ח'כ שלי יחימוביץ: הממותה נכחדה אך עודה בועטת. על הפרטות, פרשת גלנט, שטרסלריזם, גזענות, ומה בין התרדמת של מעמד הביניים ובין השיער שלי

6.2.2011

 

הממותה נכחדה אך עודה בועטת. על הפרטות, פרשת גלנט, שטרסלריזם, גזענות, ומה בין התרדמת של מעמד הביניים ובין השיער שלי

 

שלום לכולכם,

 

צרות טובות. אתחיל בעדכון על הנעשה אצלנו: כמות האנשים שפנו אלינו בבקשה להתפקד כדי לחזק את הדרך שלנו ואותי - הייתה משמחת מאוד, אבל בכנות, לא היינו ערוכים לזה. השבוע ניסינו, בסיוע מדהים שלכם (התנדבתם בהתלהבות ובנכונות לעזור) להשתלט על הפניות, בינתיים בהצלחה חלקית. אנחנו ממשיכים לעבוד במלוא המרץ, ומי שרוצה לבוא ולתת כתף מוזמן להקליק כאן ויתקבל בברכה. גם מי שמבקשים להתפקד ולפקוד אנשים נוספים, מוזמנים לכאן. מי שרוצה לתרום תרומה כספית (אנחנו מתבססים על תרומות קטנות) מוזמן להקליק כאן.

 

פרשת גלנט. בצדק נמתחת ביקורת על הליך מינויו לרמטכ"ל, אבל הרשו לי להתעכב על גלנט עצמו. קריאה בדו"ח המבקר (ועיון שלי בעוד הרבה מסמכים) מעלים התנהגות של מי שלא רק נתן ונתן למדינה, אלא גם לקח ולקח. לקח אדמות לאום, שוב ושוב, שלא כדין, תוך ניצול בוטה של מעמדו. גלנט הוא קצין מהולל ואמיץ לב, אבל רמטכ"ל זה לא קבלן ביצוע. רמטכ"ל חייב להיות דמות מופת. היכנסו לוידאו ולתמליל של הנאום שלי במליאה.

 

הגמלה לקשישים סעודיים בלי גזירת קופון של חברות כ"א בדרך - החוק שלי שועט קדימה, עבר השבוע בקריאה ראשונה, ועולה בקרוב לשנייה-שלישית. משרד הרווחה (קודם בוז'י ועכשיו כחלון) נותן לנו רוח גבית עזה. כנסו לראיון אצל רינו צרור.

 

הממותה נכחדה אבל היא בועטת. נחמיה שטרסלר הקדיש לי השבוע מאמר השמצה פרוע נוסף (!) בעיתונו. הפעם לא הגבתי, אלא שצדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים:

שטרסלריזם. ניר רייזלר בטור מיוחד עבור הבלוג שלי, פורש משנה שלמה ואופטימית, ואומר כי מהייאוש וההתפרעות של שטרסלר עולה ש"... נראה כי אנו באמת מצויים בפתח תקופה חדשה. תקופה בה תתנער ישראל, סוף כל סוף, מן השטרסלריזם - גרסא קיצונית של תאצ'ריזם שאבד עליו הכלח...".

שוביניזם. בילי מוסקונה לרמן בטור במעריב וב-nrg שואלת "ברנע ושטרסלר מפחדים מיחימוביץ'?" ועונה:"שני העיתונאים הבכירים העלו באוב סטריאוטיפים נשיים נחותים, רק כדי לפגוע בדימוי של חברת כנסת מוצלחת שמרגיזה אותם...יחימוביץ' והמצע הסוציאל-דמוקרטי השפוי שלה, כך לפחות מספרים הסקרים, היא המועמדת היחידה שתוביל את מפלגת העבודה להצלחה יחסית. האם זאת הסיבה לחמיצות המרירה והתוקפנית שאוחזת בגרונם של הברנעים והשטרסלרים."?

עובדי קבלן. מרטין וילר מגיב בטור ב"עבודה שחורה", מנתח אף הוא את התופעה, ומוסיף: "טורו של שטרסלר מקומם אותי גם במובן האישי; כמי שמעורב ב-5 השנים האחרונות במאבקי סטודנטים למען עובדי קבלן באקדמיה, אני יכול להעיד ממקור ראשון כי כמות השעות שח"כ יחימוביץ' הקדישה לנו ולמאבקינו עולה על כל סיוע שניתן לחלום עליו מכל פוליטיקאי..."

 

המדינה כד"ר ג'קיל ומיסטר הייד. ביד אחת מעמידים פנים שנאבקים בעוני, ביד שנייה מפריטים וגוזרים עוני נצחי על עובדי קבלן. ממליצה בחום על מסמך חשוב, "בין הפרטי לציבורי - הפרטות והלאמות בישראל" דו"ח לשנת 2010 שכתבו אמיר פז פוקס וזוהר כוכבי, כחלק מפרויקט של מכון ון ליר. בועדת העבודה והרווחה היה דיון על הדו"ח, והנה וידאו שלי מהועדה.

 

שימו לב ל"חוק ועדות הקבלה".יותר גזעני מכל החוקים התמהוניים שעלו לאחרונה, ויפלה אוכלוסיות ומגזרים רבים בישראל. השבוע היה דיון בועדת חוקה חוק ומשפט, היכנסו למה שאמרתי שם בשם סיעת העבודה (שימו לב לצירוף המלים המשמח הזה: בשם סיעת העבודה).

 

מה בין התרדמת של מעמד הביניים, שפה מזוייפת בעולם עבודה נצלני, והשיער שלי - צפו בראיון שהוא גם משעשע אבל אני גם שוטחת בו את השקפת עולמי, בתוכנית "חדר 101" עם עינב גלילי. המרואיין מתבקש להשליך לפח חפצים או רעיונות שהוא מסתייג מהם, ולהסביר למה. לפעמים שואלים אותי למה אני משתתפת בתוכניות שהן לא אקטואליה קשה. ובכן, המטרה, חוץ מלעשות עבודה פרלמנטרית נטו, היא להפוך את תפיסת העולם הסוציאל דמוקרטית לזרם מרכזי ודומיננטי בחברה. את זה עושים באמצעות המדיה לסוגיה. אני כן מקפידה ששום הופעה שלי לא תעבור בלי שהשחלתי ברמה כזאת או אחרת מסרים שלרוב אין להם ביקוש אוטומטי.

יניב פוהרילס כותב בגלובס בדיוק בהקשר זה על 30% הרייטינג שהיו להופעה שלי בארץ נהדרת, הנה המאמר "הארץ הנהדרת של שלי יחימוביץ'"

 

סופשבוע גשום נעים שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית