ח'כ יצחק (בוז'י) הרצוג: בתוך הערפל...

8.1.2012

ידידיי היקרים,

 

שנת 2012 נפתחה בסערה רבתי. לאן שלא נביט המוטיב השולט הינו חוסר הוודאות. בחירות לנשיאות בארצות הברית, ברוסיה ובצרפת.עימות במפרץ הפרסי.ערפל מנהיגותי במצרים, מרד בסוריה. משבר כלכלי עולמי המחליש את ארצות הברית ומאיים לפרק את גוש היורו. עימותים קשים גם אצלנו בבית - הדרת נשים, חרדים-חילונים, השתוללות של מחרבי הדמוקרטיה, ועוד ועוד. לא בכדי הקדיש העיתון המשפיע בתבל, "ניו-יורק טיימס" מאמר מערכת מיוחד על הצורך למצוא קצת שקט בחיים שלנו. אגב, מתחרהו העיתון "לוס אנג'לס טיימס" דיווח בהרחבה על פעילותי עם גורמי האופוזיציה הסורים וניסיונות המשטר לפגוע בהם. לקריאת המאמר לחצ/י כאן.

 

נתניהו אכל שוב את הדגים המסריחים וגורש מן העיר. זוהי תסמונת מוכרת אצלו. אחרי מאבק קשה מאד שניהלנו במסדרונות הכנסת הוא החליט לגנוז את החוק האפל שנקרא בשם התמים "תיקון לחוק לשכת עורכי הדין". מכוח הצעה זו שיזמו חברי הכנסת אלקין ולוין בגיבוי ראש הממשלה נתניהו ושר המשפטים נאמן יודחו נציגי לשכת עורכי הדין שאך זה נבחרו לכהן כחברים בוועדה למינוי שופטים ונקבע נוהל מוזר לאופן בחירת מחליפיהם שמטרתו לתת לימין שליטה בוועדה. 'על הדרך' תוך כדי הזניית המערכת, הוכנסו לחוק צ'ופרים לש"ס כדי שהיא תתמוך בחוק הזה וב"חוק גרוניס" (שעבר השבוע). הייתי בין מובילי המערכה כנגד חוק לשכת עורכי הדין בכנסת ואני חש סיפוק שהקרב הזה הניב פירות. דבריי שקבעו נחרצות כי זהו מסמך מבזה וכולו קומבינה אחת גדולה פתחו את הדיון וקבעו את הטון. הם זכו להדים רבים.אני שמח שעם התגלגלות הקרב הצטרפו כוחות רבים גם מתוך הליכוד עצמו שהביאו לבסוף את נתניהו להתקפל ולמשוך את החוק.זהו ניצחון בקרב אך המלחמה עוד ארוכה מאד. לקריאת הידיעה ב-YNET לחצ/י כאן, לקריאת הידיעה בוואלה לחצ/י כאן, להאזנה לראיון עימי בנושא ברשת ב' לחצ/י כאן.

 

דו"ח המועצה לשלום הילד שפורסם בשבוע שעבר והציף שוב את ההיקף הבלתי נתפס של עוני בקרב ילדים בארץ הזו זכה לצערי לתגובה דלה יחסית. כפי שהסברתי בדיון מיוחד בהצעה לסדר שיזמתי בכנסת המדובר באיום אסטרטגי של העוני במדינה. כדי לשבור את העוני הבין דורי התייחסתי ליזמה שאני מקדם לחקיקת חוק חסכון לכל ילד שיעלה להצבעה בשבועות הקרובים. כבר עדכנתי אתכם ביזמה הזו שזוכה לעניין רב.אתמול השקנו את הקמפיין יחד עם עמותת "ידיד" בשוק העירוני בקריית שמונה ובמכללת תל-חי בראשות נשיא המכללה, פרופ' יונה חן והתגובות שקיבלנו היו נלהבות. אני מזמין אתכם ליטול חלק ביוזמה. היכנסו לדף הפייסבוק של "חסכון לכל ילד" או עדכנו אותי או את שירלי הלר במייל shirlyhe@gmail.com.

 

גם גיא פינס הקדיש אייטם חביב על אירוע ההשקה של הקמפיין בבית השאנטי בשבוע שעבר והריהו מצורף בזה. לצפייה לחצ/י כאן

 

כמובן שנושא הדרת הנשים לא עוזב את סדר היום שלנו.לצער כולנו ראינו בזעזוע ניצולם של תינוקות של בית רבן לחילול זכר נספי השואה ולקחיה.ממש נורא.זה לא ייפסק. אני מקווה שתוך שבועיים הצעת החוק שלי שקובעת כי הדרת נשים תיחשב לעבירה פלילית תעלה להצבעה. בינתיים, כפי שהבטחתי לכם השקתי יחד עם חברת הכנסת לשעבר מלי פולישוק דף פייסבוק מיוחד תחת הכותרת:לא תסלק אישה! מטרתנו ליצור סוג של מוקד לטיפול בתלונות בתופעה החמורה הזו. אנא הפנו תשומת לב קרובים וידידים, שיגלו אזרחות טובה ויצטרפו למערכה הזו שהיא קריטית לאפייה ודמותה של המדינה. גם בדף הפייסבוק וגם בחוק אני קובע שאין המטרה לנגח איש באמונתו או לרדוף קבוצה זו או אחרת. חלילה. אך יש לקבוע קו אדום ברור בנושא הזה.

 

תוך כדי המאבקים השונים התחוור לי שמשטרת ישראל סגרה למעלה מעשרים אלף (!!!) דוחות כנגד נהגים מסוכנים השנה בשל העובדה שבתי המשפט לתעבורה לא עומדים בעומס וחלה התיישנות כעבור שנה. זה בלתי נתפס שנהגים מסוכנים לא נענשים. חדשות ערוץ שתיים הרימו את הנושא ואני מתכוון ליזום בירור דחוף בכנסת בנושא הזה. לצפייה בראיון עימי בערוץ 2 - לחצ/י כאן

 

ולמפלגה היקרה שלנו: אתמול הסתיימה הסאגה הבלתי פוסקת והמבישה סביב מינוי יו"ר הקרן הקיימת לישראל. אפי שטנצלר נבחר רשמית וסופית ליושב הראש. בד בבד נבחרו חברים נוספים גם מטעם מפלגת העבודה לדירקטוריון והוסדרה מערכת היחסים עם הרפורמים ומרצ. כל זה בא לאחר סידרת ניצחונות בבית המשפט של אפי ומפלגת העבודה. נאחל לאפי בהצלחה בשליחות החשובה.

 

להזכירכם שמפקד החברים נמשך בעצמה ניכרת. השבוע השתתפתי באירוע מרשים ביותר שהופק בירושלים על ידי יו"ר המחוז ויו"ר המשמרת הצעירה במחוז על טהרת הצעירים והחדשים. זה הסב לי קורת רוח רבה לראות את הצעירים האידיאליסטים הללו שמוכנים לבוא בשערינו ולהרים את המשא הכבד של אתגרי המדינה. אתמול השקתי את המפקד באזור קריית שמונה ומכללת תל-חי עם חבורה נהדרת של תא אופק שנחנך במקום. אני פונה אליכם שוב - חיוני שנהיה מספיק חזקים וגדולים כדי למנוע מהמדינה אסונות כבדים. אנא צרפו חברים ועדכנו אותנו כדי שנעקוב אחרי ההתגייסות למפלגה.

 

כל אלה מתקשרים לדברים שנשאתי אמש לזכרו של דב יודקובסקי ז"ל, העורך המיתולוגי של ידיעות אחרונות שנפטר לפני שנה. במעמד קהל רב וחשוב שכלל גם אנשי תקשורת הבעתי את געגועי לעיתונות אמיצה, חוקרת ולא מתרפסת וגם לתקשורת שהשלטון מכבד אותה ולא מסוגל לנסות ולחסל אותה. דב, חתן פרס ישראל לעיתונות היה מאנשי החזון והמעש של חופש העיתונות במדינת ישראל הדמוקרטית. לא ייאמן שאנחנו צריכים להיאבק על שימורו של החזון הזה. לצפייה בדברים שנשאתי לחצ/י כאן

 

וקצת שמחות לא יזיקו: חברתנו ומי שכיהנה שנים כראש המטה שלי, עורכת הדין מיכל חומסקי ילדה השבוע בן. לה ולבעלה עידו המון מזל טוב מכולנו. ואילו יואב הראל, העוזר הפוליטי שלי הודיע לנו על ארוסיו לבחירת ליבו מירי וגם להם שלוחה ברכת מזל טוב חמה מכולנו.

 

אז שיהיה שבת שלום,

שלכם,

בוז'י


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית