ח'כ שלי יחימוביץ: אהבה והערצה לעובדים הסוציאליים, מתפקד חדש: יורם קניוק, את מי משרת שר המשפטים נאמן והטיפול במערך הכיבוי

13.3.2011

 

אהבה והערצה לעובדים הסוציאליים, מתפקד חדש: יורם קניוק, את מי משרת שר המשפטים נאמן ואת מי אני משרתת? והטיפול במערך הכיבוי: דיבורים כמו חול ואין מה לאכול

 

הי חבר'ה,

 

אתם נהדרים, ואנחנו ממשיכים לגדול וממשיכים בגיוס לקראת ההתמודדות.

 

הכלי המרכזי שלנו הוא התפקדות. זאת הדרך לתרגם את התמיכה הציבורית לכוח פנים מפלגתי. אני זקוקה לכם. למיטיבי לכת - הנה פשוט טופס התפקדות. הדפיסו אותו, מלאו, והחזירו אותו אלינו לפקס 02-6753721 או סרוק למייל mifkad@shelly.org.il. אם אתם נתקלים בקשיים צלצלו והשאירו הודעה בטל' 02-6408164

 

יודעים לנהל ולארגן? אנחנו זקוקים למתנדבים שיכולים לבוא כמה פעמים בשבוע, בבוקר או בערב, לירושלים או לתל אביב. כתבו לכאן

 

ועוד יותר חשוב: לפקוד משפחה וחברים. הפוקדים המצטיינים שלנו מסתובבים עם ערימת טפסים בתיק, ופוקדים בארוחות משפחתיות, בעבודה, ואפילו בבתי קפה. אין צורך לשכנע - אלא רק להגיד למשוכנעים, למי שממילא תומך בדרך שלנו ורוצה שאעמוד בראש העבודה - שהוא יכול לעשות צעד נוסף ולגרום במו ידיו לזה שאבחר אם יתפקד. הנה ערכה לפוקד המתחיל. 

מי שרוצה לעשות את רוב התהליך דרך האתר, שיכנס לכאן

לרוצים להתנדב ולעזור - לכאן

למבקשים לתרום כסף לקמפיין, הסבר למה ואיך כאן

 

מה הניע אתכם להתפקד? כתבו לנו על זה, או צלמו את עצמכם או אחרים מסבירים למה. אנחנו נפיץ את הטקסטים ואת הקטעים המצולמים כדי לעודד התפקדות. שלחו לכאן. וברוכים הבאים למתפקד החדש, הסופר יורם קניוק, שגם כתב באתר שלנו: "יום אחרי שיחימוביץ' העמידה את עצמה לבחירה כיושבת ראש מפלגת העבודה נרשמתי למפלגה... יחימוביץ' מביאה חלום ליצור פה איזשהו שוויון בין 20 שועי הארץ ובעליה והממשלה שמשרתת אותם... תקווה לא למשהו ערטילאי שלא נוסה עדיין אלא למשהו שעומק לבבו היה קיים אך נורה בידי עצמו..." לטור המלא של קניוק, וגם לראיון איתו ב"הכל דיבורים".

 

כבוד, הערצה ואהבה לעובדים הסוציאליים. "זה לא מאבק של סקטור להעלאת שכרו אלא מאבק על דמותה של המדינה, על צדק ולא על צדקה, על אחריותה של המדינה לאזרחיה. אני מעריצה אתכם על המסלול שבחרתם לעצמכם, מסלול של עזרה לזולת עם תמורה דלה, ועל כך שאתם מתעקשים שעובדי העמותות יהיו כלולים בהסכם". את זה אמרתי לעובדים הסוציאליים בהפגנה הזאת:

בדרך כלל אני לא הולכת להפגנות כי קשה לי עם זה שמחאה כואבת של ציבור הופכת ל"הזדמנות צילום" לפוליטיקאים שתפקידם לעשות. אבל הע"וסים שביניכם ביקשו מאוד, וגם חשוב להעצים את המחאה המופלאה שלהם ולתת לה רוח גבית. וכשהמאבק הזה ייגמר, יתחיל המאבק הבא: להפסיק את האובססיה של הפרטת מערך הרווחה ששלטה בשנים האחרונות.להזכירכם - המטה שהקמנו מנע בשעתו את הפרטת המעונות לחוסים.

 

כיף לחיות בעיצומה של מהפכה. מחאת העו"סים התרחשה ביום האשה הבינלאומי, ויש בהחלט קשר. "אנחנו נמצאים בעיצומה של אחת המהפכות הדרמטיות ביותר בתולדות המין האנושי - המהפכה הפמיניסטית - והיא מתרחשת בזמננו. יש בזה משהו מאוד מרגש ומעצים לחיות בעיצומה של מהפכה… אני רוצה להצדיע מכאן לעובדים הסוציאליים, לעובדות הסוציאליות, במאבקם, על כך שהם מתעקשים שחבריהם בעמותות ייהנו מאותן הטבות שכר, ועל הסולידריות הזאת צריך להצדיע להם. היא גם מחזירה אותנו ליום שבו נולד יום האשה הבין-לאומי, יום שהוא גם מאבק של עובדים על זכויותיהם וגם מאבק של נשים על זכויותיהן". כנסו לנאום המלא, וגם לראיון ברשת ב' על הקשר בין מחאת העו"סיות ובין מצבן של נשים. ובמגזין דה מרקר על ההבטחות הנשיות, אני מצביעה על מיכל בירן ראש המשמרת הצעירה בעבודה, הנה ההסבר יחד עם צילום משותף.

 

שריפה מכבים בעזרת בני אדם, כבאים, ולא בעזרת פנטסיות על מטוסים גדולים. הטיפול של ראש הממשלה במערך הכיבוי מתחיל להיראות כמו נאום בר אילן 1 ונאום בר אילן 2, כלומר כלום, שעה שבינתיים מפטרים (!) כבאים כי אין תקציב, וכל מה שהממשלה רוצה זה לשבור את העבודה המאורגנת אצל הכבאים. או כמו שאמר לי כבאי מיואש שיצא השבוע מהמופע של ביבי בוועדה לביקורת המדינה: "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול". כנסו לנאום במליאה שבו אני מנמקת אי אמון בממשלה בגלל ההזנחה הנמשכת של הכיבוי, גם אחרי האסון.

 

שליח הציבור הנאמן של העשירים מאוד: שר המשפטים יעקב נאמן. הנה קטעים מהדיון במליאה על קבורה (רק זמנית, מבטיחה!) של החוק שלי להגבלת שכר הבכירים. "ספר לי אדוני השר, איזה מומחה, אני רוצה לדעת את שמו, ישב לפני הוועדה והזהיר שמנהלים יברחו מהארץ? לאן אלי יונס יברח בדיוק? איפה ישלמו לו שכר כזה?" כנסו לנאום המלא שלי. אחרי הנאום ענה לי נאמן באריכות ואף גרס ברמז עבה שעמדתו כביכול נקייה, כי לו, בניגוד לי, אין פריימריס. אני מסבירה לו, בנאום נוסף, למי אני חייבת ולמי הוא חייב.

 

הדיונים על חוק ששינסקי החלו השבוע בועדת הכספים, אני מתכוונת להיות שם ולעמוד על המשמר, הנה קצת תקשורת. עוד עניינים - כתבה של סימה קדמון בידיעות, קטע וידאו מהרצאה שלי השבוע באוניברסיטה העברית,ראיון טלוויזיה בתוכנית "ינשופים" ועל שכר המינימום, בראיון משותף עם פרופ' בן-דוד בערוץ 2.

 

רוצים להיפגש? מוזמנים למפגש עם הסטודנטים במכללת סמינר הקיבוצים ביום שני ב-19:00 (תא אופק מארגן ומזמין, סמינר הקיבוצים, דרך נמיר 149, אולם 70) וביום שלישי חוג בית בהוד השרון, יכול להיות צפוף, מוזמנים לברר מראש אצל מירו אמיאל 054-6276276.

 

סופשבוע נעים לכולכם ושבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית