כפר גלעדי סוגרת את מפעל הקוורץ
9.2.2012
daf@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

כפר גלעדי סוגרת את מפעל הקוורץ

יובל אופק

 

מפעל "מיקרוגיל" ייסגר, ו-20 עובדיו יפוטרו, כתוצאה מכישלון ההסכם שבין מחצבות כפר גלעדי למפעל אבן קיסר. תביעת המיליונים בדרך

 

אחרי שנחנך בתרועה רמה לפני חמש שנים, הודיע לפני מספר ימים מזכיר כפר גלעדי לחברים על סגירת מפעל הקוורץ "מיקרוגיל" ועל פיטורי 20 העובדים שבו באופן מיידי. סגירת המפעל, שמהווה חלק ממחצבות כפר גלעדי, באה כפועל יוצא מכישלון של מימוש החוזה בין המחצבות ובין מפעל אבן קיסר, שאמור היה להבטיח למפעל הזמנות בשווי עשרות מיליוני שקלים בשנה. לאחרונה אף נפוצו שמועות, כי אבן קיסר חתם על חוזה ארוך טווח עם ספקים טורקיים לאספקת חומר הגלם.

 

על פי ההסכם בין כפר גלעדי לאבן קיסר, במקרה של חילוקי דעות לגבי אופן מימוש ההסכם, ימונה בורר שיפסוק בין הצדדים, ולאחרונה אכן מונה לתפקיד בועז אוקון, שופט בדימוס, כתב לענייני משפטים של "ידיעות אחרונות" ומהמובילים בתחום הבוררות הכלכלית בשנים האחרונות.

 

למרות סגירת המפעל ופיטורי העובדים, כצעד ראשון בתהליך הבוררות מתכוונים בכפר גלעדי לדרוש מאבן קיסר מימוש ההסכם והזמנת כמויות חומר גלם, שיאפשרו להם להפעיל מחדש את המפעל. אם אכן חתם אבן קיסר על הסכם ארוך טווח עם ספקים מטורקיה, זה בהחלט יקשה על מענה לדרישה זו. בהמשך מתכוונים לדרוש בכפר גלעדי פיצויים בשווי מאות מיליוני שקלים על חשבון ההשקעה הראשונית של כ-40 מיליון שקל שהשקיעו במפעל, ההוצאות והפסד ההכנסות במרוצת השנים, שכן אבן קיסר היה הלקוח היחיד של מפעל הקוורץ.

 

אוקון התפרסם כבורר זריז, ובכפר גלעדי מקווים שהבוררות תסתיים תוך מספר חודשים. את תגובת אבן קיסר לא ניתן היה להשיג עד סגירת הגיליון.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים