ח'כ שלי יחימוביץ: האובייקט המיני של נחום ברנע, מחיאות כפיים לנגיד סטנלי פישר, ו-120 עוזרים פרלמנטריים בוחרים בי לח"כית מצטיינת

16.1.2011

 

האובייקט המיני של נחום ברנע, מחיאות כפיים לנגיד סטנלי פישר, ו-120 עוזרים פרלמנטריים בוחרים בי לח"כית מצטיינת, וזה מחמיא

 

שלום לכולכם,

 

אובייקט מיני בוטה בחלומותיו של העיתונאי נחום ברנע. למקרה שפספסתם (אם כי היה קשה לפספס) - תקציר פרשת נחום ברנע: פסק הדין בעניינו של משה קצב, אשר ברנע, שליטף את קצב כל הדרך להרשעה מתקשה להתמודד אתו, הזכיר לו צילום פפרצי שלי מלפני חמש שנים בעיתון מעריב.

 

ברנע, בפנטזיה שלו, זכר אותי בצילום "בבגד גוף שחור, צמוד, חושפני, שנועד להבליט", וכמי שהצטלמה בכוונה כ"אובייקט מיני בוטה". בטורו בסוף השבוע שעבר, תחת הכותרת "יש להן כוח", ברנע השתמש בזיכרון המשובש שיש לו מהצילום - להוכיח שנשים אשמות בכך שהן אובייקט מיני ולכן מזמינות אונס, והאשים את קורבנותיו של קצב במה שקרה להן. אם אשה רגילה בת 45 בבגדי ספורט שגרתיים, שיצאה לריצה על החוף בתל אביב, שאלתי בבלוג שלי, היא אובייקט מיני בוטה, ואף מזמינה הטרדות ואונס, מה לא אובייקט מיני בשביל ברנע? אשה עם רעלה? דווקא משום שברנע עיתונאי חשוב - מסריו המעוותים, האשמת הקורבנות, השוביניזם הפרימיטיבי שלו - חייבו מענה. והוא קיבל אותו בטור, שזכה לתפוצה ולסיקור נרחבים באופן חריג. היכנסו לבלוג. גם התמונה מהפנטזיות של ברנע שם, וגם חלק מהפולו-אפים המשעשעים והמעניינים שהיו בעקבות הטור. מוזמנים גם לראיונות שלי בעניין הזה בערוץ 2 עם עודד בן עמי, וגם אצל קרן נויבך ב"סדר יום".

 

הבוקר ברנע "מתנצל" כמי שכפאו שד. מה"התנצלות" הזאת, ממה שיש בה ובעיקר ממה שאין בה, עולה שחתן פרס ישראל לא הבין את הנקודה. זה יחייב כתיבה של טור נוסף בהמשך השבוע.

 

רק ביבי יכול, ומחיאות כפיים סוערות לנגיד פישר. רק ביבי יכול להביא לכך שמסקנות ועדת ששינסקי ייושמו ושישראל תפסיק להיות רפובליקת בננות בכל הנוגע לחלוקה הוגנת של אוצרות הטבע שלה בין חברות הגז ובין הציבור. את זאת ועוד אני מפרטת בראיון לנענע 10. השבוע נאם נגיד בנק ישראל סטנלי פישר על ענייני הגז. זה היה נאום מרשים ביותר שבו העניק פישר גיבוי מוחלט למסקנות ששינסקי, ואף קבע בחריפות ש"אסור לתת לאינטרסנטים להשפיע על חלוקת רווחי הגז בדרכים פסולות, ואסור לציבור להיות מושפע מטקטיקות מלוכלכות והשמצות אישיות". הנה גם קטע וידאו של הנאום.

 

רק אושר התקציב - ואופס - הממשלה מאשרת "קיצוץ רוחבי" של מיליארד וחצי שקלים לטובת "מערך הכבאות" ועוד עניינים שנדחסו בחדווה לקיצוץ. היכנסו לנאום שלי השבוע בכנסת כדי להבין מה זה "קיצוץ רוחבי", על טפשותו ועל נזקיו. אצביע נגד, כמובן.

 

כמו שחששנו, מי שהולך לשלם את מחיר האסון בכרמל הם הכבאים. שקל אחד לרכישה דחופה של ציוד מציל חיים עוד לא עבר, אבל מה שכן עבר הוא החלטת ממשלה שעיקר תכליתה הוא לפגוע ב-1600 כבאים, להוריד את שכרם לרצפה, לא לשלם להם על משמרות לילה, ובעיקר למנוע מהם את זכות ההתאגדות. השבוע היה דיון בעניין הכיבוי בועדת הפנים של הכנסת, ולמרבה הצער, אחרי ששכך גל הכותרות בעקבות האסון, שוב היה שם רק קומץ של חברי כנסת.

 

הכרעת הדין המלאה במשפט קצב - 318 עמודים - תותר לפרסום ביום ראשון בצהריים. אחרי הפרסום אביא באתר שלי את הקטעים מהכרעת הדין הנוגעים לעדות שלי, ובבלוג גם אעשה סדר (אידיאולוגי וגם טכני) במעורבות שלי בפרשה.

 

120 עוזרים פרלמנטריים בחרו בי לח"כית המצטיינת והחרוצה, וזה ממש מחמיא, פשוט כי העוזרים הפרלמנטריים רואים את עבודת חברי הכנסת בלי הפילטרים של התקשורת, ואת האמת העירומה. ובעיקר הם יודעים על כל מסת העבודה היומיומית שלא מגיעה לכותרות. תוכנית הבוקר של ערוץ 2 עם דן שילון וטלי מורנו עשתה את הסקר אצל 120 עוזרים שגם מקריינים את התוצאות בעצמם. כנסו לצפות.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית