ח'כ שלי יחימוביץ: החלטתי להתמודד על ראשות העבודה - אתם הראשונים לדעת על זה

2.3.2011

החלטתי להתמודד על ראשות העבודה - אתם הראשונים לדעת על זה

 

שלום לכולכם,

 

החלטתי להתמודד על ראשות מפלגת העבודה.

 

אתם הראשונים שאני חולקת איתם את ההחלטה, וזה לא מקרי. רובכם שותפיי לדרך כבר זמן רב, אבל בשבועות האחרונים זה חזק מתמיד. התמיכה וההתמסרות שלכם, הנכונות המדהימה להתנדב למשימות קטנות וגדולות, וגל ההתפקדות העצום שיצרתם - היו אחת הסיבות המרכזיות שהובילו להחלטה. יותר מתמיד הבהרתם שאנחנו רבים ונחושים.

 

אני פונה אליכם ומבקשת מכם לתמוך בי באופן פעיל ולהתגייס יחד איתי ובכל הכוח כדי להביא לשינוי וכדי לקבוע סדר יום ערכי, אמיץ, אמיתי, ומחובר למציאות שלנו.

 

הנה גם וידאו שבו אני מודיעה על ההתמודדות, הפיצו אותו וכך נרחיב את מעגל התומכים והמתפקדים.

 

בחמש השנים שלי בכנסת ויתרתי על שררה וכיבודים רבים שהוצעו לי, והתמסרתי לחלוטין למימוש מעשי של השקפת העולם שלי בחקיקה כלכלית וחברתית ענפה. אלה התכנים שאצוק בראש ובראשונה למפלגת העבודה כשאעמוד בראשה: סדר יום חברתי, ציוני, אחראי, הגון. סדר יום סוציאל דמוקרטי. רק החזרת התכנים האלה תעניק תקווה והתחדשות ותחבר אלינו קהלים רחבים, חדשים וישנים, מכל קצוות הקשת הפוליטית.

 

כי לפני שאנחנו יוצאים למלחמה כדי להגן על המדינה, ולפני שאנחנו עושים שלום בשביל אזרחי המדינה, ואלה שתי משימות מאוד דרמטיות - צריך קודם כל שתהיה מדינה.

 

מדינת מופת. יצרנית, חכמה, אחראית לאזרחיה. כזו שיש בה שגשוג, צמיחה ותעוזה לצד פרנסה בכבוד, חינוך, בריאות, בטחון, קורת גג, ומשפט צדק לכל.

 

כובד המשימה ברור לי, אך לא מרתיע אותי. זה אתגר עצום - לחלץ את מפלגת העבודה מהשבר הערכי, המנהיגותי והציבורי שהיא נמצאת בו. אני בטוחה ביכולתי להשיב מעגלים רבים של אנשים ערכיים ואכפתיים שמשתוקקים לשינוי.

 

אני זקוקה לכם, וקוראת לכם לחבור אלינו כדי לבנות מחדש את המפלגה שהקימה את המדינה. גם לאלה שמעולם לא הצביעו עבודה אני קוראת לבוא ולחזק אותי, תנו לי את הכוח להמשיך ביתר עוצמה את מה שאני עושה.

 

את מי שעוד לא עשה זאת - אני מזמינה להיכנס לאתר, להתפקד, ולעזור לנו בכל דרך. הפיצו את המייל הזה ואת הוידאו בין חבריכם, הורידו טפסי התפקדות ופקדו אחרים, והרחיבו את המעגלים - כדי שאוכל להמשיך ולעבוד בשבילכם, למען כולנו, למען חברה ישראלית טובה והגונה ולמען כל הערכים המשותפים שאנחנו מאמינים בהם.

 

ואסיים בציטוט שהוא מאוד מכונן בעבורי ואני מרבה לשוב אליו ברגעים משמעותיים, מתוך דברים שכתבה חנה סנש, הצנחנית שלא שבה. לוחמת, ציונית, סוציאליסטית, אינטלקטואלית, שהוצאה להורג כשהיא רק בת 23:

"שתי דרכים עומדות לפני - לחפש את אושרי הפרטי ולהעלים עין מהשגיאות אשר מסביבי או להשקיע כוחות במלחמה הורסת וקשה בעד דברים שהם טובים ונכונים בעיניי. נדמה לי שהברירה אינה בידי, טמונות בי תכונות הקובעות את דרכי, אם גם אכיר את כל הקושי והסבל הכרוכים בה...".

 

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית