ח'כ שלי יחימוביץ: הפוך, ביבי, הפוך. נתניהו נלחץ מהמחאה, אבל לא מבין אותה, ומספק עוד ועוד 'פתרונות' מבית מדרשו של הקפיטליזם המיושן

הפוך, ביבי, הפוך. נתניהו נלחץ מהמחאה, אבל לא מבין אותה, ומספק עוד ועוד "פתרונות" מבית מדרשו של הקפיטליזם המיושן. וגם: אנחנו זקוקים לתרומות שלכם כדי להגדיל את נפח הקמפיין לראשות העבודה. פרוייקט חדש: פסיפס התרומות

 

שלום חברות וחברים,

 

הפוך, ביבי. הפוך. בתשובה למחאה נתניהו ממשיך לספק עוד מאותו הדבר. פתרונות קפיטליסטיים קיצוניים. לא רק שביבי לא נותן תרופה, אלא יוצק לתוך ורידיה של החברה הישראלית עוד ממה שגרם למחלה. הוידאו בלוג השבועי שלי הוא על זה:

 


הפוך ביבי, הפוך. בראיון לרינו צרור בגל"צ אני מסבירה זאת בהרחבה. "נתניהו שומע את קולות המחאה אבל לא מבין אותם. כעת הוא מוביל שיא חדש של הפרטה - חלוקת קרקעות חינם לקבלנים... כל ההפגנות מתלכדות לאמירה אחת כי השיטה קרסה". גם אצל בן כספית בערוץ 2, על הקשר בין גל המחאות ובין קריאת התיגר שסוף סוף צפה ועולה נגד שיטה כלכלית קלוקלת ולא מוסרית. ההפרטות, העבדות בעולם העבודה, מעיכת מעמד הביניים, מדיניות המיסוי ועוד. את כל אלה הובילו הממשלות מאז 2003, והציבור סוף סוף מבין זאת ומתקומם.

 

תרמו לקמפיין שלי לראשות העבודה, וחזקו אותי. המרוץ לראשות מפלגת העבודה בעיצומו. אנחנו המטה הכי עני בכסף (אך עשיר ברוח ובמתנדבים נהדרים...), וכעיקרון, כמו שאתם בטח יודעים, אני נמנעת מלקחת תרומות מבעלי הון, והקמפיין כולו מתבסס על מתנדבים, ועל תרומות שלכם. הכסף שנצליח לגייס ישפיע על יכולת התפקוד וההתארגנות שלנו, ואני קוראת לכם לתרום - גם תרומות קטנות יתקבלו באהבה. לחבר'ה הצעירים - אל תתביישו לגייס את ההורים. אפשר להיכנס לכאן ולתרום בפשטות, ואפשר גם להשתתף בפרויקט החדש שלנו "פסיפס התרומות", שם תוכלו לבחור אבן פסיפס כנגד תרומה ולהרכיב יחד את כל רכיבי האג'נדה שלנו, על פי בחירתכם.

 

חדשות מרעישות: הטייקונים דואגים למעמד הביניים. בטח יצא לכם לראות את המכתב של "פורום ראשי החברות" המאגד בתוכו את כלל הטייקונים בישראל ומנכ"ליהם העשירים. זה אחד המייצגים היותר בוטים ומגוחכים של עזות מצח שנראו כאן לאחרונה. מדיניות מיסוי שהיטיבה רק עימם, מלחמה בוטה שלהם על כך שאוצרות הטבע יישארו בידיהם בלבד, פגיעה מתמשכת בציבור החוסכים באמצעות תספורות ועסקאות פסולות, והחלפת עובדים בני מעמד הביניים בעובדי קבלן עניים - על כל אלה חתומים מי שמגלים לפתע אמפטיה מזויפת כלפי מעמד הביניים.

 

ובואו באמת נדבר על אילן בן דב ועל "טאו" החברה שדרכה הוא עושק את החוסכים. הנה קטע מפרוטוקול הדברים שלי בועדת כלכלה השבוע: "התרגלנו לקדש את ההפרדה בין הפרסונה לבין החברה ולהתייחס אליהם כאל שתי ישויות נפרדות. המצב הכאוטי ששוק ההון נקלע אליו, והנזקים החמורים הנגרמים לחוסכים, מחייבים אותנו לבחון מחדש את סוגית ההפרדה. לא יכול להיות שאילן בן דב, בזמן שהוא מגלח בחמישים אחוז את חסכונות המשקיעים בטאו - יבנה לעצמו אחוזה בכפר שמריהו. זה לא מוסרי, זה מנקר עיניים, אין בזה שום היגיון כלכלי. כן, זה חוקי. תפקידנו לעשות זאת בלתי-חוקי". לדברים במלואם. והנה גם בלונדון וקירשנבאום מתראיינת על בן דוב וטאו.

 

שימו לב - ביום שני יועלה להצבעה חוק הוד"לים - עוד מכשיר להעברה סיטונאית של מקרקעי ישראל לידי בעלי ההון, תוך הפקרות תכנונית. השבוע הגעתם לכנסת גם להפגין וגם להשתתף בישיבת ועדת הכלכלה שעסקה בחוק - והפגנתם בקיאות מעוררת הערצה בחומר. הנה סרטון מההפגנה:

 

גאות, גאים וסטרייטים צעדו השבוע בירושלים במצעד הגאווה. אני הזנקתי את המצעד בגן העצמאות - הנה וידאו של הברכות שלי.

 

משפחתי וחיות אחרות. לונה שלנו חמקה השבוע דרך הדלת הפתוחה ונעלמה ל-24 שעות קשות. חיפשנו אותה ברחובות בגרון ניחר, עד שהתקשרו אלינו מצער בעלי חיים, שם גם אימצנו אותה לפני שנים, ובישרו שנמצאה, תועה ומסכנה, וזוהתה בעזרת השבב. כבוד ותודה לצער בעלי חיים, ואגב יש שם חתולים וכלבים מקסימים שמחכים לאימוץ. הנה רמה (בתי הקטנה) אני ולונה בצב"ח.

 

ולמי שדעתו הוסחה עם קריאת המייל, הנה שוב - לתרום אפשר כאן, ואם אתם רוצים להשתתף בפסיפס התרומות - כאן.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית