מפקד אוכלוסין: משפחת שגיא, קיבוץ רגבים
24.3.2011
daf@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

מפקד אוכלוסין: משפחת שגיא, קיבוץ רגבים

נחמן גלבוע

 

משפחת שגיא. ותודה לאחיות השדכניות

משתתפים: קרני (40), גיא (40), דור (8), תמר (6), יקיר (2). וגם החתול, אסי (11), בצבע אפור, והכלבה, מותק (שם זמני, בת שלושה שבועות), גולדן רטריבר מעורבת עם לברדור, בצבע לבן.

 

חברים חדשים: במשך שש שנים הם היו תושבים בקיבוץ גזר מתוך רצון להתקבל לחברות, אבל הקיבוץ קלט ארבע משפחות בלבד והם לא היו ביניהן. הם פנו למטה לצמיחה דמוגרפית של התנועה הקיבוצית, והוצעו להם בעיקר קיבוצים שיתופיים בדרום. להם קסם יותר אזור פרדס חנה-כרכור, והם החליטו לשכור בית באזור. במקרה, הם גילו באינטרנט את אפשרויות הדיור באזור, והגיעו אל מתווך מרגבים שהציע להם גם את האפשרות להיקלט בקיבוצו. הם נרשמו מיד ושילמו דמי קדימה, ואז התקיימה הגרלת המגרשים בתוך הקיבוץ עם עדיפות לבני הקיבוץ. בתחילה הם היו במקום ה-100 ברשימת ההמתנה, אך לאחר שנשרו ממתינים רבים הם מצאו עצמם במקום ה-16 הבטוח מתוך 26 יחידות דיור שייבנו בשלב הראשון. בעוד כשבועיים תיערך הצבעה בקלפי, שבה הם יתקבלו, עם עוד 47 נקלטים, לחברות בעצמאות כלכלית.

 

רפורמים: קרני עבדה בגזר עם הרבה מירי גולד מהקהילה הרפורמית "ברכת שלום", והיא וגיא היו מאוד מעורבים בחיי הקהילה. כיום הם מחזיקים בהשקפה הרפורמית, אך אינם חברים בקהילה אחרת.

 

דאלאס: בתי קומתיים דו-משפחתיים בכל קומה, סמוך לאזור בתי הילדים. השכונה זכתה להיקרא בשם דאלאס, מכיוון שהבתים נחשבו בזמנם לאחוזות פאר, ממש כמו בסדרה המפורסמת ששודרה באותה תקופה. כיום הדירות נראות מיושנות למדי, וכל קומה משויכת למשפחה בקיבוץ. חלק מדיירי השכונה ותיקים, חלקם צעירים יותר בדיור זמני ("כרגע אנחנו שוכרים פה את הדירה, ולאחר שנתקבל לחברות נבנה בית במגרש שהוקצה לנו").

 

ציורי ילדים: הבית (75 מ"ר) נמצא בקומה שנייה, וכולל סלון, שני חדרים וחדר שירותים. הסלון מכיל גם מטבחון בסגנון שנות ה-80, פינת ישיבה ישנה ושולחן אוכל משפחתי. מעל פינת הישיבה תלויה תמונה של אישה מכורבלת, שקרני קנתה עוד כשהייתה רווקה, ועל קיר אחר תצלום של פרפר שנקנה לאחרונה. על המדפים ניצבים פסלים מהטיול בהודו, תוכי של קקדו, חנוכייה ועוד. על הקיר מאחורי שולחן האוכל תלויים ציורי הילדים ותמונות משפחתיות.

 

השורשים שלה: הוריה של קרני, מאירה (68) ואברהם (69) פרנק, שניהם ילידי הארץ, למדו יחד בבית ספר יסודי ובתיכון בחולון, ומשם נסללה הדרך לזוגיות ולחתונה. מאירה היא גמלאית של משרד החקלאות, שבו עבדה כמיקרוביולוגית ("גמלאית עסוקה שמתנדבת איפה שצריך"), אברהם הוא בעל חברה למכונות מזון תעשייתיות בתל אביב. לקרני יש אחות ושני אחים: אורי (44) בבית חשמונאי, נוגה (37) בגזר, זיו (31) בחולון.

 

השורשים שלו: הוריו של גיא, אופירה (62) (גלוסקא) ונחום (63) שגיא, היא ילידת פתח תקווה והוא בן גבעת ברנר, הכירו בלהקת הנח"ל שבה הופיעו שניהם. לאחר שנישאו בגבעת ברנר ("הלהקה עשתה את החזרות בקיבוץ, וביצעה בחתונה שלהם בפעם הראשונה את שיר לשלום כשמירי אלוני מגיחה מתוך הקהל") עברו להתגורר בפתח תקווה. אופירה ממשיכה להופיע כזמרת, נחום עובד כאיש ביטחון בנתב"ג. לגיא יש אחות ואח: רעות (32) בבית אריה; עידן (28) בפתח תקווה.

 

פרנסה: קרני עובדת כמטפלת בגן נרקיס ברגבים עם ילדים בני שלוש-ארבע. גיא, שחקן וזמר במקצועו, מופיע עם אמו הזמרת אופירה גלוסקא במופע בידור שלו בשיתוף הקהל, בשם קומיכיף, ובערב שירה בשם "כשאימא באה הנה..." ("השבוע הוצאנו שיר חדש לרדיו בשם 'ילדותנו' ששנינו מבצעים יחד"), וגם מביים מופעי סיום בבית ספר ומפיק אירועים.

 

תרומה חברתית: קרני מתנדבת במרכז הסיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית ברחובות, עורכת פעילות הסברתית בנושא זה בבתי ספר, ומשמשת כאחת הממונות על הטיפול בהטרדות מיניות בקיבוץ. גיא עוזר בהתנדבות לרכזת התרבות בקיבוץ, בכל הקשור לאירועי התרבות ברגבים.

 

לימודי אחיות: היא הייתה סטודנטית למשחק, שהתגוררה בדירה שכורה בחולון. הוא היה שחקן וזמר שכבר הופיע על במות. אחותה, נוגה, ואחותו, רעות, למדו יחד בבית ברל, והחליטו שהם מתאימים זו לזה. האחיות השדכניות העבירו ביניהם טלפונים, וכבר בשיחה הראשונה היא גילתה סקרנות והוא הרגיש שנוצרה כימיה. הם קבעו להיפגש לקפה אצלה בבית, בשעה אחת-עשרה בלילה, כשהיא סיימה ללמוד והוא חזר מהצגה. לא ברור מה היא שמה לו בקפה, אבל מאז הם כל הזמן יחד.

 

טקס משלהם: הם נישאו בטקס רפורמי בעריכת הרבה גולד, בקיבוץ גזר. בספטמבר 2005 הוא אחז בידו את הבן דור והיא נשאה בזרועותיה את הבת-התינוקת תמר, וגם הכלבה שלהם דאז, שינה, הסתופפה איתם מתחת לחופה.

 

הצאצאים: דור, שנולד בלידה טבעית בבית חולים מאיר בכפר סבא ("היינו ממש בשלים לקראתו"); הוא לומד בכיתה ב', כיתת תות, בבית הספר האזורי רעות בעין שמר אצל המחנכת יעל; הוא ילד דעתן, מאוד פעיל, אוהב ספורט, שמח, אוהב לשיר, לרקוד ולביים, ובעצם אוהב לנהל. תמר, שנולדה בניתוח קיסרי עקב לידת עכוז שהלכה והסתבכה בלניאדו בנתניה, מתחנכת בגן סתוונית ברגבים אצל הגננת אביבה; היא ילדה חייכנית וצחקנית, מוכשרת מאוד בריקוד, בציור ובאמנות, ויודעת בדיוק מה היא רוצה. יקיר, שנולד בלידה ביתית, בבריכה קטנה בסלון הבית בקיבוץ גזר, בנוכחות אחיו, מתחנך בפעוטון שקד אצל הגננת אתי, והוא ילד תקשורתי, חברותי, חייכני ופתוח.

 

קניות: ברמי לוי פרדס חנה.

 

בילויים: מופעים, מסעדה או בר באזור, חופשה בצפון (כל אלה בלי הילדים), ביקורים משפחתיים.

 

מאכלים: טוסטים, פיצה, מרק כתום, עוף (קרני: "אני נעזרת בבישול באימא של גיא").

 

הפרטות ושכר דיפרנציאלי: קיבוץ רגבים מופרט זה 14 שנים. קרני וגיא: "לא היינו מעורבים בתהליכי השינוי. באנו לקיבוץ כי רצינו חיי קהילה ותרבות, והיינו רוצים שיהיה יותר שיתוף ומעורבות מצד החברים. אנחנו מקווים שקליטת הקבוצה שלנו תסייע לקיבוץ".

 

מצב כלכלי: טעון שיפור ("יש הרבה הוצאות על בניית הבית החדש").

 

עושה להם את היום: חיוך, סובלנות, אכפתיות, כוונה טובה, צחוק ואור בעיניים.

 

טוב להם בקיבוץ (ציון מ-1-10): קרני וגיא - 10.

 

קיבוץ רגבים נוסד ב-1947, נמצא על כביש 653 סמוך לבנימינה, מונה 217 חברים.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים