ח'כ שלי יחימוביץ': חיסול מפעל ישראלי, גלעד - היום שאחרי. גאים, גאות, סטרייטים - חוג חדש וחברת החשמל עוברת לידיים של משפחת עופר

21.10.2011

 

נתניהו מתבלבל ומברך את דנקנר על חיסול מפעל ישראלי. גלעד - היום שאחרי. גאים, גאות, סטרייטים אוהדי הקהילה - חוג חדש בשבילכם במפלגה! ואיך חברת החשמל עוברת לידיים של משפחת עופר

 

שלום חברות וחברים,

 

אחרי שחרור גלעד. קוראים לזה Backlash, וזו תופעה ידועה: אחרי גל גדול, מגיע גל נגדי. זה נכון לגבי טווחים ארוכים בהיסטוריה האנושית, ובתקופתנו שהיא תקופת "כאן, עכשיו ומהר", זה קורה תוך ימים אחדים. ובכן צפו לגל של ביקורת על שחרורו של גלעד, גל שכבר נותן את אותותיו. חלק ממנו דווקא מובן, והוא נובע מהסלידה נוכח סחיטת הלימון עוד ועוד, הנבירה והמציצנות הבלתי נסבלות סביב הבית במצפה הילה. חלק אחר נובע מפחדנות של מי שלא היה להם העוז לעמוד לפני הציבור ולשטוח בזמן אמת את עמדת הנגד שלהם (עמדה שאני לא מסכימה אתה, אבל היא לגיטימית). ובכל ימי ה- Backlashהאלה תזכרו תמיד איזה מעשה נפלא היה שחרור גלעד, ואיך הוא מגלם בתוכו את כל הערכים הנשגבים שנותנים טעם לחיינו כאן: קדושת החיים, ערבות הדדית, לכידות חברתית, אחריות המדינה לאזרחיה. הנה מאמר שלי שפורסם בגלובס, וקצת טלוויזיה.

 

על מה אתה מברך, ביבי? רקוויאם למותו הקרוב של מכתשים אגן, מפעל מפואר שנוחי דנקנר עושה ממנו אקזיט ומחסל אותו. השבוע הושלמה מכירתו לכימצ'יינה הסינית. ומי שולח ברכה חמה לנוחי דנקנר על העסקה ה"מוצלחת"? ראש הממשלה, לא פחות! זה מקומם, כי אין מקום לברכות אלא לצער עמוק ולהבנה שמדובר במפעל ישראלי מתוחכם שסיפק פרנסה לאלפי משפחות בנגב, ונוכח ניהול כושל, והאקזיט שעשה דנקנר לסינים - אחת דינו להיסגר אחרי תהליך מייסר של פיטורים. מתי ביבי יבין שבלי תעשיית כחול לבן משגשגת לא יהיו בישראל פרנסה לעובדים, פיתוח מדעי וצמיחה למשק? הנה ידיעות עדכניות על העסקה, והנה טיפול קודם שלי בפרשה העגומה.

 

בנורדיה מתקיים ממש בשעה זאת סמינר בן יומיים של המשמרת הצעירה. עכשיו חזרתי משם, הנה ככה זה נראה:

 

לסמינר המרתק הזה כבר מאוחר להירשם, כ-200 משתתפים בו והרבה יותר רצו לבוא - אבל אני ממליצה בחום להצטרף לפעילויות של המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, בראשות מיכל בירן. התכנים אידיאולוגיים, פוליטיים ומרתקים, והאנשים מקסימים. יש שם המון מתפקדים חדשים. עד גיל 35 אפשר להצטרף. למעוניינים - מלאו את הטופס הזה.

 

גאים בעבודה. בראשית שנות התשעים (של המאה הקודמת...) היה זה יצחק רבין, אז רה"מ ושר הביטחון מטעם מפלגת העבודה, שאישר את גיוסם של הומואים לצבא ואת הפסקת האפליה נגד הקהילה הגאה במסגרת הצבאית. אני זוכרת אותו ניצב על דוכן הכנסת ומדבר על העניין בשיא הטבעיות. היום זה נראה מובן, אבל אז זו הייתה פריצת דרך מדהימה. אחר כך הייתה זאת ח"כ יעל דיין, (שוב חברת כנסת של מפלגת העבודה!) שהייתה למובילה ולחלוצה של המאבק הפרלמנטרי למען שוויון זכויות לקהילה. זה הזמן להחזיר עטרה ליושנה. דן סלייפר כבר החתים מאות חברי מפלגה שמבקשים להצטרף לחוג מפלגתי חדש שהוא הקים, חוג שמקדם שוויון זכויות להומואים, לסביות ביסקסואלים וטרנסג'נדרים. אם גם אתם רוצים להחזיר את הגאווה למפלגת העבודה - הצטרפו לחוג דרך המייל של דן, או דרך הקישור הזה.

 

חברת החשמל - בדרך לידיה של משפחת עופר? עדיין לא, אבל התהליך בעיצומו, וכדאי להבין אותו ולהילחם בו עוד כשהוא (יחסית) קטן, כי כבר עכשיו מנהלת החברה לישראל (שבשליטת היורש עידן עופר) מגעים שיאפשרו לה להגדיל את הנתח שלה ולשלוט על 10% מיצור החשמל בארץ. מה זה אומר ואיך זה קורה - בבלוג שלי, שם אני מביאה פרק על הנושא שהיה אמור להיכנס לספר שלי אבל לא נכנס בגלל מחסור במקום. על הדרך יש שם גם ענייני לוביסטים, הון ושלטון, ורמז עבה לסיבות לכך שהשר לשעבר עו"ד משה שחל כל כך כל כך לא רצה שאעמוד בראשות העבודה. לפוסט בבלוג.

 

הצטרפו לדף שלי בפייסבוק אם אתם עוד לא שם, תעשו לייק\אהבתי והזמינו חברים כדי שנגדל (נכון להיום יש שם כבר יותר מ 14,000 אוהדים). וחוץ מזה - חדש חדש - מעכשיו גם דף באנגלית. מוזמנים.

 

וצוות האינטרנט המשובח שלנו (ששמו "@שלי") מזמין מעצבי אתרים ו\או פרינט להיות חלק מעיצוב ובניית הקמפיין הסוציאל-דמוקרטי של מפלגת העבודה. כתבו לעמיחי.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית