השר בן אליעזר על נתוני הלמ'ס: הנתונים המשמחים נוטים לטשטש את העובדה שהצמיחה אינה מגיעה לכל רבדי האוכלוסייה

2.11.2011

השר בן אליעזר על נתוני הלמ"ס:

הנתונים המשמחים נוטים לטשטש את העובדה שהצמיחה אינה מגיעה לכל רבדי האוכלוסייה

 

שר התמ"ת: "אנחנו עדיין אחת מהמדינות עם הפערים הכי גדולים ב-OECD" | "לאחרונה נעשו כמה צעדים חיוביים בנושא, ביניהם תכניות התמ"ת לעידוד תעסוקה ופיתוח הפריפריה שאושרו גם היום במסגרת דיוני תקציב המדינה בכנסת, אולם הדרך עוד ארוכה"

 

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר התייחס לנתוני הלמ"ס על הצמיחה ב-2010 שהתפרסמו היום (ד'):

 

הנתונים שפורסמו מצביעים על חוסנה הכלכלי של ישראל ומדגישים את העובדה שהמשק הישראלי עבר ממשק במשבר למשק בצמיחה. ניתן לברך על כך שפעילות משרד התמ"ת לעידוד הצמיחה במשק נותנת את פרותיה. עם זאת, אל לנו להתבשם מנתונים אלו - האינדקטורים האחרונים, המצביעים על עלייה מתונה באבטלה והאטה בייצוא, מזכירים לנו כי עלינו להמשיך ולעבוד קשה בכדי לשמר את הצמיחה של המשק הישראלי.

 

"לצערי, נתונים משמחים אלו נוטים לטשטש את העובדה שהצמיחה אינה מגיעה לכל רבדי האוכלוסייה - ללא שיתופם של בני המגזר החרדי והערבי בשוק התעסוקה לא נוכל לשמר צמיחה בת קיימא, והפערים אשר יתרחבו יאיימו על המרקם החברתי בישראל. אסור לנו לשכוח שאנחנו עדיין אחת מהמדינות עם הפערים החברתיים הכי גדולים בין מדינות ה-OECD. לאחרונה נעשו כמה צעדים חיוביים בנושא, ביניהם תכניות התמ"ת לעידוד תעסוקה ופיתוח הפריפריה שאושרו גם היום במסגרת דיוני תקציב המדינה בכנסת, אולם הדרך עוד ארוכה. לדעתי זהו האתגר המרכזי של ממשלות ישראל בשנים הבאות".

  


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית