ח'כ בוז'י הרצוג: עוד מאמץ אחרון וחג שבועות שמח

5.6.2011

שלום חברים,

 

ערב חג השבועות, יום שלישי הקרוב ב-7.6.2011 בשעה 15:00 - יסתיים מפקד החברים של המפלגה. אנחנו במצב מצוין. גייסנו והעברנו למפלגה אלפים רבים של טפסי חברים חדשים ואנו בשאיפה לחצות את הכמות של 12,000 חברים חדשים עד יום שלישי הקרוב !

 

אני פונה לכל אחד ואחת מכם אישית, עשו את המאמץ האחרון והמרבי למפקד ותצרפו חברים נוספים. אם כל אחד מכם יצרף עד יום שלישי, עוד עשרה חברים ההכרעה תהיה ברורה ביום הבחירות. אין לי ספק שאתם תעשו ככל יכולתכם. תודה לכם מראש.

 

כשתסתיים תקופת המפקד נחצה יחד את הגשר לעבר היעד הבא - ראשות העבודה. בהצלחה!

 

גילוי נאות: אני נדהם מעוצמת התמיכה. חובקת כל פינה וישוב בארץ. כל מגזר וכל מגדר. אני מבין יותר ויותר עד כמה האנשים בארץ, שהעבודה החדשה חשובה להם, מחפשים שינוי. מחפשים רוח חדשה ורעננה. מבקשים ביטחון חברתי ומדיני. מבקשים איחוד שורות והובלה נכונה. אני נכון לאתגר הזה.

 

כדי לאפשר לכל החברים במפלגה אלו הותיקים, ואלו שהצטרפו למפלגה לאחרונה, את הבחירה במועמד הנכון ביותר, הצעתי השבוע בלשכת המפלגה, לקיים סדרת עימותים פומביים של כל המועמדים. אנחנו חייבים זאת לבוחרים שלנו. מקווה שיתר המועמדים יצטרפו ליוזמתי. יהיה מרתק. בטוח.

 

ואי אפשר להתעלם ממציאות חיינו. את השבוע התחלנו בכינוס לשכת המפלגה. האולם בבית ברל מלא. מזכיר את ימיה הטובים של המפלגה. דיון רציני, אני בין יוזמיו, מוקדש לנושא המדיני. אני מציג את תוכניתי המדינית, אותה הוזמנתי להציג במהלך החודש הקרוב בארה"ב, בפני פורמים שונים. יש הסכמה גורפת אי אפשר להתעלם מהמציאות הביטחונית-מדינית. יוצאים עם החלטה - אין מנוס מיוזמה מדינית אמיצה. עם זה נצטרך בבוא העת ללכת לבוחרים.

 

יום אחרי. דיון בועדת חוץ וביטחון של הכנסת. ראש הממשלה מגיע. הוא מבהיר שלא ניתן למנוע את ההכרזה על מדינה פלשתינית בספטמבר באו"ם. אני מתריס לעברו: דווקא ניתן להתמודד עם הדבר. אם לא תיזום צעד אמיץ, עלולה לפרוץ כאן בספטמבר אינתיפאדה. ואז מה נגיד? שתיקה.

 

שלוש שעות אחרי. אני בכנס לשכת עורכי הדין באילת. הדיון מוקדש למרמה והפרת אמונים. אני טוען שהציבור מסתכל בעיניים כלות על מוסריות מנהיגיו. אני נפגש בתחושה הזו בכל הארץ. האולם מלא מפה לפה. שר המשפטים, פרקליט המדינה, שופטים ועורכי דין רבים. אני מתאר את הדברים מנקודת מבטו של איש ציבור ששואף לרף גבוה של טוהר מידות. הדברים זוכים לאהדה ולהסכמה. חוזר לת"א.

 

יום שלישי. העיר שחוברה לה יחדיו יקרה לי מאוד. לקראת יום ירושלים אני מוזמן לכנס הבינלאומי של עמיתי הקרן לירושלים, בשכונת קריית יובל. אני ממקד דברי באתגרי החברה הישראלית ופערי העוני בישראל בכלל ובירושלים בפרט. ממשיך לטקס אזכרה במלאת שנה לפטירתו של איש יקר מאוד. לובה אליאב. איש החזון, הסופר המדינאי. פעיל חברתי ופעיל שלום. מאמרו ה"שחף", מהווה פתיחה לתוכניתי המדינית. איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא?

 

חיפה. יום רביעי. הכנס הבינלאומי של אורט ישראל. מציג את משנתי בהתייחס למערכת החינוך בישראל והדרכים לשיפורה. מתמקד בחינוך בפריפריה. הרבה שאלות מהקהל. הפינג-פונג הזה, תמיד מרתק.

 

חמישי בבוקר. מזכירות המפלגה. ת"א. כל המועמדים מגיעים. דנים בתקנון יום הבחירות, מאשרים את ד"ר רענן כהן כיו"ר ועדת הבחירות ואת השופטת שרה פריש לאחראית על טוהר הבחירות.

 

בערב אני מגיע לערב התרמה לעמותת קלי"ק. שם קריאטיבי לארגון ששואף לשפר את איכות חייהם של הקשישים על ידי אספקת מסגרות חינוכיות ושירותים חברתיים ותרבותיים בסביבה בטוחה ואמפתית. הם עושים עבודה נפלאה. מעלים את דימויים האישי והחברתי של הקשישים ומאפשרים להם להמשיך להיות תורמים לחברה. אני תמיד מתחבר לנושאים הללו. חלק בלתי נפרד מהחזון החברתי שלי לסולידאריות.

 

סוף השבוע והימים הקרובים יוקדשו לגיוס מתפקדים נוספים. רק אתמול, הודיע לי, צביקה גרינגולד, אחד מדמויות המופת של הגבורה הישראלית ("כוח צביקה"), שקיבל את אות הגבורה במלחמת יום כיפור ומכהן בימים אלו כראש עיריית אופקים, כי כאשר הוא מסתכל על כוורת המועמדים, שאת רובם הוא מכיר אישית, הוא יודע שהרצוג באופן מובהק טוב יותר מהאחרים לתהליך ההתחדשות של מפלגת העבודה ולכן חשוב שאבחר. תודה לך צביקה.

 

אני לא מתכוון לנוח. אנא - עוד מאמץ אחרון בדרך לסיום המפקד.

 

חג השבועות בפתח. החג בו קיבלנו את התורה ואת הציווי: "הלוא פרוס לרעב לחמך ועניים מרודים תביא בית. כי תראה ערום וכסיתו, ומבשרך לא תתעלם".

 

זו המשנה האמיתית שאנחנו צריכים לשאת איתנו תמיד. הרגישות החברתית היא חלק בלתי נפרד מאיתנו. היא הדבק שמחבר אותנו. יחד עם המשנה המדינית-והביטחונית,

 

מפלגת העבודה יכולה להיות רלבנטית מתמיד.

 

שבת שלום לכם חברים ואיחולי לחג שבועות שמח וטוב לכם ולמשפחותיכם.

ד"ש ותודה,

יצחק בוז'י הרצוג 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית