ח'כ שלי יחימוביץ: תנחומינו למשפחות הנרצחים, סדר היום שלנו הוריד ווליום, אייל גבאי מנכ"ל משרד רוה'מ: 'השיטה הכלכלית בישראל לא תשתנה אלא אם שלי יחימוביץ' תהיה ראש ממשלה'

23.8.2011

בשל תקלה, לרבים מכם לא הגיע המייל השבועי שנשלח ביום שישי האחרון. כעת הוא נשלח אליכם שוב. סליחה עם מי שמקבל אותו בשנית.

 

תנחומינו למשפחות הנרצחים, בהם חברים שלנו. סדר היום שלנו הוריד ווליום בגלל האירועים הכה-קשים בדרום, אבל הוא כאן כדי להישאר. אייל גבאי מנכ"ל משרד ראש הממשלה: "השיטה הכלכלית בישראל לא תשתנה אלא אם שלי יחימוביץ' תהיה ראש ממשלה"

 

שלום לכולכם,

 

תנחומינו למשפחות הנרצחים בסדרת מתקפות הטרור בדרום. בין הנרצחים דב קרלינסקי, איש מפלגה ותיק, מוכר ומוערך מכפר סבא אשתו שולה, אחותה ובעלה - פלורה ומשה גז. דב הוא דוד של איתי קרלינסקי חברנו, מראשי המטה שלנו בירושלים. אנו משתתפים באבלם הכבד של חברינו ושל כל משפחות הנרצחים, ומאחלים החלמה לפצועים.

 

"השיטה הכלכלית בישראל היא שיטת השוק החופשי והשיטה הזו לא תשתנה אלא אם שלי יחימוביץ' תהיה ראש ממשלה". כך אמר מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי. הנה תמצית הדברים והנה ההקלטות שנעשו בעת שגבאי נפגש עם מפגיני המחאה החברתית וגם הודיע להם בגילוי לב נדיר ששום שינוי לא יהיה (אלא אם...) יחד עם ראיון שלי על כך בגל"צ: " מעריכה את היושר של גבאי. נתניהו מחזיק בתפיסת עולם כלכלית תאצ'ריסטית מאוד מיושנת, של שנות ה-80, ולא מסוגל לשנות את המדיניות הכלכלית. אני מציעה אלטרנטיבה: סוציאל דמוקרטיה. תמהיל בין שוק חופשי לבין מדינה חזקה שלא מתנערת מהאחריות לאזרחיה. דרושה אחריות - לא רק פיסקאלית אלא אחריות בסיסית שגבאי לא מבין כי הוא לכוד בתפיסה כלכלית ימנית קיצונית".

 

נגמר העיוורון. מוזמנים, אם יש לכם סבלנות, לקרוא במוסף הארץ ראיון מקיף שעשה איתי גידי וייץ , תחת הכותרת "מיס מיינסטרים" (שימו לב, מ"נישה" הפכנו למיינסטרים). "באתי לפוליטיקה בסיטואציה שבה העיסוק בנושא שאני עוסקת בו היה שדה בור, שממה מוזנחת, עיוורון טוטאלי. מה שקורה עכשיו זה כאילו הסירו קטרקט מהעיניים של המון אנשים בבת אחת. ואת הקטרקט הזה הסירו מעלי כבר לפני הרבה שנים... אני מאמינה בכל נימי נפשי שסדר היום הסוציאל-דמוקרטי הוא גם זה שיביא להבקעה מדינית ולשלום. בכל במקום שיש בו עוני ובערות ופערים קשים מאוד, במקום הזה יהיה פשיזם ותהיה גזענות ותהיה נטייה לגבש את האתוס המכונן המשותף סביב שנאת הזר וסביב מלחמה." הפרטות, עבודה מאורגנת, טייקונים, אריה דרעי, יאיר לפיד ועוד הרבה עניינים ואנשים בראיון הזה, שכותרות המשנה שלו לא ממש משקפות את תוכנו.

 

אנחנו. פתחו את היומנים - ב-31 באוגוסט, בשמונה בערב, כנס גדול שלנו בסמינר הקיבוצים. בעוד שבוע יוצא לאור הספר שלי "אנחנו" על כלכלה, חברה מוסר ולאומיות בישראל, והוא עוסק בכל הנושאים שבראש סדר היום האידיאולוגי שלנו. במקום "השקת ספר" נעשה כנס ונהיה "אנחנו" בעצמנו. שהרי זה הדבר הגדול שמתרחש עכשיו: אזרחי ישראל יוצאים מ"אני " "עצמי" ו"אנוכי" והופכים ל"אנחנו". מי שרוצה להתנדב בהפקה ובארגון של הכנס מוזמן לכתוב לכאן.

 

להתנדבות במטה היכנסו לכאן, לתרומה לקמפיין דל התקציב שלנו כאן, לתרומה דרך פסיפס התרומות כאן ולהתנדבות עם רכב ביום הבחירות כאן.

 

עוד דברים שקרו השבוע: רעיון עיוועים להציף את המדינה בייבוא מוצרי תעשייה וחקלאות מסכן אלפי מקומות עבודה. במפגש של ועדת הכספים עם נתניהו במשרדו אני אומרת לו מה שאמר המנכ"ל שלו - שאין סיכוי שהגאולה תבוא מידיו, אבל בכל זאת מעלה כמה הצעות, ובביקור בפרי הגליל, מפעל שעובדים בו קשה בחום מהביל ובשכר מינימום, ואפילו המעט הזה מאיים להילקח בגלל פיטורים צפויים - התמזל מזלי לבשר לעובדים שמסתמן פתרון שימנע את הפיטורים. הנה מוטי חזיזה, יו"ר הועד, שש שנים אני מלווה אותו כשהוא נלחם עם סכין בין השיניים להצלת פרנסתם הדלה של עובדיו.

 

כן, סדר היום שלנו הוריד ווליום, כמו תמיד, בגלל האירועים הכה-קשים בדרום, אבל הוא עוד ישוב, כי הוא כאן כדי להישאר.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית