מדברי שר הביטחון, אהוד ברק, בטקס מסדר כנפיים, בבסיס חצרים, ב-30/12

2.1.2011

להלן דברי שר הביטחון, אהוד ברק, בטקס מסדר כנפיים, בבסיס חצרים,

ב-30.12.10:

 

"כבוד נשיא המדינה, מר שמעון פרס, הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי, מפקד חיל האוויר, עידו נחושתן, משפחות שכולות יקרות, אלופי צה"ל בעבר ובהווה, מפקד בית הספר לטיס, אנשי הכרמל והכבאים, הורים ובני משפחות המסיימים ואחרונים חביבים בוגרי ובוגרות קורס טיס 161.

 

בוגרים יקרים, אתם מצטרפים היום למשפחת לוחמי האוויר וניצבים בו זמנית בנקודת הסיום וההתחלה של מסלול מורכב, תובעני ורב אתגרים, מהקשים שניתן להציב בפני צעירים בישראל.

 

במהלך שנת 2010 קופחו חייהם של שמונה אנשי צוות אוויר. אנו מרכינים ראש, מתייחדים עם זכרם ומאמצים בחיבוק של הזדהות ואחוות אחים את המשפחות השכולות.

 

המשורר שאול טשרניחובסקי כתב: "האדם הוא תבנית נוף מולדתו". על מגרש המסדרים ניצבת חבורה נפלאה, תבנית המולדת שלנו, מהטובות והטובים שהצמיחה הארץ. אתם המסיימים, יוצקים תוכן מוחשי לביטוי: ארץ ישראל היפה והטובה, ובה בעת לצד צה"ל כולו משמשים מרכיב מרכזי בתעודת הביטוח שיש לעם ישראל בליבו של אזור עמוס אתגרים. גאוותנו על הבנות המסיימות את הקורס לאחר "בצורת" של למעלה משנתיים: סתיו, נועה ודניאל- כל הכבוד.

 

למעלה מחמישים אחוז מהמסיימים הינם בוגרי תנועות הנוער, זה הזמן לומר, ההליכה לתנועה- זו התשובה  המוחצת והמעשית לבעיית ההשתמטות.

 

כל חניך חמישי בחר להתנדב לשנת שירות. שנה שלמה אותה ניתן להגדיר במילה אחת-ציונות. החזון הציוני הוא סיפור מופלא של צעירים שבאו למולדת ההיסטורית על מנת לכונן בה חברת מופת. במעשיכם, אתם, בוגרי שנת השירות, מגשימים את הרוח הציונית המקורית.

 

במלאת 62 שנות עצמאות, טרם השלימו חלק מאויבינו עם עובדת קיומנו באזור, מולם ניצבים צה"ל וזרוע האוויר כחומה בצורה וכאגרוף ברזל, נכונים לכל אתגר. במבט ממעוף הציפור ניתן להבחין כי ישראל הינה המדינה החזקה באזור ומעמדה זו של כוח ועוצמה אנו מושיטים יד שלום לשכנינו, גם הערב, מכאן בחצרים.

 

להורי המסיימים תודה, ושוב תודה. אתם מתבוננים בילדיכם היום, כשהם עושים את צעדיהם הראשונים באוויר ובאמת כי רק אתמול ליוויתם אותם בצעדיהם הראשונים על הקרקע. הדרכתם, עקבתם וביד בוטחת עיצבתם אותם להיות מי שהם כיום, לוחמים בזרוע האוויר, זרוע שהיא מהטובות בעולם, תודה לכם מכל הלב.

 

תודות גם לסגל ההדרכה שהעניק למסיימים כלים, ערכים ורוח קרב שיאפשר לכם, הבוגרים, לבצע בהצלחה את המשימות העומדות בפניכם, משימות הדורשות אומץ, יצירתיות, דמיון מבצעי, פריצת גבולות-המעטפת והפיכת הבלתי אפשרי למוחשי. יש לנו גם חובה קדושה ראשונה במעלה להשיב את השבויים והנעדרים לביתם ובתוכם גלעד שליט. זרועות הביטחון וממשלת ישראל ימשיכו לפעול כל העת להשבתו הביתה בשלום, ומי ייתן במהרה.

 

כשר הביטחון וכמי שיש לו היכרות רבת שנים עם חיל האוויר ויכולותיו, אני אומר לכם, יש לעם ישראל על מי  לסמוך, ואם מישהו צריך לדאוג, הרי זה מי שחורש מזימות ומבקש את רעתנו, רעתכם.

 

בוגרים יקרים, המשיכו להגביה עוף מעבר לאופק ושורשיכם מלבלבים ומשגשגים עמוק באדמה, והכי חשוב, שובו הביתה בשלום. עלו והצליחו".


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית