ח'כ שלי יחימוביץ': גלעד: אין אופוזיציה וקואליציה, על המשמרת הצעירה וגם על האמת העגומה של עושק וניצול במגזר הציבורי

14.10.2011

 

גלעד: אין אופוזיציה וקואליציה, ואנחנו מגבים את ראש הממשלה. על המשמרת הצעירה - כתובת ערכית וכיפית למתפקדים החדשים הצעירים שבכם, וגם על האמת העגומה של עושק וניצול במגזר הציבורי, שמסתתרת מאחורי כותרות מגמתיות על "שכר שמן"

שלום חברות וחברים,

 

בעניין גלעד אין אופוזיציה וקואליציה. השחרור הקרוב של גלעד שליט הופך את החג הזה לחג שמח במיוחד, שבו משא כבד של דאגה וצער הוסר מעלינו. בעניין גלעד אין אופוזיציה וקואליציה, ומפלגת העבודה בראשותי העניקה מיד גיבוי מלא לנתניהו בכל הקשור למתווה השחרור.

 

מה מהבטן ומה מהראש? אני גם כופרת בהנחה הרווחת כאילו השמחה על שחרורו הצפוי של גלעד באה מהבטן, או מהלב, ואילו הדאגות והערכת הסיכונים - אלה כבר מגיעים מהראש וכתוצאה מחשיבה רציונאלית. זו תזה נפוצה אך שגויה.

 

זו לא "עסקה". לערבות הדדית אין מחיר. הבחירה בהשבתו של גלעד, חרף הסיכון הברור הכרוך בשחרורם של טרוריסטים מסוכנים, דווקא היא בחירה בקומה הגבוהה והמורכבת ביותר של חשיבה רציונאלית ומוסרית כאחד. התביעה לשחרורו לא הייתה "תביעה שבאה מהבטן" כפי שנטען מפי מי שהתיימרו להיות קול ההיגיון. היא נבעה מכך שהחברה הישראלית הבינה כי האחריות לגורלו היא תנאי בסיסי לעצם קיומנו כאן. מונחי ה"מחיר" וה"כדאיות", המתגלגלים על הלשון בטבעיות, דווקא הם המונחים הפשטניים בשיח הזה. לגלעד אין מחיר. ולגלעד אין מחיר משום שלהקרבה, ולערבות הדדית, ולציונות, וללכידות חברתית - אין מחיר.

 

ואם כבר מדברים על מחיר... אם מתעקשים לעסוק בסוגיית ה"מחיר", הבה ונחשוב על המחיר שהיינו משלמים על תסריט הפוך, שבו גלעד היה נזנח ונעלם. כמו רון ארד, שהותיר אצלנו כאב ואשמה נצחיים. זה מחיר כבד מדי. כבד ומסוכן פי כמה מן המחיר שנשלם בשבוע הבא עת יעלו המחבלים על אוטובוסים ויסמנו לנו "וי". הבטן תתהפך, הדם אולי ירתח, אבל דווקא הראש ידע שהניצחון הוא שלנו. הנה פוסטים שכתבתי בעבר על שחרור גלעד, וחלק מהראיונות שלי עם היוודע דבר שחרורו.

 

עוד על טרכטנברג בראיון לאורלי וגיא בערוץ 10

 

נמאס מהתיאור השקרי והמגמתי של "השכר השמן" במגזר הציבורי, כפי שהוא בא לידי ביטוי כל שנה בדו"ח על השכר במגזר הציבורי. העמקה בדו"ח מגלה דווקא עדויות קשות על ניצול שיטתי ועל תנאי עבודה בלתי נסבלים במגזר הציבורי. וזה עוד בלי שדיברנו בכלל על עובדי קבלן, שבעיני האוצר כלל לא קיימים. לפני שנתיים נכנס לתוקף חוק חוק הרחבת הדיווח על השכר שחוקקתי, שאילץ את  הממונה על השכר לפרט בדו"ח גם את שיאני השכר הנמוך. הפירוט נשאר, בכוונה, באותיות הקטנות: שליש מהעובדים  מועסקים בחלקיות משרה בגופים הציבוריים. 42% משתכרים פחות מהשכר הממוצע במשק, ו- 36% מהעובדים מקבלים השלמה לשכר מינימום! רוצים עוד קצת נתוני אמת קשים על מורים, רופאים וכל השאר? כנסו להודעה שלי בעקבות הדו"ח.

 

עשרות אלפי שקלים קנס למפירי חוק התלוש. עוד חוק שלי, חוק התלוש (תיקון 24 להגנה על השכר) נותן גם הוא את אותותיו, כנסו לכתבה על מעסיקה שנקנסה בעשרות אלפי שקלים משום שלא קיימה את החוק.

 

לכל החבר'ה הצעירים שהתפקדו למפלגת העבודה, וכמהים לפעילות שהיא גם ערכית וחשובה, גם פוליטית במובן הטוב של המלה, וגם כיפית ובחברה מצויינת - המשמרת הצעירה היא המקום בשבילכם. זה גוף עצמאי שיש בו בחירות דמוקרטיות, ובשנה האחרונה, בהובלת מיכל בירן, יו"ר המשמרת, יש בו תנופה יוצאת דופן של עשייה והצטרפות. עשרות תאי סטודנטים וסניפי משמרת צעירה פרושים בכל רחבי הארץ ומקיימים פעילויות מחאה, מאבקי עובדים, סמינרים אידיאולוגיים ופעילויות חברתיות. לרוצים להצטרף - מלאו את הטופס הזה. שימו לב - עד גיל 35 אתם עוד צעירים...

 

חג שמח ושבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית