ח'כ שלי יחימוביץ: שיעור למצנע בסוציאל דמוקרטיה, הרפורמה ששכחה את הנוסעים בתחנה ועוד

3.7.2011

 

שיעור למצנע בסוציאל דמוקרטיה, הרפורמה ששכחה את הנוסעים בתחנה, על ההבדל בין כלכלת אמת לכלכלת שקר, וגם סיוע למתפקדים ותיקים וחדשים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

שכחו את הנוסעים בתחנה. הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן: דוגמא לתפקוד מזעזע של משרד התחבורה, ולאיך לא סופרים את החלשים ביותר: עניים, עולים חדשים, מבוגרים, חיילים וסטודנטים. רפורמה שהולכת לבלגן את חייהם של מאות אלפים ולפגוע בהם. מכתב שלי לשר התחבורה ובו קריאה להקפיא את הרפורמה, וגם תקשורת רבה שהייתה סביב המכתב ועוררה את הנושא.

 

"כל מי שיש לו יותר מאלף שקל הוא מושחת בעיניה, הטייקונים נותנים עבודה". זה לא ציטוט של רני רהב עלי, אלא של מצנע! הבורות המצערת הזאת באשר למה הוא סדר יום סוציאל דמוקרטי, דווקא כשהציבור כבר מדבר את השפה שלנו - נחשפת כשהוא תוקף אותי (ואת כל העולם, בלי אבחנה) בראיון למוסף הארץ. הוא גם מבטל את המפקד הנקי והיפה שעשינו ("צעיר מדי" "טרנדי מדי" ומה לא). זו עדות למצוקה פוליטית, אבל גם הזדמנות ראויה לחדד ולהסביר את עמדתנו: "החוק האחרון שלי לבדו, חוק הטקסטיל הביטחוני, יצר באופן מיידי אלף מקומות עבודה חדשים במשק. אולי הוא מזלזל בכך, משום שבחמש שנותיו בירוחם לא השכיל ליצור בישוב, השרוי כעת בחובות כבדים, ולו מקום עבודה אחד, ואת כל 'הבראתו' ביסס על מענקים ועל תרומות חד פעמיות". זה קטע מהתגובה שלי במלואה כפי שהיא מתפרסמת היום במוסף הארץ, והיא תגובה בלית ברירה לטקסט משונה במיוחד נגד החוקים שלי. וגם: "מי שנוהג בחוסר הגינות ביריביו ומתנהג כאילו אין מחר - כנראה מבין שאין לו מחר פוליטי" ראיון אצל אילנה דיין בגל"צ. וגם "הריכוזיות, הפגיעה בדמוקרטיה, הפגיעה בביטחון התעסוקתי והגדלת הפערים בחברה - אלה מאבקים מאוד מאוד משמעותיים שמתרחשים בחברה הישראלית - מצנע לא שמע עליהם. כדי להנהיג מפלגה סוציאל דמוקרטית, צריך משנה סוציאל דמוקרטית רחבה, לאומית, מקיפה". מתוך ראיון אצל עמנואל רוזן ובן כספית ב"רדיו ללא הפסקה".

 

השקנו סיוע באתר למי שרוצה לבדוק אם החברות הוותיקה שלו בתוקף, או אם ההתפקדות נקלטה. היכנסו לכאן לבדיקה מהירה, ועדכנו גם את החברים שלכם. מתנדבים - בכל היקף התנדבות ובכל מקום - אנחנו זקוקים לכם! רוצים להתנדב? היכנסו לכאן. רוצים לתרום לנו לקמפיין תרומה צנועה? היכנסו לכאן.

לזכור ולרשום 1: ב-12 בספטמבר לא נוסעים לטייל, לוקחים יום חופש, מגייסים את הרכב אם יש, ומתגייסים. לזכור ולרשום 2: לא טורקים לסוקרים, ועונים להם גם אם זה הטלפון העשירי.

 

על כחול לבן בכאילו, ועל כלכלת אמת וכלכלת שקר. נאום שלי במליאה ב"יום כחול לבן": "בראשית דבריי אעשה הבחנה בין כלכלת אמת לכלכלת שקר. כלכלת אמת היא כלכלה יצרנית שיש בה יזמות, מעוף, עבודה קשה וסיזיפית, ובסופו של יום יש מוצר, מנעל ועד חומרה ותוכנה. זו תעשייה יצרנית שהיא נשמת אפה של חברה בריאה שיש בה צמיחה, תעסוקה ושגשוג. כלכלת שקר לעומתה נסמכת על מכשירים פיננסיים פיקטיביים, על בעלות על חברות בנות, נכדות ונינות, ועל תרגילים על חשבונו של הציבור, בין אם ציבור המשקיעים ובין אם ציבור העובדים. אני ידידתה של תעשיית האמת ועומדת לרשותה תמיד". לנאום המלא.

 

בקטנה, עוד שלל נושאים שאני מטפלת בהם. שאלות ותשובות ממני ואלי, חפשו את מה שמעניין אתכם: למה מורות אינן זכאיות למלוא ההשתתפות לילדיהן במעונות? שאלה ותשובה לשר התמ"ת. עוד שאלה ותשובה לשר התמ"ת: מדוע לא תינתן העדפה מתקנת במכרזים ממשלתיים לעסקים קטנים ובינוניים? ולמה לא נאכף צו ההרחבה לפנסיה חובה? למה לא הייתי בהצבעה על תחבורה בשבת? שאלה אלי, נועם סגל מומחה לאנרגיה ולאיכות הסביבה ויועצי בהתנדבות עונה בשמי. למה אני נאבקת על ביטול ההפרטה של שרותי בריאות התלמיד? שאלה אלי ותשובה. וגם בקשה, לא שאלה: לפני שאתם חוזרים אלי עם הערות על התשובות... אנא עשו מאמץ קטן והקלידו את הנושא במנוע החיפוש באתר, אלה נושאים שאני עוסקת בהם שנים, ובהרחבה.

 

שבת שלום וסופשבוע נעים,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית