סיום רע - בוגרי התיכון הקיבוצי "עמקים תבור" במזרע נפרדו מבית ספרם במסע השתוללות ונדלי

סיום רע

ישראל מושקוביץ, ידיעות אחרונות

  

בוגרי התיכון הקיבוצי "עמקים תבור" (מזרע) נפרדו מבית ספרם במסע השתוללות ונדלי

 

מנהל התיכון היוקרתי עמקים-תבור שבקיבוץ מזרע בעמק יזרעאל היה מזועזע. לפני כמה ימים הוזעק אל בית הספר בשעת בוקר מוקדמת וגילה ששכבת השמיניסטים פרקה כל עול.

 

בית הספר עמקים-תבור נחשב לאחד מהמובילים בישראל. בוגריו, שמגיעים מהקיבוצים מזרע, מרחביה, שער-העמקים, עין-דור, גזית ושריד, ומהמושבים תל-עדשים, בלפוריה ומרחביה - משרתים במיטב היחידות בצה"ל וסיימו בהצטיינות קורסי טיס, חובלים ושייטת. אולם, לצד רוח ההתנדבות המפורסמת של הבוגרים, בלטה בשנים האחרונות גם רוח השטות. "זו הפכה לתחרות בין השכבות מי יותר מגעיל, והשנה הם שברו את כל השיאים", אומר המנהל, דורון סקל (מזרע).

 

בלילה האחרון ללימודים, בשבוע שעבר, הגיעו עשרות שמיניסטים אל שטח בית הספר והשתוללו. "זה היה מסע השתוללות מזעזע שלא ראינו כמותו. הם שפכו שתן וקיא על דלת הכניסה למזכירות, על רחבת הכניסה ועל חלונות", שחזר סקל. התלמידים, מתברר, לא הסתפקו בכך אלא המשיכו לבריכת השחייה של קיבוץ מזרע השכן וניפצו לתוכה בקבוקים. למחרת היה צורך לרוקן את הבריכה מהמים ולנקותה מכל שברי הזכוכיות.

 

לאחר חקירה שניהל גילה המנהל שבמעשים היו מעורבים כארבעים מתוך 87 בוגרי המחזור. עוד גילה שהם תכננו את המעשה מראש ואגרו שתן במשך תקופה ממושכת בבקבוקים בשטח בית הספר. "מעולם לא היה כאן מסע השתוללות כזה", אומר סקל. "מתוך הקבוצה שעשתה את המעשים רק עשרה היו הגרעין המוביל. אני יודע שהיה ביניהם ויכוח פנימי, ושאר השלושים הצטערו שלא דיווחו לי על המעשים בזמן אמת. מקומם מאוד שלא מדובר בדחף רגעי אלא בפעולה מתוכננת מראש". בעקבות האירועים החמורים הודיע סקל כי מסיבת הסיום של בית הספר מבוטלת.

 

"את השתן אגרנו בבקבוקים כבר מכיתה י', במשך שלוש שנים", סיפר אתמול אחד התלמידים שהשתתפו באירוע. "את הבקבוקים הגדולים החבאנו מעל התקרה של חדר השירותים. כשהתחלנו לאגור את השתן בכלל לא חשבנו על התוכנית הזו. באותו לילה עלה למישהו הרעיון לשפוך את זה במזכירות. בניגוד למה שנאמר, לא שפכנו שם קיא אלא גבינה רקובה. עשינו את זה מתוך טמטום", הוסיף התלמיד, שאמור להתגייס ליחידה מובחרת. "יש חרטה עמוקה על כל האירוע, ואני מצטער על מה שעשיתי"..

לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-6898452 
מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכללית
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים