הישגים מרשימים לווילן ולגלאון במעבר רף ה-60% - בחירות במרצ

4.12.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

הישגים מרשימים לווילן ולגלאון במעבר רף ה-60%

נחמן גלבוע

 

אבו: אני מאמין שהשיקול בהצבעה הוא ענייני ולא סקטוריאלי.

 

ח"כ אבשלום (אבו) וילן וח"כ זהבה גלאון הצליחו לעבור, ברוב מרשים, את רף 60% מקולות המצביעים בוועידת מרצ, שנדרש מח"כים ותיקים על מנת שיתמודדו בפריימריז לכנסת הבאה. בהצבעה שנערכה ביום ראשון בסמינר אפעל נטלו חלק 586 מתוך כ-1,000 צירי הוועידה, ומתוכם תמכו בגלאון 78.6% (461 קולות) ובווילן 76.6% (447 קולות). "אני חושב שזכינו בתמיכה מכובדת ביותר", אומר אבו, "למרות שברור לי שבעוד שבועיים, כשניגש לדירוג הרשימה, זה יהיה סיפור אחר. אני מניח שבכל זאת המספר הזה מעיד על כך, שחברי הוועידה רוצים לראות אותנו בקדמת הרשימה לכנסת, כמי שצברו ניסיון והישגים בעבודה הפרלמנטרית".

 

מספר חברי הקבה"א בוועידה עומד על 170 איש, ולמעשה, זכה וילן בתמיכתם של פי שלושה ממספר זה. "אני מאמין, שהשיקול בהצבעה הוא ענייני ולא סקטוריאלי", הוא אומר, "כדי להיבחר בקדמת הרשימה אני זקוק לתמיכת כל צירי הקבה"א, אבל גם לתמיכת חברים נוספים, ואני מקווה שישפטו את כלל פעילותי במפלגה ולא רק את הקטע המגזרי".

 

גם גלאון מרוצה מההישג בהצבעה. "יש בזה הבעת אמון על הפעילות שלי ושל אבו בכנסת", היא אומרת, "והערכה למחויבות שלנו למרצ. אני חושבת, שגם אם לא תמיד כולם הסכימו עם מה שאני אומרת או עושה, אנשים רצו שמרצ תהיה מגוונת ורב גונית ושתמשיך להיאבק על זכויות אדם. אני מתמודדת על המקום הראשון ברשימה, וזו רוח גבית מאוד משמעותית לפעילות שלי".

 

את רואה בזה סימן לדירוג שלך בפריימריז?

"בהחלט. אני לא חושבת שכל אלה שהצביעו בעדי הפעם יתמכו בי גם בהצבעה הבאה, אבל בעיניי זה מעיד על כיוון חיובי ביותר".

 

רכז המחלקה הרעיונית-פוליטית בקבה"א, הנרי אלקסלסי, מציין כי הוא גאה בצירי הוועידה, שהגיעו מכל רחבי הארץ לאפעל על מנת להשתתף בתהליך ההצבעה. "הגיעו להצבעה חברים מדן ועד אילת, ואני מקווה שהם יגיעו גם להצבעה ביום ראשון הבא".

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים