ח'כ שלי יחימוביץ: על הצורך שהתחדד במפלגה חברתית-ציונית ועל ברק, על ביבי ועל קצב

23.1.2011

 

על הצורך שהתחדד במפלגה חברתית-ציונית ועל ברק, על ביבי ועל קצב

 

שלום לכולכם,

 

שבוע לא פשוט עבר על כוחותינו. הוא החל במהלך מושחת ואופורטוניסטי של ברק, אחרי שהשתלט על המפלגה, על מוסדותיה ועל נכסיה השתלטות עוינת ורוקן אותה מכל תוכן ערכי ודמוקרטי, בסוף גם פילג אותה וערק ממנה.

השם "עצמאות" הוא ציני לא פחות: עצמאים ממצע, מערכים וממחויבות לציבור ונאמנים לכיסא. "מסעדת העצמאות", שבה חומסים מהשולחן תיקים וג'ובים, או "סיעת אקירוב", אלה השמות היותר יאים לה.

נכון שההשתחררות ממשא ברק גם היטיבה עם מפלגת העבודה (ראו סקר "הארץ", שבו אני גם מובילה) והולידה ניצני תקווה חדשה, אבל אני לא רוצה לייפות עבורכם את המציאות. הפילוג הזה הוא מהלומה קשה, שיידרש מאמץ כביר כדי להיחלץ ממנה.

מול פוליטיקה צינית במירעה, התחדד והזדקק השבוע הצורך בכינונה מחדש של מפלגה ציונית, סוציאל-דמוקרטית, חברתית ושפויה. של פוליטיקה ככלי למימוש השקפת עולם, ולא כמטרה בפני עצמה.

אני מבטיחה לכם שאעשה כל שבכוחי כדי שמפלגת העבודה היא זו שתשוב להיות האלטרנטיבה הזאת. אבל רוצה להיות כנה אתכם ולא לעטוף את המציאות במילים ריקות: זה לא הוקוס פוקוס, דרושה עבודה סיזיפית, ויש מגמות במפלגה אשר לצערי יהיו אבן נגף במסע להבראתה. האם נוכל להן? אני מקווה ומאמינה שכן, אבל איני יכולה להבטיח זאת במאת האחוזים. זה תלוי גם בכם, ובכל החלטה שאקבל - ההתמודדות הפוליטית הבאה בוא תבוא, ואני זקוקה לעזרה ולתמיכה מכל הסוגים. למעוניינים לעזור - הקליקו כאן.

 

אני ערה לחלוטין להשלכות של כל זה לגבי, ולצורך, שנעשה דחוף ממה שחשבתי שיהיה - להחליט בקרוב אם אני מתמודדת לראשות העבודה. אני מקבלת מכם המון פניות שקוראות לי ומאיצות בי לעשות זאת, ואני מודה לכם על האמון הרב ועל התמיכה. זו החלטה מאוד חשובה מבחינתי, ואני מתייחסת אליה בכובד ראש עצום, כמעט בחרדת קודש. אני מוכנה לקחת על גבי כל משא שיידרש ויחד אתכם להקדיש את כל כולי למטרה של כינון הדרך החברתית-ציונית, ואני בודקת כעת ביסודיות אם הדרך הזאת אפשרית ליישום בנסיבות הקיימות.

לעמדות שלי בעניין זה בהרחבה, וגם להתעמתות עם השאלות שהוצגו לפני במהלך השבוע, אתם מוזמנים להיכנס לכמה ראיונות בתקשורת:

בערוץ 2 עם דן שילון וטלי מורנו

בערוץ 1 ב"פוליטיקה" אצל עודד שחר

בערוץ 10 אצל לונדון וקירשנבאום (ראיון בערבו של יום ההודעה על הפילוג)

ב"מה בוער" אצל רזי ברקאי

ב"הארץ" אצל מזל מועלם

 

כתבו עלי: מיה בנגל במעריב: "הסיכוי היחידי של מפלגת העבודה היא שלי יחימוביץ'", ארי שביט בהארץ: "מפלגה ציונית-סוציאליסטית אמיתית שפניה הם פניה של שלי יחימוביץ' עשויה להפתיע", מוטי גילת בישראל היום: "אם אנשי האגו במפלגה יפנו את הדרך למי שכבר הוכיחה את עצמה לציבור במעשים ולא רק בדיבורים...כי אז יש לה אולי עתיד". לעוד סקירה של המאמרים בנושא כנסו לפוסט שכתב ירדן בן-צור.

 

שופטי קצב על העדות שלי במשפטו: "יחימוביץ' פעלה כדמות תומכת ומסייעת לנפגעות תקיפה מינית, במסגרת עבודתה הציבורית. לא מצאנו בדל ראיה לטענות התביעה כי 'זיהמה' את העדויות. עדותה והסבריה מקובלים עלינו. אנחנו מאמינים לה". כבר הרבה זמן אני רוצה לספר לכם על המעורבות (העמוקה) שלי במשפט קצב, על הקשר שלי עם נפגעותיו, לענות על שאלות שעולות ולהסביר כיצד ולמה פעלתי. השבוע, בבלוג שלי, אני מספרת ומפרטת הכל. זה מתאפשר לי משום שהשופטים התירו בראשית השבוע לפרסם את הכרעת הדין במלואה. בבלוג אני גם מביאה את כל החלקים בהכרעת הדין שנוגעים לעדות שלי. למתעניינים, כנסו.

 

בין הפרטת הקרקעות ובין הפוליטיקה של השבוע. השבוע גם עברה בקריאה ראשונה הצעת חוק שלי (עם ח"כים נוספים) שבאה לתקן במשהו את הפרטת הקרקעות הזכורה לרע. החוק יוצר מנגנון שמקשה על תושבי חוץ לרכוש קרקעות מדינה ומחיל עליהם בקרה לבדיקה אם הם גורמים עוינים, בין אם לאומית ובין אם כלכלית. בנאום במליאה קשרתי בין החוק ובין אירועי השבוע. שעה שברק דיבר על פוסט ציונות... נזכרתי בהפרטת הקרקעות... מה יכול להיות יותר פוסט-ציוני למפלגה שנולדה על יסודות ציוניים וסוציאליסטיים מאשר להיות שותפה להפרטת קרקעות המדינה?...". כנסו לנאום וגם להצעת החוק.

 

מפרגנת לביבי, כשמגיע לו. חדשות טובות מזירת המאבק על מיסוי הגז: ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע שהוא מאמץ את המלצות ועדת ששינסקי כלשונן. ברכתי אותו פנים אל פנים וגם בפומבי, והודעתי שגם מהאופוזיציה אעזור לו ולאוצר להעביר את המסקנות במלואן. לא מדובר בעניין פוליטי אלא בעניין בעל חשיבות לאומית עליונה. בועדת הכלכלה התקבלה "רביזיה" שלי (בקשה לדיון מחודש), חברי הועדה הצביעו בעדה, ובכך הפכו את ההחלטה האומללה מלפני שבוע שלא לגבות את ועדת ששינסקי.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית