עמרם מצנע: דמוקרטיה בנוסח ישראלי - שלטון המיעוט על הרוב

פוסט חדש בשם

 דמוקרטיה בנוסח ישראלי - שלטון המיעוט על הרוב

פורסם בבלוג מצנע.

מועד פרסום הפוסט: 12 ביולי 2011, 21:35.

 

אנחנו מתפארים בהיותינו הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון ומנסים להדמות למדינות המערב החופשיות, אבל במדינת ישראל תחת הנהגת נתניהו-ליברמן-ברק ובגיבוי חברי כנסת מקדימה מתקיימת מציאות בה המיעוט מכתיב את החוקים, הכללים וההתנהגויות של הרוב.

 

חרדים קיצוניים מכתיבים לציבור הדתי המתון הלכות, התנהגויות קיצוניות ומרידה נגד חוקי המדינה.

 

ימין קיצוני (נוער הגבעות, תג מחיר ועוד) גוררים את הרוב להקצנה והשתוללות נגד מוסדות המדינה.

 

חברי כנסת מהשוליים מובילים חקיקה אנטי-דמוקרטית ומצליחים לצרף תמיכה קואליציונית רחבה.

 

הציבור הרחב והמתון, זה שרק "מהפכת הקוטג'" מוציאה אותו מאדישותו איננו מבין את גודל הסכנה והאיום על חירותו האורבת בתהליכים אלו המתחוללים לנגד עיניו.

 

החוק החדש, שעבר בקריאה שנייה ושלישית היום בכנסת, מצטרף לרשימה ארוכה של חוקים והצעות חוק המוצאים מקומם לאחרונה בספר החוקים של מדינת ישראל.

 

החוק, הנקרא בשפת העם 'חוק החרמות הגיאוגרפיות' המטיל ענישה כבדה על מי שקורא בפומבי להחרמת תוצרת ופעילויות בשטחים הוא חוק של סתימת פיות, פגיעה בחופש הבעת הדעה ושימוש בלתי ראוי בחקיקה ראשית בנושאים הנמצאים בלב ליבו של הויכוח הפוליטי הישראלי.

 

הרוב הדומם, הבלתי מעורב והמוכן תמיד להתפשר, איננו ער לתהליך ההדרגתי המתחולל למול עיניו, שבו מיעוט של חברי כנסת בעלי עמדות קיצוניות מוביל את החקיקה הגזענית והנוגדת כללי יסוד דמוקרטיים.

 

כל חוק מסוג זה יוצר תקדים ופתח לחוקים נוספים שביחד עלולים להביא את הקץ לדמוקרטיה שלנו.

 

חברי הכנסת האמורים להצביע ולהביא לאישורו של חוק זה חייבים להבין כי במו ידיהם יביאו לחיסול הדמוקרטיה, שהיא עדיין החומה המגינה על מדינת ישראל מפני עצמה ויביאו להגברת בידודינו בעולם. נראה כי גם עכשיו ישמש בג"צ כקו ההגנה האחרון על הדמוקרטיה שלנו בפני התקפת המחוקקים.

 

יש אפשרות לשנות את המציאות העגומה הזו. אני אעשה הכל על מנת למנוע מאיתנו, כעם, להרוס במו ידינו את שבנינו פה בארץ בעמל רב.

 

מצנע.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית