החצר - מעשיות מהקיבוצים

27.11.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

החצר

ק' בוצניק

 

השיירה עוברת. צילום: דוד עינב

כרכרת ילדים

בית אלפא

 

מרדכי שבת, גבעת חיים מאוחד, מצא פתרון יצירתי להובלת שלושת נכדיו יחדיו: הוא בנה כרכרת ילדים מעץ המתחברת ישירות לקלנועית. בתמונה מצולמים בנו, יוני שבת מרכז הגד"ש בבית אלפא, הנכדים - רון, טל ואורי - וחברים. מלבד רכב הובלות ילדים, משמשת הכרכרה גם לכביסה, לקניות בכלבו וכיוצא באלה. עוד מפירות יצירתו של מרדכי ניתן היה לראות לאחרונה בתוכנית הטלוויזיה "קרב סכינים", שבה הוגשו לשופטים מנות על מגשים מיוחדים שעיצב עם תאורה מיוחדת מלמעלה.

 

הסעודה הראשונה

ניר יצחק

 

ביום שישי, ה-5.12, יציינו בניר יצחק את פתיחת שנת השישים באירוע יומולדת 59 חגיגי. לרגל האירוע יהפוך חדר האוכל למסעדה מן המניין, ומנות אישיות יוגשו לשולחנות על ידי מלצרים.

מפאת חוסר במקום, הסועדים שייהנו מהמאכלים החגיגיים וממתכונת ההגשה המפנקת יהיו חברי הקיבוץ בלבד - ללא אופציית הזמנת אורחים. לאירועים עתידיים מבטיחים לגבש קונספטים פחות מורכבים לוגיסטית, כדי שחברים מבחוץ יוכלו לבוא לקחת חלק.

 

מרום גולן. נראה אתכם בשלג. צילום: יח"צ

בין הטיפות

מרום גולן

 

למרות גשם שוטף שירד בימים האחרונים בגליל ובגולן, לא ויתרו עשרות מטיילים, מבוגרים וילדים, שהגיעו למרום גולן על טיול השלכת המתוכנן. הם פתחו מטריות וערכו את הסיור בין עצי השלכת תחת גשם זלעפות. בין העצים המיוחדים שהצליחו לראות מבעד לטיפות: עצי ערמונים הזקוקים לגבהים ולקור עז ביותר כדי לצמוח; עץ העשן, שזיף פיסרדי, אדר הסוכר ואלון אמריקני בעל שלכת בצבע אדום.

 

אחרי 20 שנה

אילת השחר

 

ואילו באילת השחר נצפו בימים אלה פרחים גדולים ואדומים, שמלבלבים על ענפיהם של עשרה עצי כוריזיה, שמוצאם בדרום אמריקה. זאת הודות לאנשל מרקמן, שלפני 20 שנה קיבל מידידו האגרונום זרעים של הכוריזיה ההדורה, והביאם עמו ממסעו בדרום אמריקה. אנשל מסר את הזרעים לפנחס בן-ארי, שריכז אז את ענף הנוי והטמין אותם במקומות שונים בחצר הקיבוץ. מהתוצאה היפהפייה נהנים בכל סתיו חברי הקיבוץ.

 

המין (החכם ו) היפה

שפיים

 

לאחרונה, הורגשה נוכחות של טאצ' נשי חדש במזכירות של שפיים. מרב ויונה, שתי נשים שעומדות בראש המזכירות החדשה, מייצגות שם בחוכמה את המין היפה. המדור מברך.

 

זינגר, שייקה וג'רי. המדור מברך. צילום: יח"צ

גלידת יומולדת

מועצת החלב

 

שייקה דרורי מתחיל לאיים על כמה נפילים, שלא נזכיר אותם עכשיו בשמותיהם, במאבק על תואר יקיר המדור; יש לנו סיפור נוסף עליו. ג'רי גרינפילד, מרשת הגלידרייה המפורסמת "בן & ג'ריס", ניצל את ביקורו בארץ וחגג יום הולדת 30 למפעל הגלידות בדיוק ביום הולדתו של מנכ"ל מועצת החלב, שייקה דרורי. יום ההולדת המשותף נחגג על חוף הים בהרצליה עם מנכ"ל מפעל הגלידות בישראל, אבי זינגר. כמובן, התפריט כלל כמויות אדירות של גלידות בכל הטעמים, שג'רי חילק במו ידיו לילדים ולמבוגרים.

 

צלם צילם צלם. תל חי. צילום: יח"צ

שקט מצלמים

תל חי

 

במוזיאון הפתוח לצילום בתל חי נערך השבוע מפגש ראשון של מועדון הצילום. מלבד דיון תיאורטי, נהנו המשתתפים מהתנסות מעשית של צילום מודלית. עוד פעילויות על הכוונת: ביקור והדרכה בתערוכות צילום ומפגש עם צלמים אורחים. הצלמת הראשונה שתגיע לדיון בנושא השנוי במחלוקת, "פרופיל ישראלי", היא צלמת העיתונות ורדי כהנא, שתכבד את צלמי המועדון בנוכחותה בשבת ה-20.12  .http://www.photo-mu.co.il

 

הנוף. מרשים. צילום: ג'ואן קליין

5 כוכבים

שער העמקים

 

בית האבות "מול כרמל", בקיבוץ שער העמקים, חוגג עשור לקיומו וגם שנה שלישית לזכייתו בחמישה כוכבי יופי בתחרות בית הגיל השלישי הנאה ביותר, בחסות המועצה לישראל יפה. המדור מתרשם גם מהנוף.

 

מרק נולד

גן השלושה

 

מסעדת מוזה, בגן הלאומי גן השלושה, פותחת בתחרות מתכוני מרקים לימי החורף -SUPER SOUP  . במסגרת התחרות מוזמן הציבור הרחב להביא את מתכוני המרקים הטובים ביותר למסעדה.

צוות השופטים, השף ירון כהן מ"טימין" ונדב אלמקייס מ"מוזה", יבחר אחת לשבוע את המתכון הטוב ביותר, ובסוף חודש פברואר יוזמנו בעלי המתכונים השבועיים הזוכים להגיע עם המרק לשלב הגמר. הזוכה בתחרות ה"סופר סופ" יקבל סוף שבוע באירוח הכפרי בקיבוץ ניר דוד, על שפת נחל האסי, ואילו כל אחד מהזוכים השבועיים יזכה בארוחה זוגית במסעדת המוזה. בנוסף, מדי יום שלישי ניתן להתחמם במסעדה על בר מרקים חופשי ב-26 שקלים בלבד. שווה.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים