ח'כ שלי יחימוביץ: פרשת קצב החדשה, עובדים משכילים בזול, פמיניזם מעשי, קמפיינים שיקריים, החוק ה-34 שלי

17.7.2011

 

בדקו אם נכנסתם לספר הבוחרים! פרשת קצב החדשה, עובדים משכילים בזול, פמיניזם מעשי, קמפיינים שיקריים, החוק ה-34 שלי נכנס לספר החוקים, ועכשיו הכי חשוב לענות לסוקרים!

 

הי חבר'ה,

 

ספר הבוחרים למפלגת העבודה יצא, הוא כולל 70 אלף מתפקדים, והוא לא סופי. כמה דברים בקשר אליו:

בדקו כאן באתר שלי אם ההתפקדות שלכם תקינה, אם חלילה לא - אל דאגה, לרוב זה בר תיקון. אחרי שתלחצו על "תמיכה בשלי" תועברו לתיקון. הצלחתם - אנא כתבו לנו על כך ל fix@shelly.org.il זה חשוב! לא הצלחתם? התקשרו למטה שלנו 072-2202200 ביום א' מעשר בבוקר עד עשר בערב, נעזור לכם.

 

זכרו לשתף פעולה עם הסוקרים! כי רק עכשיו מתחילים הסקרים על המפקד עצמו. סקרי מתפקדים נחשבים בלתי אמינים, אבל מה לעשות שהם מאוד משפיעים על התודעה. אז לא לפספס, ולענות בסבלנות.

 

המפקד הזה כולל לצערי מסות של אנשים שמנוצלים בציניות, רבים מהם כלל אינם יודעים שהתפקדו, ויש מי שמשתמשים בהם בפטרונות. אני נאבקת בזה ככל יכולתי. הנה ראיון על זה, אתמול בערוץ 2 אצל עודד בן עמי. ועוד ראיון בערוץ 2 על ההתמודדות אצל אברי גלעד והילה קורח.

 

פרשת קצב. העד ששליחי קצב הטרידו הוא מבכירי הפעילים שלנו במטה... הנה ראיון שלי על זה אצל ירון דקל בהכל דיבורים. למצטרפים הטריים לניוזלטר - הנה הסבר על הקשר הישיר שלי לפרשת קצב, משפטו והרשעתו.

 

עובדים זולים 1. מורי המכינה והברוטאליות של נשיאת אוניברסיטת בן גוריון. מה עושה נשיאת אונ' בן גוריון רבקה כרמי כשמורי המכינה הקדם אקדמית שלה מעזים לבקש שלא יפטרו אותם שוב ושוב בכל שנה? סוגרת את המכינה לצמיתות. הנה מכתב שלי לכרמי, ותקשורת. בדיון בועדת החינוך שהשתתפתי בו, תבענו מהאוניברסיטה לפתוח את המכינה, או שהועדה תעשה לאוניברסיטה צרות צרורות. נעקוב.

 

עובדים זולים 2. איך במחי מכרז זול מתנערים מעובדים נהדרים ומשכילים בפריפריה. קיראו מה קרה למנהלים של פרויקט להב"ה לצמצום הפער הדיגיטלי בחברה הישראלית, כשהזכיין במכרז התחלף בלי ידיעתם.

 

פמיניזם מעשי. מימין, בתמונה, נילי רייכמן, יועצת תקשורת שעוזרת לי בתקשורת הפוליטית בקמפיין. כשהחלטתי להעסיק אותה לא חשבתי בכלל על זה שהיא בחודש שביעי, אבל מה שנראה לי טבעי עורר תגובות למכביר.

 

עבודת הקודש של מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בסכנה. מעט התמיכה שהם מקבלים מהמדינה מתעכבת, וכעת נולד עוד רעיון מפלצתי: להוציא את "השרות" למכרז. לא פחות. הנה וידאו שלי בעניין מועדת העבודה והרווחה, וחומרים נוספים.

 

החוק ה-34 שלי: ענישה פלילית למי שיתקשר עם קבלן כ"א בלי רשיון. זה חוק שמגן על העובדים החלשים ביותר, שמעסיקם יכול לחמוק מכל חוק וצו הרחבה, והוא מעניין בכך שהוא מטיל את העונש ואת האחריות על הגוף המזמין עצמו, וחל גם על עמותות, ספקי שרות וקבלני משנה. עוד צעד קטן במלחמה גדולה. כל הפרטים בנאומו של שותפי לחוק, יו"ר ועדת העבודה חיים כץ, ותקשורת.

 

וגם קשישים סיעודיים בזיל הזול. עוד לא יבשה הדיו מעל החלטת בית המשפט שפסק כי התעריף שהמדינה קובעת ליום אשפוז לקשיש סיעודי נמוך מכדי לטפל באמת בקשישים - והאוצר כבר מערער. זו גסות לב, אכזריות, והתעקשות מבישה להמשיך ולהתאכזר לקשישים. בסוף דיון דחוף שכינסתי בנושא יחד עם ח"כים נוספים, קבלה ועדת כספים החלטה תקדימית - לקחת חלק בהליך המשפטי ולהתנגד לממשלה, ככנסת, כדי שהערעור ידחה.

 

על הקשר בין הפרטה לגזענות, בין האיטי לשכונת התקווה, בין עין הוד לעין חוד - מאמר בהיר ויפה שמתפרסם ב"ארץ אחרת" וכתב אותו לא אחר אלא ירדן בן צור העוזר הפרלמנטרי שלי.

 

מפגן עוצמה ואחדות נדיר של נשים מכל קצוות הקשת הפוליטית היה השבוע סביב הכוונה להעלות את גיל הפרישה לנשים, הסתיים באישור בטרומית של הצעות חוק המבטלות את ההעלאה ובא לידי ביטוי גם בכנס חרום של ח"כיות שארגנו פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו וזהבה גלאון ממרצ. הנה ראיון שלי אצל יעל דן בגל"צ וברדיו קול הים האדום אצל אודי שכטר.

 

הקמפיין השקרי של מפעלי ים המלח. שאפו לדקלה זילבשטיין שהרימה במהירות קבוצת מחאה נגד התשדירים המקוממים. הנה המכתב שלנו לרשות השניה שתרם (כאן הכתבה בדמרקר) לעניין. התשדיר הורד מיידית.

 

אבלים וכואבים על חברנו ערן שפרמן, סוציאליסט, רודף שלום ואהוב על חבריו שנפטר השבוע ממחלת הסרטן. בן 36 היה במותו. משתתפים באבלם הכבד של הוריו מאיה ובזיל, ואחיותיו קרין ועדי. הנה שתי תמונות שממחישות במשהו את ערן.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית