ח'כ עמיר פרץ קורא לחברי מחוז הקיבוצים בעבודה להצביע עבורו

 

שלום לך,

 

ביום רביעי יתקיימו הפריימריז לראשות מפלגת העבודה. אני פונה אליך בבקשה לקבל את תמיכתך במועמדותי.

 

אני מציג בפניך קריירה ציבורית עשירה וארוכה שהמאפיין המרכזי בה הוא דבקות בקו אידיאולוגי ובדרך הסוציאל דמוקרטית, לצד מאבק בלתי מתפשר בעמדות הימין ובדרכו ובעד תהליך השלום.

 

דברתי על צדק חברתי לאורך השנים כאשר הדרך הזאת לא הייתה פופולארית.

 

נאבקתי למען שתי מדינות לשני עמים, בימים שבהם העמדה הזאת הייתה הדבר הרחוק ביותר מהקונצנזוס במדינת ישראל.

 

פעלתי למען דו-קיום ושוויון חברתי ופוליטי בישראל ולא הרתיעה העובדה שאני במיעוט.

 

לחמתי בעד העלאת שכר המינימום בעת שהכול פעלו כנגד התפיסה הזאת.

 

נאבקתי נגד ההצטרפות לממשלת נתניהו והייתי נכון לשלם את המחיר הפוליטי.

 

השיח החברתי ומרבית החוקים החברתיים שנחקקו בישראל הינם תוצאה של המאבקים הבלתי מתפשרים שניהלתי לאורך שנים עם נתניהו ועם אנשי הימין.

 

אמת, לצד ההישגים הרבים היו גם טעויות, שהבולטת שבהן היא החלטתי - שנראתה נכונה בעת קבלתה והתבררה כשגויה, בדיעבד - לקבל עלי את תפקיד שר הביטחון. אין מי שמצטער על כך יותר ממני. ואולם גם משגה זה נעשה בתום לב ולא בגבהות רוח ואת המסקנות הסקתי.

 

עתה אני מבקש ממך לסייע לי במאבק לא פופולארי נוסף: להשיב את מפלגת העבודה להיות הכוח המרכזי שפועל נגד שלטון הימין, נגד הגזענות, בעד השלום ובעד צדק חברתי (שדווקא כן פופולארי בימים אלה).

 

אני מאמין שבחירתי לתפקיד יו"ר העבודה תביא למפנה בזירה הפוליטית ותחזיר את האופציה למהפך שלטוני לסדר היום. כי מפלגת העבודה, חייבת להיות ולהתנהל כמפלגת שלטון ולא כשותפה זוטרה לממשלות רעות!

 

לאורך דרכי הפוליטית והציבורית תמכתי וסייעתי לצעירים להגיע לעמדות השפעה. כראש המועצה בשדרות פיתחתי תרבות צעירה ועודדתי יוצרים צעירים שהפכו את שדרות למרכז תוסס של תרבות ומוזיקה. כאשר אבחר לתפקיד יו"ר המפלגה, אדאג לכך שצעירים ישולבו בכל עמדות ההשפעה.

 

תודה מקרב לב,

עמיר פרץ

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית