ח'כ שלי יחימוביץ: חברותא - בי'ס של בני אצילים, הפרטת הקרקעות, רשת אופנה שיצאה מהאופנה, על הלוביסטים ועל המאבק להצלתה של הרפואה המונעת בישראל

10.7.2011

 

חברותא של בני אצילים, הפרטת הקרקעות - אטיאס מפטר את שומר הסף, רשת אופנה שיצאה מהאופנה, על הלוביסטים שנעשים עוד יותר בלתי נסבלים, ועל המאבק להצלתה של הרפואה המונעת בישראל. והאם הליכודניקים אוהבים אותי?

 

הי חבר'ה,

 

אנחנו בעיצומו של מהלך התארגנות ענקי לפרישת מטות בחירות שלנו בכל ישוב בארץ שיש בו מתפקדי עבודה. עיר, עיירה וכפר, קיבוץ ומושב. כיף לראות את ההירתמות ואת המסירות שלכם.

 

יום ההתמודדות, 12 בספטמבר. רשמו את היום הזה ביומנים, הערכו להצבעה בישוב שאתם רשומים בו בתעודת הזהות, ויהיה מעולה אם תהפכו אותו ליום חופש שמוקדש כולו לסיוע ברשת שאנחנו פורשים.

 

רוצים להתגייס כבר עכשיו? לבוא אלינו למטה בדיזינגוף סנטר בת"א, לכנסת, או לפעול בישוב שלכם? רוצים להקדיש לנו את יום הבחירות? היכנסו לכאן ופרטו.

 

הקמפיין שלנו הוא הכי עני... מבחירה. רוצים לתרום תרומה צנועה ולחזק אותנו? היכנסו לכאן.

 

כשמתקשרים אליכם מהמפלגה לברר טעויות בטופס ההתפקדות שתפו פעולה! זה נעשה בגלל מאבק שלי למפקד נקי ולבדיקות ישירות מול המתפקד, ולא מול "הפוקד". קיבלתם sms להשלמת הצהרת ההתפקדות שלכם? סימן ששכחתם למלא הצהרת קרוב משפחה מדרגה ראשונה ששילם עליכם. כתבנו לכם הנחיות בדיוק כיצד לפעול. זה חשוב כדי שחלילה ההתפקדות שלכם לא תיפסל.

 

חברותא של בני אצילים. השבוע הודיע שר החינוך גדעון סער בתשובה לשאילתא שלי כי משרד החינוך יערער על החלטת בית המשפט המחוזי לאשר את המשך הפעלתו של בית הספר הפרטי (והיקר להחריד) הראשון בישראל, "חברותא". זה הישג חשוב, ואני מאמינה שבית המשפט העליון יציל אותנו מהסכנה הזאת כפי שהציל אותנו מהקמת בית הכלא הפרטי של לבייב.

בקרוב מאוד יצא ספר חדש שלי על כלכלה וחברה בישראל, ואחד הפרקים בו מוקדש ל"חברותא" ולמשמעויותיו "... הקמת "חברותא" היא מעשה קיצוני ומסוכן, שעלול לבשר ראשיתה של התרסקות. מה עושה בית ספר כזה, שמיועד בעיקר לילדי כפר שמריהו ולילדיהם של עוד כמה ישובים מבוססים במיוחד? ראשית, הוא מסתגר בתוך עצמו ואינו מאפשר חדירה של ילדיהם של בני תמותה רגילים. בכך הוא מייצר אליטה חדשה, מנוכרת, אשר אינה חשופה כלל למתרחש בחברה הישראלית, ואשר אין אפשרות לחנך אותה מבלי שתחוש סלידה, התנשאות וזלזול כלפי מי שאינם זכאים לבוא בשעריה..." כנסו לפוסט בבלוג שלי ובו חלק נוסף מהפרק "חברותא של בני אצילים".

 

יצאו מהאופנה. ברשת האופנה "אקססורייז" עבדו בעמידה, בלי הפסקה, בלי כיסאות. עד שכתבת האופנה של "ישראל היום", חגית רון-רבינוביץ', נכנסה לרשת וגילתה שהאופנה שם נותרה אופנת 2007, לפני שחוקק חוק הזכות לעבודה בישיבה שלי. תוך יומיים כבר הוצבו שם כסאות. לכתבה

 

אלף מקומות עבודה בפריפריה. התקנות של חוק הטקסטיל הביטחוני שלי, עברו השבוע בשעה טובה בכנסת. החוק עצמו כבר מיושם ארבעה חודשים ויצר אלף מקומות עבודה. הרחבה למתעניינים.

 

מתרגלים לסבול. הרפורמה בתחבורה הציבורית - המהומה כצפוי שככה, ולצערי נראה שתושבי גוש דן השלימו עם העובדה שההמתנה לאוטובוס תתארך, שיצטרכו להגיע לעבודה בשני אוטובוסים, ושאם הם רוצים להבין לאן להגיע הם צריכים דוקטורט ועברית צחה כדי לקרוא חוברות מסורבלות. אנחנו נמשיך לטפל. הנה כתבה (איתי) בערוץ 2.

 

התרסקות הרפואה המונעת. הפרטת בריאות התלמיד היא כישלון מוחלט. הסבל של הילדים, ההתעמרות באחיות שמועסקות באמצעות קבלנים, העובדה ש-30% מהילדים לא מחוסנים, כמו במדינת עולם שלישי - אני נאבקת ברציפות להחזרת הרפואה המונעת למדינה. הפעם, בועדת העבודה והרווחה, מדברת על ההפקרות הכספית והלאומית שבהפרטה הזאת. כנסו.

 

... ולא לשכוח לענות לסוקרים. סקר של ערוץ הכנסת ממקם אותי במקום הראשון בשאלה "מי מבין האישים הבאים  הוא בעיניך המנהיג החברתי המובהק של הפוליטיקה הישראלית?" 28% נקבו בשם שלי, במקום השני שר התקשורת והרווחה משה כחלון עם 16%. סקר אחר, של "הכל דיבורים" שאל אנשים שהצביעו למפלגת העבודה את מי היו רוצים בראש המפלגה. בוז'י ואני ראש בראש (הוא עם 24.4% אני עם 24.1%), אח"כ מצנע ורביעי פרץ.  זכרו, סקרים לא הכרח משקפים מציאות אבל בעידן שלנו בהחלט משפיעים עליה. לכן, אל תטרקו את הטלפון וענו בסבלנות לסוקרים.

 

עוד קצת על התופעה הבלתי נסבלת של הלוביסטים של בעלי ההון בכנסת. הפעם ראיון איתם, המדגים את הרהב והשחץ שאוחז אותם, ואת התפיסה המעוותת של מושג האמת. כמובן שהם גם תוקפים אותי על כך שאני מסרבת לעבוד מולם. לכתבה בגלובס.

 

"מדוע ליכודניקים אוהבים את שלי יחימוביץ?" זה שמו של פוסט בבלוג "פוסט, ציוני!" של דניאל ינאי, חרדי. הנה זה

 

הפרטת הקרקעות ופיטוריו של שומר הסף. השבוע התפוטר ראש מנהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי. הוא היה היריב שלנו במאבק נגד הפרטת הקרקעות, אבל היה יריב הגון וישר דרך, ומנע הפקרות מוחלטת בהפרטה. עכשיו הגיע זמן חלוקת השלל (הקרקעות של כולנו) ושומר סף ישר מדי מפריע לשר השיכון אטיאס. כנסו לראיון שלי בגל"צ.

 

תנחומינו לחברנו עודד דינר, על מותה בנסיבות עצובות מאוד של אשתו עינת דינר ממני ומהעוזרים הפרלמנטריים והמתנדבים בעבר ובהווה, שכואבים את כאבך. יהי זכרה ברוך.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית