ח'כ שלי יחימוביץ: ניצחנו בששינסקי, ניצחנו באיסור אפליה בכניסה למקומות ציבוריים, 33 חוקים שלי במושב החורף, טייקון קונה עיתון ועוד...

5.4.2011

 

ניצחנו בששינסקי, נצחנו באיסור אפליה בכניסה למקומות ציבוריים, ומושב החורף של הכנסת ננעל כשבאמתחתי 33 חוקים שחוקקתי. טייקון קונה עיתון, חזירות שכר הבכירים נמשכת, וכמו תמיד - זקוקה לכל האנרגיות והסיוע שלכם

 

שלום לכולכם,

 

33 חוקים שנכנסו לספר החוקים, זה היבול שלי למושב החורף שהסתיים השבוע. מתוכם 16 חוקים בכנסת זאת. וגם פרידה מועדת הכספים אחרי חמש שנים מרתקות ומאלפות בה, בהודעת סיכום מושב שאתם מוזמנים לקרוא. שני חוקים אחרונים נוספו לרשימה ממש בדקה התשעים, אחרי שנשלחה האיגרת הזאת, שגם בה אתם מוזמנים לדפדף.

 

בקרב הזה ניצחנו. הצדק ניצח. החוק למיסוי רווחי נפט וגז, ("חוק ששינסקי"), עבר סופית במליאה. זו הייתה זכות גדולה להיות שותפה לחקיקה אשר תשנה בעוד עשור וחצי את עתידה הכלכלי והחברתי של ישראל, אם רק ננהג בכסף בתבונה. הממשלה והכנסת, כפי שעדכנתי אתכם באופן שוטף, היו נתונים למתקפה קשה ואלימה של חברות הגז, אבל בסופו של יום הוכח שגם לכוחו של ההון יש מגבלה, ושמשאבי הטבע של המדינה שייכים לאזרחיה, ולא לקומץ אינטרסנטים. הנה הנאום שלי במליאה, תקשורת, וגם קצת הסתלבטות על "חגיגת האהבה" בכנסת נוכח הפרגון הנדיר ששרר ביני ובין שר האוצר שטייניץ.

 

סוף לסלקציה. הצדעה למוטי וודג'י ולאריה שוורץ.החוק האחרון ברשימה הושלם ביומו האחרון של המושב, וזה החוק האוסר אפליה על רקע גזעני בכניסה למקומות ציבוריים, מבריכות שחיה ועד מועדונים. החוק סותם כל פרצה אפשרית בכך שהוא אוסר גם "יבוש בצד" של מי ש"לא עונה לקריטריונים". חוקקתי אותו עם ח"כ שלמה מולה מקדימה, אבל המחוקקים האמיתיים שלו הם מוטי ואריה, שני חבר'ה מקסימים שבאו אלי לפני שנתיים אחרי תקרית קשה במועדון הגלינה, שם נתנו לאריה להכנס בקלות ומוטי נחסם. חידה: אם שניהם היו אז בני שלושים, שניהם רואי חשבון, ושניהם בוגרי אותה יחידה מובחרת - נחשו מי שחור ומי לבן? הם התגייסו לעזור באופן פעיל בקידום החוק עד לסוף הטוב. הנה תקשורת על החוק, פוסט שכתבתי לפני שנה וחצי על מוטי ואריה, וכתבה של עמנואל רוזן באולפן שישי כשהיינו בעיצומו של המאבק. הערב באולפן ששי יאוזכר הסוף הטוב ויסגר המעגל.

 

בשבוע הבא יפתח מטה הבחירות המרכזי שלנו במרתף של הדיזנגוף סנטר בתל אביב. בינתיים הוא פועל בבית של ראש המטה, עופר קורנפלד. נזמין אתכם כמובן. בינתיים, הנה כך תוכלו להתגייס ולעזור לי להיבחר לראשות העבודה:

תרומות. לא לוקחת תרומות מבעלי הון, ומממנת את הקמפיין בעזרת תרומות קטנות ובינוניות של הציבור הרחב, לכן זקוקה לכם ולחברים ובני משפחה שתוכלו לגייס לעניין. אתם מוזמנים לתרום דרך האתר, היכנסו לכאן, או פשוט שלחו צ'ק לפקודת 'שלי יחימוביץ' - בחירות מקדימות למפלגת העבודה' בכתובת ח"כ שלי יחימוביץ', משכן הכנסת, קרית בן גוריון, ירושלים, 91950. נחזור אליכם לתודה, לרישום, ולקבלה.

מפקד. התוצאה תוכרע על פי מספר המתפקדים. לכן המשיכו להתפקד וגם לפקוד, ואם אתם צריכים הסברים השאירו הודעה בטל 02-6408164
מוכנים לנדב מדי פעם את הרכב הפרטי שלכם, יחד עם עצמכם כנהגים, כדי להקל עלינו את העומס בסיורים ובחוגי הבית שאני עושה? כתבו לכאן.

 

מי שנדבק לכסא בממשלה של קפאון מדיני ולא ניסה אפילו להשפיע בכוון, לא יכול לטעון שהוא נושא דגל מדיני. כנסו לקצת סיקור של ועידת המפלגה המוצלחת שהייתה ביום א', ראיון מקדים בערוץ 1, ותודה לאלה מכם שבאו, היה כיף לפגוש אתכם.

 

כבר דיברנו על סקרים כבושם, אז עוד קצת בושם: בסקר שווקים פנורמה של יוסי ודנה ל"הכל דיבורים", קול ישראל, אני מובילה בשאלה "מי מבין השמות הבאים הוא המתאים ביותר לעמוד בראשות מפלגת העבודה?", עם 30% . פרטים נוספים בסקר.

 

שכר הבכירים ממשיך להכות בתדהמה. אבל חזירות מיוחדת, משפע של סיבות, היא שכרו של מנכ"ל כ"יל עקיבא מוזס שפורסם השבוע: 20 מליון ₪ לשנה, 56 אלף ₪ ליום כולל שישי ושבת. זאת שעה שכי"ל עושה את רווחיה מאוצרות הטבע של ים המלח ומשלמת תמלוגים מגוחכים. כנסו לכמה ידיעות שמצטטות אותי מסבירה את עומק השערוריה.

 

כשטייקון קונה עיתון. נוחי דנקנר הוא כעת בעל השליטה במעריב. מצד אחד, עיתון ניצל, וזה חשוב מאוד. מצד שני, מתעצמת מאוד שליטתו של אדם אחד ויחיד, בכוח כספו, על המדינה. התקשורת ברובה המכריע נשלטת היום בידי אנשי עסקים, וזו עובדה. על הבעייתיות הגדולה שבערבוב בין עיתונות ובין אינטרסים כלכליים - בראיון בטלויזיה החינוכית ב"תיק תקשורת", ובראיון בערוץ 2 אצל אברי גלעד והילה קורח.

 

וגם על ערכים ועל מנהיגות בראיון בגל"צ אצל דורון נשר.

 

עימות מצולם. מאבק הסטודנטים באוניברסיטה העברית למען עובדי הניקיון נמשך והתעצם אחרי פיטוריהן של שלוש עובדות ניקיון וותיקות, יחד עם ה"שגרה" של פגיעה בזכויותיהן של כל העובדות. מרטין וילר ויעל סיני, סטודנטים וחברי המשמרת הצעירה של המפלגה בירושלים, ארבו לקבלן הניקיון עם מצלמה נסתרת ועימתו אותו עם תלושי השכר. התוצאה בערוץ 2 בכתבה של חיים ריבלין.

 

הנה רשימת אירועים לשבוע הזה שבהם תוכלו לפגוש אותי:
תל אביב
. מחר, שבת - 11:00 שבתרבות במועדון צוותא בתל אביב. המארגנים גובים 25 ש"ח לאזרח ותיק, מעל 60. 50 ש"ח לציבור הרחב. רחוב אבן גבירול 30.
תל אביב. יום שלישי - 12:20, "בעיניה" כנס לרגל 90 שנה לייסוד נעמ"ת, בית התפוצות, אולם "בני ציון", אוניברסיטת תל אביב. (התכנסות החל מ-11:00) החנייה בתשלום בחניון מול שער 2. כדי להשתתף התקשרו מראש לנעמ"ת 03-6921984 או
zusman-j@naamat.org.il

תל אביב. יום רביעי - חוג בית בענתות 39, איזור צהלה, תל אביב, אצל משפחת הלפרין. להגעה בתיאום מוקדם צלצלו לעידית הלפרין 050-4577785
בית שמש. יום חמישי -
17:00 כנס בית שמש למצוינות בחינוך. למתעניינים - מיקום מדוייק יתפרסם בפייסבוק
ירושלים. יום חמישי - 20:00 מפגש בבית דיור מוגן, אחוזת בית הכרם, ירושלים, רחוב אביזוהר
8

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית