עוטף ופריימריז: השוק החופשי של לקיחת הקרדיטים

27.11.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

עוטף ופריימריז: השוק החופשי של לקיחת הקרדיטים

נחמן גלבוע

 

בשבוע שעבר, בעקבות סירוב הקבינט הביטחוני למגן את בתי התושבים בעוטף עזה, הצהירו ראשי המועצות, חיים ילין ואלון שוסטר, כי "יבואו חשבון עם המתמודדים להנהגת המדינה בבחירות הבאות". חלף שבוע, ההחלטה על המיגון לא השתנתה, והנה ילין ושוסטר שינו את טעמם. השעון המתקתק של הפריימריז בעבודה הביא אותם לפרסם הודעת תודה ל"שרים וחברי כנסת שטרחו להתעניין ולהעמיק בתחומים, הטעונים שיפור בתחום המיגון, ובעיקר על עשייתם האמיתית והעיקשת למען תושבי קו העימות: לסגן שר הביטחון מתן וילנאי, לשרת החינוך יולי תמיר, לשר החקלאות שלום שמחון, לשר הרווחה בוז'י הרצוג ולחברי הכנסת אורית נוקד, אבישי ברוורמן, אופיר פינס, ושלי יחימוביץ'. מצאנו בכל אחד מהחברים אוזן קשבת וכתובת לצרכינו המיוחדים ועל כך התודה וההערכה", כתבו בהודעתם לעיתונות.

 

 יו"ר המפלגה, שר הביטחון, אהוד ברק, לא נמצא ברשימת השרים הראויים לתודת ראשי המועצות. האם הוא לא טרח להתעניין ולעשות למען תושבי האזור כמו האחרים? "הוא לא נמצא שם", מסבירה הדוברת, רונית מינקר, "כי הוא ממילא משוריין בפריימריז".

 

 ואכן, נושא מיגון בתי התושבים בעוטף עזה הפך למטבע עובר לסוחר במאבק על המקום ברשימת העבודה לכנסת הבאה. וכשיש מאבק, לא בוחלים באמצעים, כמו למשל, לקיחת קרדיטים על עשייה של אחרים. לפני מספר חודשים העביר מתן וילנאי הודעה לעיתונות, על מיגוניות מיוחדות שנבחרו להצבה בשדות לטובת החקלאים בעוטף. בהודעה צוין, כי מדובר במיזם במימון משותף של משרד החקלאות ושל משרד הביטחון, וכי הובלתו בשטח נעשית על ידי סגן השר, מתן וילנאי. בשבוע שעבר הועברה לעיתונות הודעה מטעם דוברת משרד החקלאות, על הצבת המיגונית הראשונה בשטח. בהודעה נמסר, כי ההחלטה על רכישת המיגוניות נעשתה על ידי שלום שמחון ואהוד ברק. חלקו של וילנאי "נשכח", משום מה, שבועיים לפני הפריימריז.

 

 נושא המיגון משמש כלי ניגוח גם במאבק בין העבודה לקדימה. כששומעים את ח"כ שי חרמש (קדימה), נדמה שלראש הממשלה ולשר האוצר, אנשי מפלגתו, יש תפקיד שולי וזניח בממשלת ישראל. את רוב האשמה במחדלי המיגון הוא מטיל על שר הביטחון, שאינו מוכן לתרום לנושא מתקציב משרדו. מנגד, נחלץ בחודשים

האחרונים עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, איתן ברושי, להגנת משרדו ולהתקפת נגד על חרמש. ברושי, כזכור, ציפה גם הוא לצבור נקודות בפריימריז במחוז בזכות עשייתו בעוטף עזה. וכשברושי פרש מהמירוץ, נחלץ בשבוע שעבר יו"ר מחוז הקיבוצים ומזכיר התנועה, ולוולה שור, לטובת ברק, והביא עדויות מצולמות על בניית חדרי ביטחון בגבים, בניר עם ובארז.

 

ומה אנחנו בעיתון אמורים לעשות עם כל ההודעות על הפוליטיקאים שעוזרים לעוטף עזה? אנחנו מפרסמים אותן ברצון. בעניין הזה אנחנו מחסידי השוק החופשי. אפילו תחרות פרועה תתקבל אצלנו בשמחה. אז תמשיכו להודיע על חדרי ביטחון שבניתם, על מיגוניות שהצבתם, על הטבות מס שהשגתם, הכול הולך. וכל המרבה הרי זה משובח.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים