אז מה היה לנו בתקופת הפגרה... מפועלה של ח"כ נאדיה חילו

חברת הכנסת  נאדיה חילו -  عضو الكنيست ناديا حلو               

אז מה היה לנו בתקופת הפגרה.......       08.09.2008

הכנסת /الكنيست  :    טל/ تل      : 02-6758164

                          פקס/ فاكس : 02-6496179

 לשכה ביפו       :   רח' יפת   246 / شارع يفت 246

                                טלפקס / تلفاكس :  03-6597932 

עוזרים פרלמנטרים  :   ענבר שילה      :   0506-233789

                                גילי מאי         :   0506-233623

                                בודור עסלי     :   0506-233986

 

 דואר אלקטרוני     :      nchilo@knesset.gov.il

 אתר                  :    www.nadiahilo.org.il

להסרה מרשימת תפוצה: nadiaremove@gmail.com

 

 

 

דבר השבוע

·        השבועיים האחרונים הינם בסימן ילדינו, שנת הלימודים תשס"ט נפתחה לפני כיומיים וכמיליון וחצי תלמידים החלו את שנת הלימודים והגנים. הנני מברכת את כלל תלמידי ישראל על חזרתם לספסל הלימודים ואת תלמידי כיתה א' שזו היא שנתם הראשונה במסגרת בית הספר שתהיה שנה פורייה ומלאה בחוויות חיוביות. זו גם שנתם האחרונה של תלמידי כיתות י"ב אשר חלקם יתגייסו לצבא וחלקם יעברו ללימודים אקדמאיים.

·        השבוע כינסתי את הוועדה לזכויות הילד שבראשותי, בעקבות רצח הילדה רוז והילד אלון ז"ל. ציינתי בוועדה כי ללא שינוי משמעותי במודעות החברתית, בטיפול המערכתי ושינויי חקיקה, המדינה לא תצליח למנוע את הרצח הבא. בנוסף, הוועדה לזכויות הילד דנה בנושא דיווח משטרת ישראל ושירותי הרווחה על הטיפול בפרשת היעלמותה של הילדה מנתניה, בניסיון להפיק לקחים ולהפסיק את מקרי ההתעללות והרצח של ילדים בתוך המשפחה.

כחברת כנסת ועובדת סוציאלית במקצועי, וכאם ל-4 בנות הזדעזעתי משלושת מקרי הרצח שארעו בשבוע האחרון. חובתנו לבחון את כל הגורמים ולרדת לשורש הבעיה באלימות ההולכת וגוברת כלפי ילדים, זאת כדי למנוע את המקרה הבא. חובתנו לתגבר את הקשר במשולש: ילד, הורה, מורה.   inn; nana10 ; glz ; ynet

בוועדה התקבלו מספר החלטות:

·        כעובדת סוציאלית במקצועי, ובעקבות גל רציחות הילדים פניתי לכל כלי התקשורת בבקשה להימנע מפרסום פרטי הרצח של הילדים, אין לי ספק שאם יימשך הפסטיבל התקשורתי סביב רציחתם של הילדים פרסום כזה יהווה טריגר לרצח הבא. אשר על כן, הנני מכנסת בשבוע הבא את הוועדה לזכויות הילד בשיתוף וועדת הפנים שידונו גם בנושא הלגיטימציה שנותן הסיקור התקשורתי לביצוע זממם של מטורפים רוצחי ילדים. glz  ;

·        הוועדה לזכויות הילד שבראשותי תמשיך לפעול להרחבת היריעה ההגנתית על הילד בכל האמצעים העומדים לרשותה. תיקוני חקיקה אשר יחמירו עם אנשים הפוגעים בקטינים, יצירת מנגנונים לרווחה למעקב אחר ילדים עד לכניסתם למסגרות פורמאליות.

·        השבוע הלך לעולמו אייבי נתן ז"ל, איש יקר שהיה בעל חזון גדול לשלום ולדו קיום בין העמים. לא נשכח את עשייתו ואת פריצת הגבולות שלו. אני שמחה שחזונו הצליח לבסוף לחלחל למנהיגים ולשני העמים. אני מקווה שגם לאחר לכתו, החברה בישראל תמשיך את צוואתו. nana10

 

הצעות חוק

בעקבות הרצח של הילדה רוז החלטתי להניח שתי הצעות חוק במטרה ולנסות להקטין ואולי אף למגר מקרים מזעזעים מסוג אלו אליהם אנו עדים בשבועיים האחרונים:

·        חיוב המשטרה לביצוע חקירה על אלימות או היעדרות קטין גם במקרה של תלונה        אנונימית. חוק העונשין, קובע חובת דיווח על מי שיש לו יסוד סביר לחשוב כי זה נעברה עבירה בקטין או בחסר ישע בידי האחראי עליו. הדיווח חייב להימסר לפקיד סעד או למשטרה בהקדם האפשרי. דיווח למשטרה כרוך בהזדהות ומסירת פרטים ויש חשש כי מי שמחויב לדווח על פי חוק יחשוש מלעשות כן ואולי אף יעצום את עיניו בפני בדיקת האפשרות כי אכן מתרחשת עבירה כאמור. על מנת לעודד קיום חובת דיווח כאמור לעיל, אני מציעה כי יוסף סעיף הקובע כי יש לפתוח בחקירה עם היוודע למשטרה על ביצוע עבירה, וזו לא תתעכב בפתיחת חקירה רק בשל העובדה שמוסר ההודעה מבקש שלא להזדהות. כמו כן קובע הסעיף כי אדם המוסר הודעה כאמור לא יחויב להזדהות אם בחר שלא לעשות כן.

·        לחייב הורים להשתתף בקורס הכשרה להורות עם ילד ראשון. אנשים רבים הופכים להיות אחראיים לחייהם של ילדים מבלי שיש להם ידע בסיסי לגבי טיפול בילד, צרכיו והצורך בנקיטת זהירות בטיפול בו. אני מציעה לקבוע חובה, על כל מי שדווח למשרד הפנים כי הוא הורהו של ילוד, להשתתף בתכנית הדרכה שיקבע שר הפנים לעניין זה. תכנית ההדרכה אמורה להקנות למי שיהפוך להיות הורה לראשונה בחייו כלים בסיסיים לטפל בילדו, כמו גם ידע לגבי חובות זהירות ובטיחות בטפול בילד. nrg

 

 

כנסים ומפגשים

·        עם פתיחת שנת הלימודים ערכתי סיור ביחד עם ראש עיריית תל אביב-יפו, מר חולדאי ופעילים נוספים מיפו בבתי הספר. אע"פ שבאותו היום קיימתי את ישיבת הוועדה המיוחדת, ראיתי צורך מיוחד כיו"ר הוועדה לזכויות הילד לבקר עם פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר.

·        כינוס חגיגי של מועצת סניף חדרה - שמחתי להשתתף בכינוס הראשון של הסניף לאחר הבחירות ובירכתי את מזכיר הסניף הנבחר, אהוד צוסקובר. כפי שציינתי בדברי, הכוח לנו, הנבחרים, מגיע מהפעילים בשטח ושאני שמחה לראות סניף שמתעורר לחיים ושוקק פעילות - אני מאמינה שזהו סימן לבאות. local

·        עמותת ניסא אל עין בנצרת - הייתי אורחת של עמותה זו שעושה עבודת קודש בהעצמת נשים והטיפול בהן כולל נשים חד-הוריות. במהלך הביקור בעמותה סקרתי את פעילותה שמעתי על הקושי במימון פעילות הקודש הזו ופגשתי את הנשים. כנושא שתמיד היה על סדר יומי, אני רואה חשיבות רבה בפעילות כזו, פעילות המגזר השלישי שמשלימה את השירותים שהמדינה לא מעניקה לאנשים הזקוקים לזה.

·        פסטיבל הגלבוע לדו קיום והענקת אות הגלבוע לדו קיום- כמדי פעם שמחתי להגיע לאזור הגלבוע, אזור שוקק פעילות בהנהגתו של חברי דני עטר. הפעם הסיבה הייתה פסטיבל הגלבוע הראשון לדו קיום והענקת אות הגלבוע לאישים שתרמו למען הדו קיום. ידידי דב לאוטמן היה בין מקבלי הפרסים ואין זכאי יותר ממנו לתואר זה כאיש שחרת על דגלו את השוויון והדו קיום ופועל נמרצות למען השגתם.

·        השתתפתי בכנס פתיחת מערכת הבחירות של ידידי עמוס גלם שרץ לראשות העירייה במגדל העמק. חשוב היה לי להגיע ולתמוך באיש כמו עמוס הראוי לתפקיד זה. כמישהי שבאה מהשלטון המקומי אני רואה חשיבות רבה בעשייה האמיתית ובטיפול בנושאים הנוגעים לחיי היומיום של התושבים, ומעבר לכך אני רואה חשיבות רבה לחזק את נציגנו והמועמדים שלנו בכל הרשויות המקומיות ונרתמת לסייע להם.

 

 

 

 

 

 

 

                                         

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית