ח'כ שלי יחימוביץ: מפקד ענקי וגם נקי, על חוקים טובים וחוקים מעצבנים על קוטג' ועל פופולאריות, ועל חשבון מי מאבטח צה'ל את מתקני הגז הטבעי

26.6.2011

 

מפקד ענקי וגם נקי זה אנחנו. שיר קמפיין ספונטני, על חוקים טובים וחוקים מעצבנים, על קוטג' ועל פופולאריות, ועל חשבון מי מאבטח צה"ל את מתקני הגז הטבעי

 

שלום לכולכם,

 

המפקד שלנו: ענקי וגם נקי. סיפור קטן: בפריימריס לחברי הכנסת ב-2008 חשבתי לפקוד. חבר טוב שלי, פוליטיקאי ותיק, ייעץ לי לוותר. "את לא פוליטיקאית של מפקד", הוא אמר. "בסיס ההשפעה וההצלחה שלך הוא הציבור הרחב. וחוץ מזה לא תצליחי. תפקדי כמה מאות ולא תהיה לזה משמעות". אז הוא צדק, אלא שמקץ 3 שנים השתנו גם התודעה וגם הכלים החדשים שנוצרו, והשינוי איפשר לנו לעשות מפקד ענקי וגם נקי. לייצר כוח פוליטי בשירות הערכים שלנו. שינינו את הכללים.

 

חשוב לי שתבינו את עצמת ההישג דווקא בגלל האווירה הקשה ששררה אצל המתנדבים במטה, עם פרסום התחקיר של עמית סגל בערוץ 2 על תופעות קשות שהתגלו במפקד. אתם יכולים להיות שקטים, וגם גאים. אלה תופעות שלא יקומו ולא יהיו אצלנו גם אם ינערו את המפקד שלנו אלף פעם ויבדקו כל מתפקד בזכוכית מגדלת. כותב אמנון אברמוביץ' בידיעות אחרונות: "מפקד גדול לא חייב להיות מפקד מזוהם. שלי יחימוביץ' עשתה מפקד גדול ונקי".

 

האחריות שלכם. כל זה מטיל עליכם, מתפקדים ותיקים וחדשים עצמאים וערכיים - אחריות כפולה ומכופלת לבוא בהמוניכם לקלפי ב-12 בספטמבר ולתת מענה חזק וצלול לתופעות שליליות. את זה אמרתי השבוע שוב ושוב, ב"הכל דיבורים" אצל ירון דקל, בערוץ 10אצל אורלי וגיא, ובעוד הרבה מקומות.

 

הצטרפו לצוות המתנדבים. בואו להתנדב אצלנו במטה בתל אביב או במטות המקומיים, או למשימות שאתם מוכשרים לעשות. מלאו את פרטיכם להתנדבות.

 

תרמו לקמפיין שלנו, שהוא עני ודל בתקציב, ומתבסס על תרומות קטנות ובינוניות. אם הן יהיו רבות - נוכל לתת מענה לכסף הגדול של המטות האחרים. לתרומה.

 

קוטג'! קוטג'! קוטג'! אני ממשיכה להתעקש על מסרים לא הכי פופולאריים: שכל עוד מאבקים ציבוריים יהיו רק על צרכנות ועל הכיס שלנו - זו פתיחה יפה אבל עוד לא הדבר האמיתי. ושה"פתרון" הפופולארי לייבא - יביא כליה על אלפי חקלאים, פועלי תעשייה, ועוד רבים שמתפרנסים בכבוד מהכחול לבן הזה. הנה ראיון בערוץ 2 אצל אברי גלעד והילה קורח, ובערוץ עשר ב"צינור לילה" אצל גיא לרר. וגם נאום בלשכת המפלגה על הקוטג' ומשמעויותיו, ועל דברים שמכונים בטעות "חברתיים" ובעצם הם לאומיים.

 

רוב הציבור חושב שאני המתאימה ביותר להנהיג מפלגה חברתית - וזה למרות העמדה שלי בעניין הקוטג', מה שאומר שאפשר לאתגר את הציבור ולא חייבים "לרכב על הגל". סקר "פאנלס" עבור ערוץ הכנסת: "לשאלה והיה אם תקום בישראל תנועה פוליטית חברתית מי מבין האישים הבאים הוא המתאים ביותר להנהיג אותה? השיבו 40% שלי יחימוביץ', 13% עמרם מצנע, 8% יצחק אלרוב מנהיג "מחאת הקוטג'", ו-6% עמיר פרץ" הנה תקשורת בעניין ובהזדמנות זאת אני מזכירה לכם לענות בסבלנות כשמתקשרים אליכם לעשות סקר פוליטי! סקרים לא תמיד נכונים אבל יש להם השפעה.

 

חוקים טובים וחוקים מעצבנים. אושרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת החוק שלי האוסרת על מעסיק בפועל להתקשר עם קבלן כוח אדם או קבלן שירות שאין לו רישיון, לרבות עם קבלני משנה. זה חוק שמגן על עובדי הקבלן החלשים ביותר. על חוק אחר שלי, שנועד לפרילנסרים ממקצועות מעמד הביניים - קראו כאן. ועוד חוק, לא שלי, מעצבן במיוחד, עבר בטרומית, וכל תכליתו להחליף את המלה מעביד במלה מעסיק. כאילו שכל הצרות כבר נפתרו. הנה הנאום שלי במליאה.

 

מה בין צה"ל לטייקוני הגז? למה צה"ל צריך לממן את כל עלויות האבטחה של המתקנים להפקת גז טבעי? והאם צה"ל מאבטח גם מתקני תשתית אזרחית אחרים בישראל? הנה שאילתא שלי לשר הביטחון. נשתפכם בהמשך בתשובה.

 

שיר קמפיין ספונטני. בני בנדלק מלוד העלה ליוטיוב שיר שקוראים לו "מצביעים שלי עכשיו". מצחיק ומוכשר, תציצו גם בשירים אחרים שלו, במיוחד ב"כי אנחנו בלוד, מותק".

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית