ח'כ שלי יחימוביץ: על צמיחה, פרות וציפורים, בקשת עזרה, חוקים חדשים, הון-שלטון וקרקס הלוביסטים, חוק הזכות לעבודה בישיבה

20.2.2011

 

חוק הזכות לעבודעל צמיחה, פרות וציפורים, בקשת עזרה מפורטת מאוד, חוקים חדשים שלי, הון-שלטון וקרקס הלוביסטים, ולה בישיבה יש חיים משלו

 

שלום לכולכם,

 

והרי הודעה משמחת. מתברר שיש לי יכולת מאוד גבוהה לפקוד הרבה אנשים, חופשיים וערכיים, שעושים זאת מתוך יוזמה שלהם, איכפתיות ורצון לשנות. זה בהחלט יהווה אחד השיקולים לקראת ההכרעה הקרבה האם להתמודד לראשות העבודה. אנחנו משקיעים הרבה אנרגיה ביצירת תשתית לקליטת המתפקדים ולהגדלה תלולה עוד יותר של מספרם. ושוב, זקוקה מאוד לעזרתכם. שתתפקדו בעצמכם, שתפקדו את החברים ובני המשפחה, (הנה שוב ההנחיות) שתסייעו בגיוס תרומות (גם אם הן צנועות), ושתסייעו בכל דבר שאתם רוצים ויודעים לעשות. ויש גם בקשות ספציפיות יותר, הנה:

צריכים ראש גדול בכל ישוב שמוכן/מוכנה לרכז בשבילנו את האנשים שרוצים להתפקד בישוב, כדי להוריד מאתנו קצת עומס. כתבו לכאן אם אתם רוצים ויכולים.

לאנשי המחשבים שבכם, המתנדבים שלנו בתחום מרחיבים את הפעילות ומבקשים ממני לאתר מביניכם מתנדבים נוספים בתחומים האלה: Webinar(Web Seminar), בלוגרים, צלמי וידאו וסטילס, עורכי תוכן, מעצבים גרפים, מעצבי אתרים, מקדמי אתרים, מובילי דעה ברשת, פעילי רשתות חברתיות עם הרבה חברים, מנתחי נתונים, מפתחי דרופל ומפתחים אחרים (Javascript, CSS, PHP,HTML), מומחי אקסל ו VBA ומנתחי מערכות. אז אם יש לכם קצת זמן פנוי ואתם רוצים לעזור, זה יהיה נפלא. כתבו לכאן.

 

על פרות ועל ציפורים. מי בדיוק צומח כשיש גידול בצמיחה? בכל פעם שהאוצר חוגג את נתוני הצמיחה הגבוהה, אני נזכרת במשל הידוע על ההנחה המופרכת שאם נאכיל את הפרות הדשנות במזון משובח, הציפורים ינקרו את צואת הפרות ויתחזקו גם הן. גם אם הצמיחה תגיע לפי שתיים אבל תמשיך להיעצר בעשירון, המאיון והאלפיון הגבוהים, ואי השוויון ימשיך לגדול - היא לא תציל אותנו מכלום, ותאוריית ה"חלחול" של העושר למטה תמשיך להיות תאוריית הפרות והציפורים. הנה ראיון שלי על זה אצל רינה מצליח וחגי גולן ברדיו ללא הפסקה, ועוד תקשורת.

 

עוד קצת על מהומת המס על הדלק, שיטת המיסוי השגויה ומנציחת הפערים, וההתנהגות הנלעגת של הח"כים שהצביעו בעד ואחר כך הפכו למפגינים נועזים נגד - בראיון אצל חיים הכט (שגם מכריז בשידור שאם אעמוד בראש העבודה הוא יצביע בשבילה, למרות שהוא לא מסכים אתי כמעט בכלום), ואצל אודי שכטר בקול הים האדום.

 

החוק ה-31 שלי עבר בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים.זה החוק שמאפשר העברת גמלת הסיעוד ישירות לזקן בלי חברות כ"א שגוזרות קופון בדרך, ועדכנתי אתכם על התקדמותו. כרגע הוא מיושם (מתוקף חוק קודם שלי) כניסוי בכמה אזורים בארץ, והחוק החדש מאריך את הניסוי בשנתיים ומרחיב אותו. הקצבה מועברת ישירות למשפחה רק אחרי שנבדקה המסוגלות שלה, ומשאירה בידי הזקן סכום הרבה יותר גדול לצרכיו. הנה ידיעות בגלובס ובynet.

 

שוועת עניים. איסור התקשרות עם קבלן כ"א שאין לו רשיון או קבלן משנה כזה - עוד הצעת חוק שלי שהתקדמה השבוע, קיבלה תמיכת ממשלה, ועברה בקריאה טרומית. הקבלנים האלה לא כפופים להסכמים קיבוציים ועושקים את עובדיהם העניים עושק כבד במיוחד. הסנקציה על מי שיתקשר עם קבלן כזה – עד חצי שנת מאסר בפועל. הנה תקשורת בנושא.

 

וחוק הזכות לעבודה בישיבה שלי, שבשעתו הכנסנו בו כמה מטענים חשאיים להגברת האפקטיביות של אכיפתו, (הנה החוק עצמו) קיבל השבוע חיזוק חשוב מבית הדין לעבודה, שקבע כי לשון החוק מעניקה להסתדרות כוח וזכות להגיש תביעות נגד מקומות שמעבידים את העובדים בעמידה, גם אם העובדים אינם חברים בהסתדרות וגם אם לא התלוננו בכלל. זו התפתחות חשובה ששי ניב סוקר לעומק בגלובס.

 

ועדת חקירה לבדיקת האירוע התמוה של מינוי רמטכ"ל מוצלח. נאום קצרצר שלי במליאה.

 

הקרקס העצוב של הלוביסטים. ב"הארץ" מתפרסמות היום הדלפות מהוועדה לבדיקת קשרי הון-שלטון, שמינה מבקר המדינה. גם חלקים מהעדות שלי מתפרסמים. עצם ההדלפה מתוך משרד המבקר, מוועדה שמבטיחה למופיעים בפניה חשאיות - מקוממת ומזיקה, אבל כייוון שגידי וייץ (עיתונאי מעולה) כבר פרסם את הדברים, ממליצה לכם לקרוא: "הלוביסטים, מתווכי העל בין אנשי ההון למסדרונות השלטון, תפסו מקום של כבוד בדיוני הוועדה. ח"כ שלי יחימוביץ' חוקקה לפני שנים אחדות עם השר גדעון סער חוק שנועד להסדיר את פעילותם של אנשי הצללים האלו וחייב אותם, בין השאר, לחשוף בפומבי את זהות שולחיהם. למרות זאת היא הודתה לפני הוועדה: 'זה עדיין קרקס, הכנסת עדיין עמוסה לוביסטים. זה יוצר מראש סיטואציה של אי שוויון בין הציבור הרחב, שאמור להיות מיוצג על ידי חברי הכנסת ובחר בהם בבחירות דמוקרטיות, ובין בעלי ההון, כי רק בעל הון יכול להרשות לעצמו צבא לוביסטים שיסתובב במסדרונות הכנסת מבוקר עד ערב". הנה הכתבה.

 

ולסיום, "באה כדי לעשות", ראיון מקיף אתי בדף הירוק, ואם אנחנו כבר בקיבוצים - אז ביום שישי בעוד שבוע אני במשמר העמק, חברי הקיבוץ והקיבוצים והמושבים השכנים מוזמנים לבוא למפגש הפתוח, בשעה עשר וחצי בבוקר במועדון לחבר.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית