ח'כ שלי יחימוביץ: בואו תתגייסו! וגם - איך זה להיות האשה הלא טובה, ועם כל הפוליטיקה - העבודה הפרלמנטרית נמשכת

30.1.2011

 

בואו תתגייסו! וגם - איך זה להיות האשה הלא טובה, ועם כל הפוליטיקה - העבודה הפרלמנטרית נמשכת

הי חבר'ה,

 

קודם כל גיוס: זה הזמן שלכם לתרגם את תחושות הבטן למעשה, ולהתפקד בשבילי וגם לפקוד אחרים למפלגת העבודה. בגלל העומס העצום בעניין זה אנחנו זקוקים למתנדבים שיתקשרו לפונים וירכזו קבוצות. אנחנו זקוקים גם לתרומות, למתנדבים לפעילות השוטפת שלי (פניות ציבור וכו'), ובתחום האינטרנט. למעוניינים להתפקד, לעזור או שניהם כנסו לכאן. בנוסף, אנחנו זקוקים למתנדבים שכבר פעילים בדרגות שונות בויקיפדיה. אם אתם כאלה כתבו לנו מייל לכאן.

 

האשה הלא טובה של נחמיה שטרסלר. מתקפה תאצ'ריסטית שוביניסטית נוספת נרשמה השבוע, כשנחמיה שטרסלר כתב נגדי מאמר מתלהם ב"הארץ". הנה מאמר תשובה שלי בבלוג, שהתפרסם במקומות נוספים: "שטרסלר מודאג מאוד. הוא מתעורר שטוף זיעה בלילה ורואה שהציבור, הכלכלנים, ואפילו בכירי עיתונו, הפסיקו לסגוד אוטומאטית לשיטה הכלכלית הימנית-קיצונית-תאצ'ריסטית שהוא אחד מאחרוני חסידיה השוטים... חבל להחמיץ את ההזדמנות לחדד בסיועו האדיב את כל מה שמפלגת העבודה, אם היא חפצת חיים, מצווה להיות ההיפך ממנו... שטרסלר ועו"ד רם כספי מודאגים. הם היו רוצים לראות את מפלגת העבודה תאומה אידיאולוגית כלכלית של קדימה ושל הליכוד, נמהלת ונעלמת בתוכן, כתובת טבעית ל"מצוקות" של קומץ אינטרסנטים, עם העדר קשב מוחלט לתהליכים כלכליים וחברתיים, מרים ועמוקים שמתרחשים בחברה הישראלית ומאיימים לפורר אותה... כי לפני, כן, לפני שיוצאים לעשות שלום, או לגונן על קיומה של המדינה במלחמה - צריך שתהיה מדינה." כנסו לבלוג המלא, שם אני שוטחת בהרחבה את עמדתי בנושא כלכלה וחברה תחילה.

 

מסר לייבוריסטי תקיף. דוד מרחב, בבלוג במקור ראשון, משער למה שטרסלר מזיע: "הבעיה האמיתית שלהם (שטרסלר וחבריו) היא שיחימוביץ' עלולה לפרק את המחיצות הפוליטיות ההיסטוריות בין שמאל לבין ימין: השמאל משועבד לפולחן אוסלו ולמולך הפלשתיני, לא נהנה מתמיכת רוב העם על אף שאנשיו משוכנעים כי האמת מונחת בכיס מיקטרונם; והימין, שנהנה מתמיכת השכבות החלשות, דופק את בוחריו במדיניות כלכלית ניאו-ליברלית אבל שומר על תמיכתם בזכות קידוש ג'בלאות ביו"ש וקיפאון מדיני... יחימוביץ' יכולה בדמותה וברעיונותיה לגייס רבים שמאסו בשיח הכושל והמנותק של הימין והשמאל, ולצאת במסר לייבוריסטי תקיף... כשהפוסט-ציונים מימין ומשמאל בלחץ, סימן שהסיכוי לשינוי מהותי הולך וקרב." גם כשמתנגדים לדרך שלי, מתפתח סביבה דיון שהוא מעניין לכשעצמו, כמו בטור של דניאל רוזנברג באתר "העוקץ", שמבקר אותי, וקורא למה שאני עושה "עבודה סוציאלית", וגם בבלוג של רונית הבר, עורכת האתר "סלונה" , שמוקדש לפרשנות של התמונה הזאת:

 

הבר כותבת: " הגברים של מפלגת העבודה מנערים את האבק אחרי עזיבת ברק, אבל הסיכוי היחיד שלהם הוא שלי יחימוביץ.. היא היחידה שיודעת סביב מה ניתן ללכד ציבורים שלמים - מימין, מהאמצע ומשמאל: סביב כלכלה וחברה. ובמודל הנכון, המתבקש - המודל הסוציאל-דמוקרטי".

 

בלי גוזרי קופונים - גמלת הסיעוד ישירות לזקן. לפני שנה חוקקנו חיים כץ ואני חוק שאפשר ניסוי של הביטוח הלאומי המתבצע בשמונה אזורים - של העברת הגמלה לזקן ישירות לידיו, בלי שחברות כוח אדם יגזרו קופון של כמעט 50% על ראש הזקן ועל ראשן של 77 אלף מטפלות סיעודיות. בעקבות ההצלחה, עבר השבוע בקריאה טרומית חוק המשך, שמאריך את ניסוי בשנתיים ומרחיב אותו. כנסו לנאום שלי במליאה ולחוק עצמו.

 

בזק. בעלי שליטה שוב חומסים דיווידנד מופרז על חשבון הציבור, הפעם בבזק. למתעניינים - מכתב שלי בעניין ליו"ר הרשות פרופ' זוהר גושן.

 

לחשוף את הצהרות ההון, לא להשתמש בועדת האתיקה לחשבונות פוליטיים. כמה ענייני אתיקה. אתיקה 1: על ועדת האתיקה שאני עומדת בראשה ואשר דיוניה חסויים - אני לא מתבטאת, במאמצי לשמור אותה נקיה מפוליטיקה. אבל בעקבות התבטאות של אריה אלדד כלפי בעניין זה, מסרתי הודעה אישית במליאה. "לא אאפשר לוועדת האתיקה להפוך למכשיר לחיסול חשבונות פוליטיים. הדבר הזה לא יהיה, כל עוד אני מכהנת כיו"ר". כנסו לנאום המלא. אתיקה 2: צפו בראיון שלי אצל אורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת, על ועדה אחרת, לקביעת כללי האתיקה, שבראשה עמד ג'ומס, ואשר נטלתי חלק פעיל מאוד ב-20 דיוניה שבה גובש הקוד האתי. אתיקה 3: המבקר מפרסם המלצותיו בעניין שקיפות, ואני תומכת מאוד בחשיפה של הצהרות ההון של הח"כים והשרים. כנסו לכתבה של צבי זרחיה בדה מרקר.

 

השתלטות ההון על חברות החדשות של ערוץ 2 וערוץ 10. חוק חמור מאוד של יריב לוין קיבל השבוע תמיכה סוחפת בועדת שרים לחקיקה. החוק מוריד לאפס את השפעת הדירקטורים מהציבור, והופך את חברות החדשות, שמתפקדות היום כעיתון לכל דבר - לחנות הצעצועים של בעלי ההון. המאבק נגד החוק בעיצומו. כנסו לכתבה של אופיר בר-זוהר בדה מרקר.

 

המשמרת הצעירה בהנהגת מיכל בירן שמה את האצבע על מה שצריך, ופועלת בתחום אפל ולא מוכר מספיק: הכמות האדירה של מורים מנוצלים המועסקים בפועל כעובדי קבלן. הנה הכתבה בערוץ 2.

 

הפנטסיות של ברנע גם בהפינגטון פוסט. קשה להאמין אבל הפוסט שלי "הפנטסיות הסודיות של נחום ברנע" מופיע בשלמותו ב"הפינגטון פוסט", עיתון האינטרנט החשוב והנפוץ בעולם של העיתונאית האמריקאית המשפיעה אריאנה הפינגטון.

 

לקינוח, הופעה שלי בארץ נהדרת. שלי, ולא של חלי. כנסו.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית