יצחק (בוז'י) הרצוג - פנייה לחברי מחוז הקיבוצים של מפלגת העבודה

‏כ"ב אדר ב, תשע"א

‏28 מרץ, 2011

 

חברות וחברים יקרים,

אנשי מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה וחברי התק"מ.

 

אני מבקש להתייחס לאירועי הימים האחרונים בנוגע למפקד החברים למפלגת העבודה.

 

אין זה סוד, שאני רואה באנשי ההתיישבות העובדת ואנשי התנועה הקיבוצית את הגרעין המייסד של תנועת העבודה. אני רואה בכם חברים ושותפים לדרך.

 

מבחינתי, אתם מהווים את ליבת המפלגה מאז הקמתה ועד היום וזולתכם אין איין.

 

מאז ומתמיד, לאנשי הקיבוצים הייתה תרומה ערכית נכבדת לעיצוב דמותה של המפלגה והדבר מקבל משנה תוקף במיוחד היום, כאשר פניה של מפלגת העבודה להתחדשות, רענון השורות וההנהגה.

 

תמיד הייתם דוגמא מעשית לשני הדגלים: הביטחוני והחברתי. מפלגת העבודה לא קיימת בלי התנועה הקיבוצית. אתם שורש חיוני בהיסטוריה של תנועת העבודה ואני לא רואה מצב שבו לא תהיו חלק מהמאמץ הכביר שכולנו משקיעים בשיקום המפלגה היום.

 

אני מודע לכך, שלקראת ההיערכות לבחירות לראשות מפלגת העבודה, קמה תרעומת בקרב רבים מכם, בשל הפשרה שהושגה לפיה חברי קיבוצים שיתופיים יוכלו להתפקד למפלגה באופן מרוכז, לעומת חברי יתר הקיבוצים אשר יידרשו לעשות זאת באופן פרטני.

 

בחיים הפוליטיים כולנו נדרשים לעיתים לעשות פשרות. אני יכול לומר בכנות שגם אני באופן אישי, נדרשתי לזאת.

 

לכן אני סבור שעבור כולנו, הדבר הנכון ביותר כעת, הוא לעשות מאמץ אמיתי,  לשים את המשקעים בצד, למזער את הכעסים ולנוע לעבר אתגר משותף: שיקום מפלגת העבודה, הגדלת כוחה והצבתה כמפלגה האלטרנטיבית הגדולה ביותר למען טובת המדינה ואזרחיה, שזקוקים לנו יותר מתמיד. כשאבחר אעמוד על כך שלא תהיה הפרדה בין חברי קיבוצים שונים.

 

אני בטוח שיש בכם את הכוח להירתם למשימה ולאתגר. עשיתם זאת בעבר. אני יודע שאתם יכולים לעשות זאת גם היום.

 

שלכם,

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית