ח'כ שלי יחימוביץ: קצב ואני, למי זה טוב שמס הכנסה יורד ואהבתי את אדוני הקבלן

2.1.2011

קצב ואני, למי זה טוב שמס הכנסה יורד ואהבתי את אדוני הקבלן

 

הרשעת קצב: יום חשוב לשוויון בפני החוק. לא שיתפתי אתכם בכך שהייתי עדה מטעם התביעה במשפט קצב, משום שהמשפט התנהל בדלתיים סגורות. בלי להיכנס לפרטים, העדות שלי באה בעיקר לחזק את עדותה של א' ממשרד התיירות, אשר בסופו של דבר קצב אכן הורשע לגביה בשתי עבירות אונס. ההרשעה המוחלטת אשר אינה מותירה אבן על אבן מהטיעונים הדמיוניים של קצב ומקורביו, אלה שבתשלום ואלה שאינם בתשלום - היא יום חשוב לשלטון החוק, ולשוויון בפני החוק. הוכח שמערכת המשפט אינה מפלה בין נאשם רגיל, ובין מי שיש לו כוח, ממון וקשרים. זה מסר חשוב לכל אזרח, אבל בעיקר לנפגעות תקיפה מינית באשר הן, אשר ברוב המכריע של המקרים חוששות להתלונן ונשארות לבד עם כאבן. כעת הן יודעות כי גם אם הדרך לחשיפת האמת היא קשה, מלווה במסע של הכפשת שמן, ויש לה מחיר אישי כבד - הצדק סופו לצאת לאור. כנסו לראיון עם עודד בן עמי בערוץ 2, ולעמנואל רוזן ומיה בנגל ברדיו.

 

אמא, זה טוב? התקציב וחוק ההסדרים. "ערב הבחירות האחרונות צפיתי עם בתי הקטנה בתשדירי הבחירות. ביבי הבטיח שם שיוריד את המסים ב-20%. הבת שלי הסתכלה עלי ושאלה אותי: אמא, זה טוב? אמרתי לה: תשמעי, בשבילנו זה מצוין אבל בשביל מדינת ישראל לא..." כנסו לנאום המלא שלי במליאה ערב ההצבעה על התקציב וחוק ההסדרים, שבו אני מנתחת את המשך הורדות מיסים שמיטיבות רק עם החזקים ועם העשירים, ומנגד הטלת מסים עקיפים, הפוגעים רק בחלשים ובמעמד הביניים. וגם קצת חשיפה של מאחורי הקלעים של הדיונים, לרבות דוגמאות של כניעה לבעלי ההון וללוביסטים שלהם, ופגיעה מבלי למצמץ ובלי יסורי מצפון בחלשים ביותר שאין להם לוביסטים. הנה גם ראיון בערב חדש, אצל דידי הררי, ואצל רון קופמן, ועוד תקשורת. הצבעתי נגד חוק ההסדרים, ולא השתתפתי בהצבעה על התקציב - כהרגלי (הצבעה במליאה נגד התקציב היא עילה בחוק לא לאפשר לח"כ מהקואליציה להתמודד לכנסת בבחירות הבאות). כמובן שבוועדת הכספים ובועדת העבודה, הרווחה והבריאות אני נלחמת על כל סעיף, משנה, משפיעה, ומצביעה נגד כשצריך.

 

אהבתי את אדוני הקבלן. מכתב שלי לחברת החשמל, על עובדי קבלן שגם נוצלו עד עפר וגם נאלצו לחתום על מכתב חנופה משפיל לקבלן, הביא לכתבה המצויינת הזאת של אריק וייס בערוץ 10. מומלץ לצפות.

 

ועוד כמה עניינים קטנים ובינוניים שאנחנו מטפלים בהם מעשה שגרה. אני מנסה לסכל את מועמדותו של ברי בר ציון, מנוכלי תוכנית ויסקונסין, לנציב שרות המדינה; שוק ההון: קומבינה מרגיזה של בעלי השליטה בתפרון; שעת שאלות לליצמן על אחיות בריאות התלמיד, טיפות חלב, והרופאים המתמחים; יום זכויות האדם - נאום שלי בכנס על זכויות שמזניחות את הרוב ושמורות רק למיעוט אמיד; פתרנו בעיית נגישות של תושבי הנגב לסניפי רשות המיסים; פנינו לגופים שאינם נכללים בחוק הדגל להחיל על עצמם מרצונם את החוק; וסידרנו כסאות למאבטחים של מס הכנסה.

 

שבת שלום ושנה לועזית טובה ומוצלחת,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית