפלגת העבודה, שר ביטחון, רמטכ"ל. איש צבא מהולל שהיה ללוחם שלום. הנה ציטוט מכונן מנאום שנשא בשעתו בכנסת: "ביטחון איננו רק הטנק, המטוס, וספינת הטילים. ביטחון הוא גם, ואולי קודם - האדם, האזרח הישראלי. ביטחון הוא גם החינוך של האדם, הוא הבית שלו, הוא בית הספר, הוא הרחוב והשכונה שלו, והוא החברה שבתוכה צמח. והביטחון הוא גם התקווה של האדם. ביטחון הוא שלוות הנפש ואמצעי הקיום של העולה מלנינגרד, הוא קורת הגג לעולה מגונדר שבאתיופיה, הוא בית החרושת והתעסוקה לבן הארץ הזאת, לחייל המשוחרר, הוא השתלבות בהווי ובתרבות שלנו. גם זה ביטחון". יום רביעי בשבוע הבא הוא יום האזכור הרשמי לרצח רבין. ב-17:00 טקס ממלכתי במליאת הכנסת, גם אני נואמת, תוכלו לצפות בערוץ 99. אני מזמינה אתכם לבוא לישיבת לשכה חגיגית של העבודה, נהיה שם דליה רבין, הסופר אלי עמיר, אני, ותהיה גם תערוכה והופעה של הנוער העובד והלומד. זה קורה השבוע יום חמישי 10.11.11 בשעה 17.00 בבית התנועה בליאונרדו, רח' ליאונרדו דה וינצ'י 13, ת"א. לעוד אירועים לזכרו של רבין היכנסו לכאן.

 

עוד רגע וציפי לבני תשיר את האינטרנציונל. מושב החורף של הכנסת נפתח. מבחינת נתניהו המחאה מתה לטובת איראן. ואילו לבני מנסה להגיד "צדק חברתי" בלי לשבור את השיניים. מדהים עד כמה שתי המפלגות האלה דומות כלכלית, ומשעשע לראות את נשף התחפושות ה"חברתי". הנה נאום ראשון שלי במליאה, על נתניהו, על לבני, מילה על איראן, ובעיקר זה: "אנחנו נמצאים בעיצומו של שינוי תפיסתי, חברתי וכלכלי; בעידן של הבקעה תודעתית שהיא תנאי ראשוני לשינוי. חברה שבה ממשלות לא יכולות יותר לקנות את המשך קיומן בקלישאות חבוטות על ימין ושמאל שאין מאחוריהן מעשה... הציבור תובע מממשלתו אחריות לכל רכיבי חייו: לפרנסה בכבוד, לקורת גג, לבריאות - בריאות ציבורית, שוויונית - לחינוך ראוי, למשפט צדק." לנאום המלא.

 

"בספרו 'מדוע טייסי קמיקאזה חובשים קסדה' מספר יעקב בורק על ניסוי שהוכיח כי 'גילוי נאות' אינו אפקטיבי. מתברר שאנשים שהצהירו מראש על ניגוד האינטרסים שהם מצויים בו הרשו לעצמם לעוות את השיפוט שלהם בצורה כה חמורה..." ככה נפתח מאמר תשובה של שחר אלתרמן, העורך של הספר שלי "אנחנו", שמגיב לביקורת של פרופ' דני גוטוויין על הספר. זה מאמר מעניין כי שחר בעיקר תוקף את הטהרנות של אנשי ה-100% ולא פחות, שבזים לכל הישג שמושג בדם ויזע במאבק הסוציאל דמוקרטי - אם זה אינו מושלם במאה אחוזים. בקיצור - עולם ישן עדי יסוד נחריבה במובן הרע של הביטוי, ועד אז - לא לפעול, לא לחוקק, לא להשיג הישגים, לא לגאול אנשים ממצוקתם, כי על פחות ממושלם לא מתפשרים. כמה קל להיות שם כשמתעסקים רק במילים, כמה קשה וצודק לעשות. למאמר של שחר. והנה גם ראיון נרחב שלי בגלובס על הספר, על סוציאל דמוקרטיה, על כך שלאזרחי העולם נמאס מכך שקבוצה קטנה חומסת משאבים בלי גבול, על פקידי האוצר - שאפילו הם משתנים, ועל זה ש - איזה כיף - האידיאולוגיה שלנו חודרת לקונצנזוס.

 

גבירתי, יו"ר האופוזיציה. ירון דקל מתכוון אלי, מפרט למה, ומציב אתגרים (שאני לאו דווקא מסכימה שאלה האתגרים שלי-שלנו, אבל זה מעניין) עוד תקשורת - ראיון שלי ביומן הצהריים ברשת ב'.

 

זה נשמע כמו אויויויוי, איזה מסכנים עובדי הקבלן! מוכרחים לעזור להם! האמת היא שנמאס לי מהרטוריקה השקרית סביב הדיון המזויף על מצבם של עובדי הקבלן. זו לא איזו תופעת טבע שיש להמציא נוסחה מדעית כדי למגרה. זה מעשה ידי אדם. מעשה ידי המדינה. השבוע היה מקומם במיוחד לשמוע את הממונה על השכר באוצר אילן לוין, מסביר שבזכות החוק שלי על הרחבת הדיווח בשכר הציבורי, יש פירוט של מצבם של עובדי הקבלן, ושיש רק 8,000 כאלה במדינה. הוא רק שכח לספר שמאות אלפי עובדי קבלן נוספים רשומים תחת "חבילות עבודה", "נותני שירותים", עמותות וכדומה. הנה חלק ממה שאמרתי לו. וגם ראיון על עובדי קבלן אצל אריה גולן היום ביומן הבוקר של קול ישראל, וגם אצל אברי גלעד והילה קורח בערוץ 2 על עובדי קבלן, טרכטנברג, והרס התעשייה הישראלית.

 

70 עובדים פוטרו מחברת פרטנר השבוע. זוכרים שאילן בן דב רכש את פרטנר באמצעות מינוף כספי ציבור והדבר הראשון שעשה היה למשוך דיבידנד חריג בגובה 1.4 מיליארד ש"ח? בן-דב הבטיח אז שהמשקיעים והעובדים לא ייפגעו. בינתיים הם נפגעים כל הזמן, כשהוא מצידו בונה ארמון בכפר שמריהו.

 

היכנסו לדף הפייסבוק שלי, עשו לייק/אהבתי וצרפו חברים, הנה גם דף באנגלית, דף בצרפתית, ובקרוב גם בערבית וברוסית.

 

כל כך הרבה מכם רוצים להמשיך להתנדב ולפעול! זה פשוט מחמם לב. אנחנו בעיצומה של בניית מערך מתנדבים ארצי, וזה לא שבינתיים אין עבודה! זקוקים למתנדבים בכנסת ובבית ברל, וגם מהבית. היכנסו לכאן.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית