ח'כ שלי יחימוביץ': האם ברל כצנלסון מחלק ג'ובים?! 22 מנדטים בסקרים; נתניהו ממשיך בהרס התעשייה והתעסוקה ועוד...

30.10.2011

 

האם ברל כצנלסון מחלק ג'ובים ומפזר כספים?! 22 מנדטים בסקרים זה יפה - אבל זה רק סקר; נתניהו ממשיך בהרס התעשייה והתעסוקה; על אוטובוס כמוביל עדרי בקר; ולמה חתמתי על מסמך המחאה למרות שלא חותמת על עצומות

 

שלום חברות וחברים,

 

תסלחו לי שאני מתחילה עם ברל כצנלסון, אבל זה קשור לחדשות טריות במפלגת העבודה. כה אמר ברל: "מניין ימצאו לנו הכוחות הרעיוניים וההשכליים הנדרשים לעבודת הבניין העצומה שלנו? האם שקדה התנועה הציונית, האם שקדנו אנחנו לצייד את הדור הממשיך לדרכו הקשה?... אני מעוניין בהקמת דבר מיוחד והולם. אני חושב על קולג' של התנועה, אך אסכים למפעל הכשרה וחינוך". לאור החזון הזה של ברל נוסדה קרן ברל כצנלסון. כדי להקנות את ערכי הציונות והסוציאליזם, שהיום הם רלוונטיים ורעננים יותר מאי פעם. מאז, לצערי, הקרן עשתה הרבה דברים שבלשון המעטה לא תאמו את יעדיה, בזבזה כספים, וחילקה הטבות, ג'ובים ונסיעות למקורבים. מפלגת העבודה היא הבעלים של הקרן, ותחת הנהגתי הקרן תחזור להיות מה שהיא צריכה להיות. השבוע מינינו תשעה דירקטורים חדשים לקרן. הנה פרטים למתעניינים.

 

סקר חדשות ערוץ 2 צופה 22 מנדטים למפלגת העבודה ומציב אותנו כמפלגה השנייה בגדלה. שוב אני מזהירה שסקרים הם רק ביטוי למצב רוח, והסקר האמיתי הוא ביום הבחירות בקלפי, ושעבודה רבה לפנינו. אבל בכל זאת - יש כאן עדות לכך שהציבור רוצה סוציאל דמוקרטיה. על זה ועל נושאים נוספים בראיון שלי בגלי צה"ל אצל רינו צרור.

 

תשאלו את נתניהו איך הורסים את התעשייה הישראלית. השבוע הוחלט באוצר שהמכסים על ייבוא יופחתו בחמישים אחוז (!) בשנים הקרובות, החלטה שחושפת את פרצופה האמיתי של ממשלת נתניהו. נחשול של מוצרי ייבוא יפגע אנושות בתעשייה ובחקלאות הישראליים, בייצור המקומי, בצמיחה, ועשרות אלפים יהיו מובטלים או ייפלטו לעבודות עוני אצל קבלני כוח אדם. אין היום שום מדינה נאורה במערב המאפשרת היצף כזה של ייבוא. מדובר בפיגוע תעסוקתי וכלכלי חסר תקדים.

 

מי נוסע באוטובוס? עניים, עולים, חיילים, תלמידים וסטודנטים. אולי בגלל זה התחבורה הציבורית בארץ מופקרת, ואנשים נוסעים לפעמים באוטובוס בתנאי עדר בקר בעמידה במשך למעלה משעה, אחרי שעמדו ליד עמוד עם שלט המתכנה בטעות תחנת אוטובוס. השבוע השתתפתי בכנס בענייני תחבורה ציבורית, הנה.

 

הערב ב-20:00 המחאה חוזרת, הפעם לכיכר רבין. השבוע חתמתי על מסמך הדרישות של המחאה, וזו הייתה חריגה ממנהגי, כי בדרך כלל אני מסרבת לחתום על עצומות (עצומות זה לציבור, לא לח"כים, שצריכים לחוקק) על העצומה, תוכנה, ולמה חתמתי עליה, כאן.

 

שבוע טוב,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית