ח'כ שלי יחימוביץ': אני עונה למהומה שהתעוררה אחרי הראיון אתי בהארץ, וגם מזמינה אתכם לכנס פוליטי, אידיאולוגי וכיפי ביום רביעי השבוע

28.8.2011

 

אני עונה למהומה שהתעוררה אחרי הראיון אתי בהארץ, וגם מזמינה אתכם לכנס פוליטי, אידיאולוגי וכיפי ביום רביעי השבוע

 

חודש ימים נאלצו מי שמבינים בסוציאל דמוקרטיה כמו חמור במרק פירות לעסוק בה, מעמידים פנים שמאז ומעולם רק ישבו וחיכו בעיניים כלות לפרוץ המהפכה החברתית. והנה, שוב אפשר לחזור לרטוריקה העבשה המתגלגלת על הלשון עשרות בשנים, זו המרחיקה אותנו מהשלום אלפי מילין אבל משמשת שיר ערש מרגיע למי שאיבדו כל רצון להשפיע על המציאות הישראלית ומזמן הפסיקו להבין אותה. את אנחת הרווחה אפשר היה לשמוע בעיקר מהמטות של כמה מתמודדים על ראשות המפלגה שהסקרים הצופים לי ניצחון בפריימריס דכדכו אותם קשות, וגם משורות השמאל הישן, זה שמטהר את מצפונו ברטוריקה מוגבלת שאין בה אלא פלסטינים אומללים ומתנחלים פושעים... זה לא סדר היום הלאומי האמיתי. הוא אינו משרת את החברה הישראלית, ואינו משרת את החתירה לשלום. להיפך. הוא מחבל בשניהם חבלה עמוקה ומתמשכת". זה קטע מטור נרחב שמתפרסם היום במוסף הארץ ובו אני משיבה למתקפות עלי ולדיון הציבורי הער שהתפתח אחרי הראיון שנתתי למוסף. כנסו, קראו, הגיבו.

 

"השלום יובקע לא בפוליטיקה של שנאה, אלא רק דרך סדר יום סוציאל דמוקרטי - זאת תנועת העבודה האמיתית" - גם בראיון מפורט לאיילה חסון ב"הכל דיבורים" אני מתייחסת בהרחבה לסערת הראיון.

 

"אין לה קופת שרצים קטנה או גדולה". גם מוטי גילת, "ישראל היום", מייחד את טורו הקבוע ("מי מפחד משלי יחימוביץ'") לסיכום שבוע העיסוק האינטנסיבי בראיון, ועושה השוואה פרטנית ומדוקדקת ביני ובין המתמודדים האחרים לראשות העבודה. "יחימוביץ' החזירה את גוויית מפלגת העבודה לחיים. היא חיברה אותה עם כוחות צעירים והניפה את הדגל החברתי ששנים הוסתר במחסני המפלגה. והנורא מכל, לפחות בעיני חלק ממבקריה: היא לא סתם סוציאל-דמוקרטית שוחרת שלום, כי אם מחוקקת ציונית.. היא מגיעה עם צבא של צעירים המבקשים לשקם את המפלגה; היא מובילה בסקרים; ומה שלא פחות חשוב: אין לה קופת שרצים קטנה או גדולה, והיא משמיעה את קולה במלחמה בשחיתות השלטונית בלי פחד..." הנה הטור המלא.

 

ועוד מדגם מהמוני הפוסטים, רבים מהם שלכם, שרצו ברשת. "הם מ-פ-ח-ד-י-ם" של יאיר (יאיא) פינק בווינט, "ציונית כהלכה" של דני זמיר ב"הארץ", "תסמונת טורט פוסט ציונית" בבלוג של אורי הייטנר, "דני ואבירמה, בובותיים" בבלוג "החוזה מלובלין" של ארי מלניק, "התנועה לדיכוי יחימוביץ' עכשיו" ב"דווקא בלוג" של חיים שיבי, "יחימוביץ' המציאה את השמאל מחדש" של אלון פוטרמן בוואללה, ו"ימין סוציאלי או סוציאל דמוקרטיה?" של סער פוקס ב"עבודה שחורה". עם כל האחרים - הסליחה, המשך בשבוע הבא.

 

"הבטחתך המפורשת להחזרת האחריות לטיפול בניצולי שואה פגועי נפש מקבלנים למדינה -אינה מתממשת-  האוצר מודיע כי ממילא ימותו בקרוב" היכנסו למכתב שלישי שלי בעניין לראש הממשלה נתניהו. שבחים למחזיקי האג"ח של תשובה שדחו את התספורת שלו כאן וכאן, ועל חינוך חינם מגיל 3 בכתבה בערוץ 10 בהשתתפותי.

 

ירון זליכה גם תרם לי כסף לקמפיין וגם תומך בי פומבית. מי שהיה החשב הכללי באוצר, ואחד האנשים הקרובים לנתניהו, עבר שינויים לא קטנים בהשקפת עולמו והיום הוא אחד הדוברים היותר מוערכים במאהלים. החברות האישית בינינו שנרקמה על רקע המאבק בשחיתות, הניבה פירות גם עבור זכויות עובדים. המרחק האידיאולוגי בינינו עודו עצום ורב, אבל אני בהחלט גאה בתמיכתו, עליה הוא מספר בראיון אצל קרן נויבך.

 

אנחנו. מזמינה אתכם לכנס כיפי במיוחד שלנו, ביום רביעי הקרוב, 31 באוגוסט, בשבע וחצי בערב, על הדשא בסמינר אורנים, דרך נמיר 149 ת"א. זה יהיה כנס רעיוני ופוליטי, ובמהלכו גם יושק הספר החדש שלי: "אנחנו - על חברה, כלכלה, מוסר ולאומיות בישראל". יהיו דשא, כיבוד, שתיה, ואפילו תוכנית אמנותית, וכול-כם מוזמנים. אשרו הגעה והזמינו חברים באמצעות דף האירוע בפייסבוק - או סתם אשרו הגעה במייל syechimovich@knesset.gov.il. מי שרוצה להתנדב בהפקה ובארגון של הכנס מוזמן לכתוב ל .hitnadvut@shelly.org.il חוץ מזה, יש כבר כמה חבר'ה שלנו שהעלו לפייסבוק תמונות שלהם עם כובעים אדומים והזמנות לאירוע, דוגמאות תוכלו למצוא כאן וכאן. מוזמנים לבחור לעצמכם כובע הולם באמצעות שליחת תמונה למייל .noam@shelly.org.il

 

שבת שלום

שלכם

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית